Hakkari ve Van Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Zap Suyu - Berçelan Yaylası - Çukurca - Başkale - Hoşap Kalesi - Vanadokya

9-12 Ağustos / 3 Gece 4 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
1.699 TL + UÇAK BİLETİ

Tur Programı

Yalçın Dağlar, Derin Vadiler, Doğa Harikası Yaylalar ve Buzullarıyla Büyüleyici Bir Coğrafya…

 

9 AĞUSTOS 2020 pazar
Sabah saat 05.00 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sun Express HY ( XQ 9084 ) kontuarında buluşuyor, saat 06.20 uçağıyla direk Van’a hareket ediyoruz. Van Havaalanı’na tahmini iniş saatimiz sabah 08.30 dur. Bizi bekleyen aracımıza binerek, ünlü ‘’ Van Kahvaltısı ‘’ için ( ekstra ) yöresel bir kahvaltı evine gidiyoruz. Kahvaltının ardından, turumuzun ilk durağı olan DOĞUBAYAZIT’a ( 175 km. – 2 saat 15 dk. ) hareket ediyoruz. Tendürek Dağı Geçidi’nden ( 2644 m. ) geçerken katılaşmış lavları ve bunların çevreye verdiği volkanik etkilerini gözlemliyoruz. Şansımız varsa, Tendürek Dağı’nı aştıktan sonra, ülkemizin en yüksek dağı olan AĞRI DAĞI’nın muhteşem manzarasını da görebiliriz. İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra, son devirde yapılmış sarayların en ünlüsü olan, içinde kaç hayat sakladığı bilinmeyen İSHAK PAŞA SARAYI’nı ( Unesco Dünya Mirası listesindedir ) ziyaret ediyoruz. Verdiğimiz öğle yemeği molasının ardından, Yavuz Sultan Selim’in Şah İsmail’i yendiği Çaldıran Savaşı’na tanıklık etmiş ovayı görerek, Bend-i Mahi Çayı’nın çağlayarak aktığı MURADİYE ŞELALESİ’nde, muhteşem bir su masalının sesini dinliyor, fotoğraf çekiyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyor, dinleniyoruz. Akşam yemeği ( set menü ) ve geceleme otelimizde( 4* Ramada by Wyndham Van Hotel vb. www.wyndhamhotels.com )

 

10 AĞUSTOS 2020 Pzt.
Oteldeki kahvaltının ardından, Urartu’ların en önemli dış kalelerinden olan Hoşap Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kale gezisi sonrası, Van’ın Başkale ilçesinde Yavuzlar Köyü’nde, Kapadokya’ya benzerliği nedeniyle Vanadokya olarak da adlandırılan peri bacalarını göreceğiz. Zap Suyu'nun oluşturduğu vadi ve kanyonların sunduğu görsel şölen eşliğinde, Hakkari’ye doğru yol alıyoruz. Hakkari'ye 20 km. mesafede Zap Suyu üzerinde 68 kuşağının devrimci gençlerinin yaptıkları, bölgenin hayatına dokunan, Gençlik Köprüsü’nde mola veriyoruz.  Kısa bir yolculuk sonrası geldiğimiz Hakkari’de, Meydan Medresesi’ni ziyaret ediyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel lokantada serbest,  geceleme otelimizde. ( 3* Şenler Hotel www.senlerhotel.com )

 

11 AĞUSTOS 2020 salı
Oteldeki kahvaltının ardından, Zap Vadisi üzerinden Çukurca’ya ( 80 km. – 1 saat 30 dk. ) hareket ediyoruz. Vadi boyunca, eşsiz pastoral manzaralar, şelaleler, deli akan sular, bilmediğimiz endemik bitkiler bize eşik edecektir. Çukurca’da; Tarihi Çukurca Evleri, Çukurca Kalesi göreceğimiz yerlerdendir. Şimdi de yönümüzü, bahar ve yaz aylarında açan çiçeklerle cennet bahçesine dönüşen Berçelan Yaylası’na çeviriyoruz. Hakkari üzerinden ulaştığımız bu doğa harikasında, kar ve pınar sularının birikmesiyle oluşan Seyithan Gölü’nü de görüyoruz. Cilo Dağı’nın zirvesini süsleyen bu berrak göle veda ediyor, aklımız dağlarda kalarak, Hakkari merkeze dönüyoruz. Akşam yemeği yerel lokantada serbest,  geceleme otelimizde.

 

12 AĞUSTOS 2020 çrş.
Oteldeki kahvaltının ardından, bu güzel ve özel yöreye veda ederek, güzel manzaralar eşliğinde Van’a doğru yola çıkıyoruz. ( 210 km. – 3 saat 30 dk. ) AKDAMAR ADASI ve Ermeni mimarisinin en görkemli yapılarından biri olan AHTAMARA KİLİSESİ’ne gitmek üzere, Gevaş İskele’de teknemize biniyoruz. Kilisede İncil ve Tevrat'tan alınmış çeşitli sahneler bulunmaktadır. Yunus Peygamber’in denize atılması, Hz. Meryem ve kucağında İsa, Adem ile Havva'nın Cennet'ten kovulması, Hz. Davut ile Kral Goliat'ın mücadelesi, ateşte üç ibrani genci, Aslan ininde Daniel sahneleri bunların başlıcalarıdır. Tepe üzerinde mağrur bir edayla dimdik duran Van ( Tuşpa ) Kalesi’ni karşıdan görüyor, Hüsrev Paşa Camii’nin derin geçmişinin izlerine şahitlik ediyoruz. Turumuzun sonunda, Van Havaalanı’ndan Sun Ekspress Hava Yolu ( XQ 9185 ) sefer sayılı uçuşuyla, 17.20 de İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e iniş saatimiz 19.45 civarıdır. Siz değerli konuklarımızla İzmir’de, yeni AMPURIA TOUR gezilerinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Hakkari Şenler Otelde iki gece OK konaklama
 • Van Ramada Otel’de bir gece YP konaklama
 • Programda belirtilen geziler
 • Kişi sayısına uygun araçla ulaşım hizmeti
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Van gidiş – dönüş uçak bileti
 • Otelde yapılan harcamalar
 • Müze, ören yeri, şelale, minibüs vb. ücretleri
 • Hakkari’de yerel lokantada iki akşam yemeği
 • Van kahvaltısı, öğle yemekleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı

Tur Fiyatı

FİYAT: 1.699 TL  ( iki ve üç kişilik odada kişi başı ) + UÇAK BİLETİ

OTEL:
4* RAMADA BY WYNDHAM VAN HOTEL vb. ( Van Edremit www.wyndhamhotels.com )
3* ŞENLER HOTEL ( Hakkari merkez - www.senlerhotel.com ) 

 

UÇAK BİLET DETAYLARI
9 Ağustos 2020 pazar / İzmir – Van ( Sun Ekspress HY ) / 06.20 - 08.30
12 Ağustos 2020 çarşamba / Van  – İzmir ( Sun Ekspress HY ) / 17.20 - 19.45

Notlar

AMPURIA TOUR; bu programda, dış nedenlerden ( hava, yol şartları, güvenlik vs. ) dolayı; programı değiştirme ve alternatifleri değerlendirme hakkına sahiptir. Turu satın alırken, bu konuyu da dikkate almalıyız. Hakkari Şenler Otelde akşam yemeği yoktur. Van’da konaklayacağımız otellin yoğunluğuna, konseptine ve PANDEMİ kurallarına göre yemekler set menü olabilir. Ulaşımlarımız kişi sayısına ve parkura göre ( Hakkari yolları dar ve virajlıdır ) en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır. Bu tur için, 27 Kişilik Otokar Sultan’dır.

 

 • Turlarımızda, resmi olarak ilan edilen PANDEMİ kuralları geçerlidir.
 • Katılımcı sayısı rehber dahil 13 kişi ile sınırlıdır. Küçük otobüste, 2 kişiye 1 koltuk verilmesi mecburidir.
 • Araçlarda, kolonya-dezenfektan ve kapalı şişe su bulundurulacaktır.
 • Misafirlerimiz, seyahat esnasında yanlarında getirdikleri kendi maskelerini kullanacaklardır.
 • Hijyen ve maske kullanımı, misafirlerin sorumluluğu altındadır.
 • Ampuria Tour, tur sırasında ve sonrasında olabilecek hastalık durumlarından sorumlu tutulamaz.