Isparta Lavanta Hasadı, Göller Yöresi ve Sagalassos Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Isparta'da Lavanta Tarlalarının Hasadı ile Salda Gölü ve Sagalassos Antik Kenti

11-12 Temmuz / 1 Gece 2 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
799 TL

Tur Programı

Isparta’da Lavanta Hasadı Göller Yöresi
Aşkların ve İmparatorların Şehri Sagalassos
Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü

 

Sagalassos Antik Kenti, Planlaması Ve 1000 Yıllık  Seramik Üretim Merkezi  Olma Özelliğiyle 2009 Yılında Unesco Dünya Mirası Geçici Listesine Girmiştir.

 

11 TEMMUZ 2020 Cmt.

Sabah saat 05.00 Foça, 05.45 Menemen, 06.10 Mavişehir, 06.30 Karşıyaka İskele önünden siz değerli yolcularımızı alarak, ‘’ LAVANTAYA YOLCULUK ‘’ turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde verilen kahvaltı molası sonrasında, Denizli – Dinar – Senirkent üzerinden keyifli bir yolculukla Keçiborlu’nun Kuyucak Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada mis gibi lavanta kokularını içimize çekiyor, çiftçi köylülerin üretmiş olduğu lavanta ürünlerini tanıma ve - yerel turizme destek amacıyla - satın alma şansını yakalıyoruz. Siz gezginlere romantik fotoğraf kareleri vaad eden bu cennet köyde, görsel bir şöleni hep birlikte yaşıyoruz. Verdiğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, lavantalar arasında özgürce dolaşarak, ülkemizin gizli kalmış bu mor cennetini keşfe çıkabilir…

Lavanta yolculuğumuzu burada tamamlıyor, rüzgara ve ışığa göre renk değiştirebilen ve “ Yedi renkli ” diye anılan Eğirdir Gölü’nü ve civarını gezmek için, Eğirdir’e geçiyoruz. Tarihi Kalesi’ni, Dündar Bey Medresesi’ni, Hızır Bey Camii’ni, Yeşilada ve Can Ada’yı görerek; gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu alışverişimizi yapmak için, Isparta merkeze dönüyoruz. 4 bin kilosundan bir kilo gülyağı elde edilen ve kokusu, reçeli, lokumu, kozmetik ve tedavi edici özellikleriyle başlı başına sektör olan gül ürünleri alışverişinin ardından, otelimize yerleşiyor, günün yorgunluğunu dinlenerek atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Isparta’daki otelimizde.

 

12 TEMMUZ 2020 Pazar

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor, Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olan, çeşmelerinin görkemiyle anılan SAGALASSOS Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Sükunetli bir ihtişamla konuklarını karşılayan bu antik kentteki gezimizi tamamlayıp, BURDUR merkeze geliyoruz. Öğle yemeğimizde, yerel bir lokantada lezzetli Burdur şiş köftesinin tadına baktıktan sonra, Sagalassos Kenti başta olmak üzere Pisidia Bölgesi’nin en seçme eserlerinin sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizi ve yöresel alışverişimizi (helva, ceviz ezme vs…) tamamlayıp, yolumuz üzerindeki Burdur ve Yarışlı Gölleri’ni uzaktan görerek, günümüzün en sansasyonel gölü olan SALDA GÖLÜ’nde kısa bir mola veriyoruz. Kumunun yapısı nedeniyle, Mars özelliğine sahip olan ve turkuaz renginden dolayı da ‘’ Türkiye’nin Maldivleri ‘’ olarak adlandırılan bu nadide bölgeye veda ediyoruz. Serinhisar’da verdiğimiz leblebi alışverişi molamızın ardından, Denizli – Aydın üzerinden İzmir’e dönüyoruz. Siz değerli misafirlerimizle başka bir AMPURIA TOUR gezisinde yine buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 1 gece YP konaklama
 • Lüks otobüsle ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • İptal teminatlı zorunlu TURSAB sigortası 
 • Programda belirtilen çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri, ilk gün sabah kahvaltısı
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • 65 yaş üstü sigorta farkı ( kişi başı 10 TL )
 • Dönüş günü akşam yemeği
 • Lavanta bahçesine giriş ve hasat bedeli

Tur Fiyatı

FİYAT: 799.-TL   ( iki ve üç kişilik odada kişi başı )

Notlar

Acenta ve rehber, hava, yol, vb. nedenlerle - gerekli gördüğü takdirde - programda değişiklik yapabilir. Otellerde açık büfe garantisi verilmemektedir, Otelin yoğunluğuna ve konseptine göre yemekler set menü olabilir.

 • Turlarımızda, resmi olarak ilan edilen Pandemi kuralları geçerlidir.
 • Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır. Otobüste, 2 kişiye 1 koltuk verilmesi mecburidir.
 • Araçlarda, kolonya-dezenfektan ve kapalı şişe su bulundurulacaktır.
 • Misafirlerimiz, seyahat esnasında yanlarında getirdikleri kendi maskelerini kullanacaklardır.
 • Hijyen ve maske kullanımı, misafirlerin sorumluluğu altındadır.
 • Ampuria Tour, tur sırasında ve sonrasında olabilecek hastalık durumlarından sorumlu tutulamaz.