Hakkari ve Van Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Zap Suyu - Berçelan Yaylası - Çukurca - Başkale - Hoşap Kalesi - Vanadokya

7-9 Haziran / 2 Gece 3 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
1149 TL

Tur Programı

Yalçın Dağlar, Derin Vadiler, Doğa Harikası Yaylalar ve Buzullarıyla Büyüleyici Bir Coğrafya…

 

7 HAZİRAN 2020 Pazar

Sabah saat 05.00 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sun Express Hava Yolları ( XQ 9084 ) kontuarında buluşuyor, saat 06.10 uçağıyla direk Van’a hareket ediyoruz. Van Havaalanı’na tahmini iniş saatimiz sabah 08.20 dur. Bizi bekleyen aracımıza binerek, ünlü ‘’ Van Kahvaltısı ‘’ için ( ekstra ) yöresel bir kahvaltı evine gidiyoruz. Kahvaltının ardından, Urartuların en önemli dış kalelerinden olan Hoşap Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kale gezisi sonrası, Van’ın Başkale ilçesinde Yavuzlar Köyü’nde, Kapadokya’ya benzerliği nedeniyle Vanadokya olarak da adlandırılan peri bacalarını göreceğiz. Zap Suyu'nun oluşturduğu vadi ve kanyonların sunduğu görsel şölen eşliğinde, Hakkari’ye doğru yol alıyoruz. Hakkari'ye 20 km. mesafede Zap Suyu üzerinde 68 kuşağının devrimci gençlerinin yaptıkları, bölgenin hayatına dokunan, Gençlik Köprüsü’nde mola veriyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası geldiğimiz Hakkari’de, Meydan Medresesi’ni ziyaret ediyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel lokantada serbest,  geceleme otelimizde.

 

8 HAZİRAN 2020 Pzt.

Oteldeki kahvaltının ardından, Zap Vadisi üzerinden Çukurca’ya ( 80 km. – 1 saat 30 dk. ) hareket ediyoruz. Vadi boyunca, eşsiz pastoral manzaralar, şelaleler, deli akan sular, bilmediğimiz endemik bitkiler ve belki de ‘’ ters laleler ‘’ bize eşik edecektir. Çukurca’da; Tarihi Çukurca Evleri, Çukurca Kalesi göreceğimiz yerlerdendir.

Şimdi de yönümüzü, bahar ve yaz aylarında açan çiçeklerle cennet bahçesine dönüşen Berçelan Yaylası’na çeviriyoruz. Hakkari üzerinden ulaştığımız bu doğa harikasında, kar ve pınar sularının birikmesiyle oluşan Seyithan Gölü’nü de görüyoruz. Cilo Dağı’nın zirvesini süsleyen bu berrak göle veda ediyor, aklımız dağlarda kalarak, Hakkari merkeze dönüyoruz. Akşam yemeği yerel lokantada serbest,  geceleme otelimizde.

 

9 HAZİRAN 2020 Salı

Oteldeki kahvaltının ardından, bu güzel ve özel yöreye veda ederek, güzel manzaralar eşliğinde Van’a doğru yola çıkıyoruz. ( 210 km. – 3 saat 30 dk. ) Turumuzun sonunda, Van Havaalanı’ndan Sun Ekspress Hava Yolu ( XQ 9185 ) sefer sayılı uçuşuyla, 14.30 da İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e iniş saatimiz 16.55 civarıdır. Siz değerli konuklarımızla İzmir’de, yeni AMPURIA TOUR gezilerinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen geziler
 • Kişi sayısına uygun araçla ulaşım hizmeti
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Van gidiş – dönüş uçak bileti
 • Otelde yapılan harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri, şelale vb. giriş ücretleri
 • Yerel lokantada akşam yemekleri
 • Van kahvaltısı, öğle yemekleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 20 TL

Tur Fiyatı

FİYAT: 1.149 TL  ( iki ve üç kişilik odada kişi başı )

OTEL: 3* ŞENLER HOTEL ( Hakkari merkez - www.senlerhotel.com ) 

Notlar

** Gelebilecek yeni vergi ve zamlar, fiyata yansıtılabilir.
** Otelde akşam yemeği yoktur.
** AMPURIA TOUR; bu programda, dış nedenlerden ( hava, yol şartları, güvenlik vs.) dolayı; programı değiştirme ve alternatifleri değerlendirme hakkına sahiptir. Turu satın alırken, bu konuyu da dikkate almalıyız.

UÇAK BİLET DETAYLARI

7 Haziran 2020 pazar / İzmir – Van ( Sun Ekspress HY ) / 06.10 - 08.20
9 Haziran 2020 salı / Van  – İzmir ( Sun Ekspress HY ) / 14.30 - 16.55