Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Tadı Damağında Kalanlar ve Henüz Keşfetmemiş Olanlar İçin Büyülü Bir Vadide Peri Masalı

24-26 Mayıs / 2 Gece 3 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
1599 TL

Tur Programı

Kapadokya kelimesi aslen Farsça bir kelimedir. Bizans ve Roma İmparatorluklarının latin alfabesini kullanmalarından dolayı Cappadocia ismi ile latincede ve bildiğiniz üzere Türkçe olarak ta KAPADOKYA ismi kullanılmaktadır.

Farsça KATPA TUKA kelimelerinden gelen ingilizce literatürde CAPPADOCIA ve Türkçe olarak ta KAPADOKYA olarak günümüze kadar değişiklik göstermiş kelimenin manası GÜZEL ATLAR ÜLKESİ'dir.

ROMA imparatorluğu ve Farsların (Iran-Persler) birbirleriyle yaptıkları savaşlarda Farslar belirli dönemlerde şu anda Kapadokya olarak adlandırdığımız ve Nevşehir, Kayseri,Niğde,Aksaray ve Kırşehir bölgesini içerisine alan bölgeyi ele geçirmişler ve bu bölgeden çok güçlü ve iyi yetişmiş güzel at lara ganimet olarak sahip olmuşlardır. Ve güzel atlar dan dolayı bölgeye Güzel Atlar Ülkesi manasına gelen KATPA TUKA demişlerdir.

 

24 MAYIS 2020 Pazar

Sabah saat 05.00 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı THY kontuarında buluşuyor, saat 06.00 uçağıyla Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya tahmini iniş saatimiz sabah 07.20 dur. Bizi bekleyen aracımıza binerek, Ihalara Vadisi’ne doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. ( 275 km. – 3 saat 30 dk.) Yolumuz üzerinde bulunan TUZ GÖLÜ’nde kısa bir mola veriyoruz. Sonraki durağımız, doğanın sonsuzluğuna inen merdivenleri kullanarak keşfedeceğimiz IHLARA VADİSİ… Eşsiz kanyonlarımızdan olan Ihlara Vadisi, nefes kesen manzarası, büyüleyici kilise ve  manastırları ve Melendiz Çayı’yla çok ünlüdür. Müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı'nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahiptir. Kapadokya’nın uğramadan geçilemeyecek bu büyülü noktasından ayrılıyor, doğal güzelliklerle bezenmiş BELİSIRMA KÖYÜ’ne geliyoruz. Köy ziyaretimizin ardından, yine keşif dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Yerin derinliklerine oyulmuş olan ve görenleri hayrete düşüren KAYMAKLI Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Biraz yorgun ama keyifli bir günün sonunda, otelimize yerleşiyor, dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (5* CROWNE PLAZA CAPPADOCIA NEVŞEHİR)  www.cpcappadocia.com

 

25 MAYIS 2020 Pzt.

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında, Göreme Vadisi içinde yer alan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’ne doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretçi yoğunluğuna göre; müze içerisindeki kiliselerden ( Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise ) uygun olanlarını ve yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane, İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise, görmek istediğimiz yerler arasındadır. Çok başlı peribacalarının görülebileceği PAŞABAĞI ( Keşişler Vadisi ) ÇAVUŞİN KÖYÜ Peribacaları, doğanın Kapadokya’ya bir armağanı olan ESERTEPE, muhteşem ve uçsuz bucaksız bir manzaraya ev sahipliği yapan GÜVERCİNLİK VADİSİ eşsiz fotağraflar için UÇHİSAR kale altı panoraması ve değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DEVRENT VADİSİ’nde ( Hayal Vadisi ) günü tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ( Dileyen misafirlerimizle, geleneksel Kapadokya Türk Gecesine gidiyoruz. )

 

26 MAYIS 2020 Salı

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, SİNASOS KÖYÜ’ne ( MustafaPaşa ) hareket ediyoruz. Dar sokakları, her biri sanat eseri olan konaklarıyla bir başka dünya güzelliğine sahip olan bu köy, gezginlerinde tuhaf bir masaldan fırlamış izlenimi yaratıyor. Ardından, bölgenin gözbebeği ÜRGÜP’teyiz. Tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını göreceğimiz gezinin ardından, Kızılırmak’ın ortadan böldüğü tarihi AVANOS’a geçiyoruz. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyor, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından da faydalanıyoruz.

Turumuzun son durağı olan KAYSERİ’ye hareket ediyoruz. Kayseri’de, Hunat Hatun Külliyesi‘ni, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvay-i Milliye binası olarak kullanılan Saat Kulesi’nin gördükten sonra Pastırmacılar Çarşısı‘nda alışveriş molası veriyoruz. Kayseri’ye özgü lezzetlerden oluşan akşam yemeğimizin ardından, Sun Express Hava Yolları XQ 9239 sefer sayılı 22.15 uçağıyla İzmir’e hareket ediyoruz. Gece 23.50 de, İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezinde buluşmak üzere, siz değerli gezginlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Nevşehir 5*Crown Plaza Hotel vb. 2 gece YP konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen turlar
 • Kişi sayısına uygun araçla ulaşım hizmeti
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • THY İzmir Ankara / Sun Eks. Kayseri İzmir uçak bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan içecekler
 • Otelde yapılan ekstra harcamalar
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 20 TL
 • Kapadokya Türk Gecesi eğlencesi ve ulaşım
 • Konaklama vergisi

Tur Fiyatı

FİYAT: 1.599.-TL  ( iki ve üç kişilik odada kişi başı )

TEK KİŞİ FARKI: 325.-TL

Notlar

 • AMPURIA TOUR; içerik aynı kalmak kaydıyla, dış nedenlerden dolayı program akışını değiştirebilir.
 • Maliyetler, bugünkü değerler üzerinden hesaplanmıştır.
 • Gelebilecek yeni vergi ve zamlar, fiyata yansıtılabilir.
 • Otelde yemekler set menüdür ve yöre şartları ile bağlantılı alkol bulunmayabilir.