Orta ve Batı Karadeniz Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

10 Kasım Atatürk’ü Anma Gününde Samsun’dayız...

9-13 Kasım / 4 Gece 4 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
1.175 TL

Tur Programı

09 KASIM 2019 Cmt.

Akşamüstü saat 18.00 itibarıyla belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak, Uşak, Afyon, Ankara üzerinden yolda kısa molalar vererek ilerliyoruz.

 

10 KASIM 2019 Pazar

Kahvaltı için verdiğimiz serbest zamanın ardından, sabah saatlerinde ÇORUM’a ulaşıyoruz. Leblebi alışverişi için verdiğimiz molanın ardından, içinden nehir geçen kentlerden olan AMASYA’ya geliyoruz. Sevdiği Şirin için bu kentin dağlarını delen Ferhat’ın öyküsünü dinleyerek, Yeşilırmak kıyısındaki evlerin bir akarsu kıyısını nasıl süslediğine tanık oluyoruz. Fikir, zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. Beyazıt Külliyesi, Köprüler, Kaya Mezarları, Mumyalar Müzesi, Bimarhane, Gök Medrese Camii ve Şehzadeler Yolu gezeceğimiz yerlerdendir. Amasya’ya veda ediyor, Ulu önder Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için ayak bastığı Anadolu’daki ilk nokta olan SAMSUN’a hareket ediyoruz. Ağırlık ve denge bakımından dünyanın 2. büyük anıtı olan Atatürk Anıtı, 19 Mayıs Meydanı, Bandırma Vapuru göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme Samsun’daki otelimizde. ( 5* SERRA HOTEL vb. )   www.serraotel.com.tr

 

11 KASIM 2019 Pzt.

Oteldeki kahvaltımızın ardından, Bafra - Gerze üzerinden Kızılırmak Deltası’nı geçerek, ünlü filozof Diyojen’in memleketi olan SİNOP’a hareket ediyoruz. Sinop Kalesi (dışarıdan) şiir ve filmlere konu olmuş cezaevi, el yapımı kotra atölyeleri ziyaretlerinin ardından; HAMSİLOS KOYU ve ERFELEK ŞELALELERİ’ni de görerek, Kurtuluş Savaşı’nda - işgal edilmemesine karşın - önemli bir yere sahip olan ve en fazla şehit veren 3. ilimiz olan KASTAMONU’ya varıyoruz. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı'nı ve Saat Kulesi’ni görüyor, Kastamonu'ya özgü tatlı ( kaşık helvası, çekme helva, ev baklavası, vs) ve çörek – simit ( kül çöreği, su simidi, vs ) alışverişlerimizi de yaparak, Kastamonu merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ( 3* MÜTEVELLİ HOTEL )

 

12 KASIM 2019 Salı

Otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, sarımsağıyla ünlü ve adını estetik harikası köprüsünden alan, Taşköprü üzerinden, SAFRANBOLU’ya geliyoruz. Cinci Hanı, Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Arasta ve Safranbolu evleri ve sokakları gezip, göreceğimiz yerler arasındadır. Tarihi evleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Safranbolu, konaklarının yanı sıra, Tokatlı Kanyonu ve Cam ( kristal ) Terasıyla da çok ünlüdür. Nefesleri kesen kristal cam teras üzerinde muhteşem ama bir o kadar da ürkütücü manzaraya karşı kısa bir mola veriyor, Bartın üzerinden AMASRA’ya geliyoruz.  1460’da karadan ve denizden Kuşatarak Fethettiği Amasra’yı tepeden seyreden Fatih Sultan Mehmet yanındaki lalasına ‘’lala lala Çeşm-i Cihan bu mu ola? ’’diye sormuştur. Gerçekten de iki koy üzerine bir yarımada olarak uzanan Amasra’ya tepeden baktığınızda siz de dünyanın gözlerini göreceksiniz. Cenevizlilerden kalma Kalesi, Kemere Köprüsü, Amasra’ya özgü yöresel el oymacılığı ile ünlü çarşısını gezip görerek, yurdumuzun bu cennet köşesindeki gezimizi tamamlıyor, BOLU’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bolu’daki otelimizde. ( 4* SOYLU OTEL BOLU vb. )

 

13 KASIM 2019 Çrş.

Otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, otobüsümüzle YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI’na doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in yeşilden sarıya, sarıdan kızıla değişen renkleriyle bezenmiş ormanlar içinde yaptığımız yolculuk sonrası Yedigöller’e ulaşıyoruz. Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’ü görmek üzere minibüslerle ( ekstra ) ormanın içine doğru yol alıyoruz. Göllerin etrafında kayın, meşe, gürgen, ıhlamur,  karaçam, sarıçam, köknar ağaçlarının altında yürüyüş yapıyor, sonbahar günlerinde sarıdan kızıla kadar her renge bürünen ağaçları seyrediyoruz. Doğa tüm güzelliğini buraya vermiş neredeyse.  Sarı, turuncu, yeşil ve kırmızının her tonu insana inanılmaz huzur veriyor. Rengarenk ağaçların göle verdiği yansımalar ise anlatılmaz. Burada geçirdiğimiz çok renkli zamanın ardından, yine minibüslere binerek, otobüsümüze gidiyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek, İzmit, Bursa, Susurluk, Balıkesir yolunu izleyerek, gece geç saatlerde ( gece yarısı gibi olabilir ) İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 gece otellerde YP konaklama
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otobüsle ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • Otellerde alınan kahvaltı (3) ve akşam yemekleri (3)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde alınan içecekler, öğle yemekleri
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • Yedigöller minibüs ve giriş ücretleri
 • 65 yaş üstü sigorta farkı 25 TL
 • İlk gün yolda alınan kahvaltı
 • Son gün alınan akşam yemeği

Tur Fiyatı

KONAKLAMA

5* SERRA HOTEL vb. ( SAMSUN )
3* MÜTEVELLİ HOTEL vb. ( KARABUK )
4* SOYLU OTEL vb. ( BOLU )

FİYAT: 1.175.-TL   ( iki ve üç kişilik odada kişi başı )

 

Notlar

Acenta ve rehber; programda ve otellerde ( hava, yol, vb. nedenlerle ) değişiklik yapma hakkına sahiptir.