Gastronomi Şehri Antakya Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

İzmir'den Uçakla Adana Gidiş - Antakya Dönüşlü Antakya Turu

19-21 Eylül / 2 Gece 3 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
1.299 TL

Tur Programı

1. Gün ( Cmt. )

Sabah saat 05.45’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sun Express kontuarında buluşuyor, saat 07.00’de Adana’ya hareket ediyoruz. Havaalanı’na iniş saatimiz sabah 08.30 civarındadır. Bizi bekleyen otobüsümüzle, güne ve tura zinde başlayabilmek için,  kahvaltıya ( ekstra ) gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında, misafirlerimizle kısa bir Adana şehir turu yapıyoruz. Gezip göreceğimiz yerler: Atatürk Evi, Sinema Müzesi, Taş Köprü, Ramazanoğulları Külliyesi, Ulu Cami… Şehir turumuzu burada tamamlıyor, ünlü Adana Kebabını tatmak üzere, Seyhan Baraj Gölü üzerinde ünlü bir restorana gidiyoruz. Burada Adana lezzetleriyle bezenmiş sofralar bizi bekliyor. Herkese afiyet olsun…

Yemekten sonra, Adana’ya veda ediyor, otobüsümüzle yaklaşık 2,5 - 3 saat süren bir yolculukla ‘’dünyanın 26. Gastronomi şehri’’ seçilen ANTAKYA’ya varıyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelaleleri’ni görüyor, sulara karşı çay keyfi yapıyoruz. Alışveriş (ipek, defne sabunu, defne mamulü ürünler vs.) için verdiğimiz serbest zamanın ardından, otelimize yerleşiyor, dinleniyoruz. Akşam yemeği ( set menü ) ve konaklama Antakya’daki 4* otelimizde.  

 

2. Gün ( Pazar )

Kahvaltının ardından, Antakya şehir turumuza başlıyoruz. Asi (Orontes) Nehri, Atatürk Anıtı, Valilik Konağı, Eski Kız Lisesi, Hatay Meclis Binası, tarihi konaklar, Antakya’nın gizemli dar sokakları gezeceğimiz göreceğimiz yerler arasındadır. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, Ezan, Çan, Hazan seslerinin bir arada duyulduğu Sarimiye Camii, Cami duvarına bitişik Katolik Kilisesi ve hemen caminin karşısındaki Sinagog… Neredeyse hepsi sırt sırta, yan yana. Üç semavi dine ait ibadethanelerin bir arada bulunduğu tarihi Antakya sokaklarını kapsayan gezimizin ardından; baharatçılar, künefeciler ve kuyumcuların bulunduğu tarihi UZUN ÇARŞI’da kısa bir serbest zaman veriyoruz.

Dileyen misafirlerimizle, çarşıya açılan minik bir meydanda, ulu bir çınar gölgesinde oturup, köz ateşinde pişirilmiş olan künefelerimizi yiyebiliriz. Öğle yemeğinde; Antakya lezzetleriyle donanmış, yöreye özgü tatlarından oluşan safralar bizi bekliyor. Herkese afiyet olsun… Öğleden sonraki programımız; Aziz Pierre Mağarası Antakya Mozaik Müzesi, ve The Museum Hotel’in altındaki Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi ziyaretlerimizin ardından, otelimizde dinleniyoruz. Akşam yemeği ( set menü )  ve konaklama otelimizde.

 

3. gün ( Pzt. )

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, programımıza kültürler mozaiği Anadolu'nun son ermeni Köyü olan VAKIFLI Köyü ziyareti ile başlıyoruz. Yemyeşil dokusu ile Vakıflı’nın çan seslerine biraz ilerisindeki HIDIRBEY Köyü’nden ezan sesleri karışıyor. Burada etrafımız doğanın yeşil örtüsüyle sarılıyor. Bir de portakal ağaçları ile meyve bahçeleri bereketli topraklarda olduğumuzu fısıldıyor bize. MUSA AĞACI’nı da görerek, 14 km. lik sahiliyle güneşli ve yaşam dolu yemyeşil ve bereketli SAMANDAĞ’a geliyoruz. Kenti tehdit eden sel sularını önlemek amacıyla bin kişilik esir ordusu tarafından 10 yıl boyunca delinerek açılmış olan ve Romalı’lardan kalan mühendislik harikası TİTUS TÜNELİ’ni görüyoruz. Gezimizi burada tamamlayarak, Hatay Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pegasus HY PC 3021 sefer sayılı 17.35 uçağıyla İzmir’e hareket ediyoruz. Akşamüstü 19.10 saatlerinde İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezinde buluşmak üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Antakya’da 2 gece YP konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • Kişi sayısına uygun büyüklükteki araçla ulaşımlar
 • Adana gidiş – Antakya dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel ve restaurant yemeklerinde alınan içecekler
 • Otelde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 20 TL
 • Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği
 • İlk gün sabah kahvaltısı

Tur Fiyatı

1.299.-TL  ( iki ve üç kişilik odada kişi başı )

1.499.TL   ( Tek kişi konaklama )

Notlar

* Acenta, tur fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Maliyetleri etkileyecek zam ve yeni vergiler, tur ücretine yansıtılabilir.
* Dış nedenlerden dolayı AMPURIA TOUR program akışını değiştirme hakkına sahiptir.