Gaziantep - Urfa - Mardin Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

İzmir'den Uçakla Gaziantep Urfa Mardin Turu | Halfeti - Göbeklitepe

11-14 Eylül / 3 Gece 4 Gün

iki ve üç kişilik odada kişi başı
1.450 TL

Tur Programı

11 EYLÜL 2019 Çrş.

Sabah saat 10.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sun Express kontuarında buluşuyor, saat 11.25 uçağıyla ( XQ 9128 ) Gaziantep’e hareket ediyoruz. Havaalanı’na iniş saatimiz 13.05 civarındadır. Tura zinde başlayabilmek için, Gastronomi dalında UNESCO“ Yaratıcı Şehirler Ağına” giren Antep’te öğle yemeğimizi, Halil Usta’da alıyoruz. Yemek sonrası, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne sahip, dünyaca ünlü Antep Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında gezeceğimiz yerler:  Antep Kalesi civarında restore edilen evler, Hamam Müzesi, Ali İhsan Göğüş Evi, Almacı Pazarı’nda yerel ürünler alışverişi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi… Keyifli geçen bir günün ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (  DOUBLE TREE BY HİLTON GAZİANTEP, 5* TUĞCAN HOTEL vb. )

 

12 EYLÜL 2019 Prş.

Kahvaltının ardından, HALFETİ’ye hareket ediyoruz. ( Antep - Halfeti arası 100 km. 1,5 saat ) HALFETİ’de, baraj gölünde tekneyle güzel bir gezi yapıyoruz. Rum Kale ve Halfeti’nin su altında kalan ev ve camiisini görerek, URFA’ya doğrudevam ediyoruz. ( Halfeti – Urfa 125 km. 2 saat ) Urfa’da, yerel lezzetlerden oluşan bir sofraya oturacağız. Ardından, üç semavi dinin de kabul ettiği bazı peygamberlerle de ilişkilendirilen 2 bin yıldır değişmeyen değişmeyen koni şeklinde kerpiç evleri olan, HARRAN’ı geziyoruz. Nihayet, UNESCO 42. Dünya Mirası Listesi’ne alınan, İnsanlık tarihinin en kıymetli kazısı GÖBEKLİTEPE!!! Mısır piramitlerinden 7 bin 500 yıl daha yaşlı olan, 12 bin yıl önceki insanların yaptığı, arkeoloji bilgilerimizi altüst eden kazı alanını heyecanla ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  Dileyen misafirlerimizle Urfa Sıra Gecesine ( ekstra ) gidebiliriz. ( HİLTON GARDEN INN URFA  )

 

13 EYLÜL 2019 Cuma

Kahvaltının ardından, URFA şehir turunda, Hz. İbrahim’in ateşe atılma öyküsünde geçen Balıklıgöl ve civardaki tarihi ve dini yapıları, kaleyi, Göbeklitepe buluntularının sergilendiği müzeyi, Halepli Bahçe AMAZON’lar Mozaik’ini, tarihi Gümrük Han’ı ziyaret edip, alışveriş yapıyor, hasır tabureler üzerinde, menengiç kahvesi içiyor ve MARDİN‘e hareket ediyoruz. ( Urfa – Mardin arası 200 km. 2 saat 30 dk. ) Midyat’ta, taş işçiliğinin dantel gibi işlendiği Kaymakam Evi’ni ve diğer yapıları ziyaret edip, şarap ve telkari gümüş alışverişi için kısa bir molanın ardından, Mardin’e varıyoruz. ( Midyat Mardin arası 65 km. ) Akşam yemeği doyumsuz Mardin yemeklerinin en iyi adresi  olan MURAT CERCİS KONAĞI’nda ( ekstra ) Herkese afiyet olsun.. Geceleme otelimizde. ( 5* ERDOBA ELEGANCE HOTEL vb. Yeni Mardin )

 

14 EYLÜL 2019 Cmt.

Kahvaltının ardından, bugün de Süryani Hristiyanların kutsal yeri olmaya devam eden Deyr-ül Zafaran Manastırı’yla gezimize başlıyoruz. Mezopotamya'nın ilk tapınaklarından birinin üzerine kurulu bulunan ve bozkırın ortasında yükselen ortaçağ yapılarını andıran bu manastır, adını bir zamanlar yörede bolca yetişen safran çiçeklerinden almıştır. Merkeze dönüp, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kız Meslek Lisesi Kapısı,  Kasimiye Medresesi, Mimar Sarkis Bin Lole’nin güzel eserlerinden biri olan Eski PTT Binası, Sanat Sokağı, eskiden Hamidiye Kışlası olan Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, abbaralar… Şehrin labirentleri arasındaki çarşılarda verdiğimiz serbest zaman sonrasında, Batman üzerinden Diyarbakır’a hareket ediyoruz. ( yaklaşık 1,5 saat ) Akşam yemeğimizi Diyarbakır’a özgü Kaburgacı Selim’de yiyor, havaalanına doğru yola çıkıyoruz. XQ 9283 Sun Express Hava Yolları 22.40 uçağıyla İzmir’e hareket ediyoruz. Gece yarısı 00.45 saatlerinde İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Antep’te 1 gece YP konaklama
 • Urfa’da 1 gece YP konaklama
 • Mardin’de 1 gece OK konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen turlar, otobüsle ulaşım hizmeti
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • İzmir - Antep ve Diyarbakır - İzmir uçak bileti 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Urfa Sıra Gecesi, Halfeti tekne turu
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 25 TL
 • Tüm öğle yemekleri, dönüş günü akşam yemeği
 • Mardin Murat Cercis Konağı akşam yemeği

Tur Fiyatı

2.000.-TL   ( İki ve üç kişilik odada kişi başı + 65 yaş üstü sigorta farkı 25 TL)

1.450.-TL  ( İki ve üç kişilik odada kişi başı + 65 yaş üstü sigorta farkı 25 TL UÇAK BİLETİ hariçtir )

350.-TL   ( tek kişilik oda farkı )

Notlar

Acenta, tur fiyatında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ülkemizdeki ekonomik belirsizlik nedeniyle, fiyatı etkileyecek zamlar, tur ücretine yansıtılabilir. Dış nedenlerden dolayı AMPURIA TOUR program akışını değiştirme hakkına sahiptir. Otellerde yemekler set menü olabilir ve alkol bulunmayabilir.