Göbeklitepe Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Uzun zamandır beklediğiniz Göbeklitepe...

11-13 Eylül / 2 Gece 3 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
FİYAT SORUNUZ

Tur Programı

11 EYLÜL 2019 Çrş.

Sabah saat 10.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sun Express kontuarında buluşuyor, saat 11.25 uçağıyla Gaziantep’e hareket ediyoruz. Havaalanı’na iniş saatimiz 13.05 civarındadır. Tura zinde başlayabilmek için, Gastronomi dalında UNESCO“ Yaratıcı Şehirler Ağına” giren Antep’te öğle yemeğimizi, Halil Usta’da alıyoruz. Yemek sonrası, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne sahipdünyaca ünlü Antep Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında gezeceğimiz yerler:  Antep Kalesi civarında restore edilen evler, Hamam Müzesi, Ali İhsan Göğüş Evi, Almacı Pazarı’nda yerel ürünler alışverişiBakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi… Keyifli geçen bir günün ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği serbest ve geceleme otelimizde.

 

12 EYLÜL 2019 Prş.

Kahvaltının ardından, HALFETİ’ye hareket ediyoruz. ( Antep - Halfeti arası 100 km. 1,5 saat ) HALFETİ’de, baraj gölünde tekneyle muhteşem bir gezi yapıyoruz. Rum Kale ve Halfeti’nin su altında kalan ev ve camisini görerek, URFA’ya doğru yola devam ediyoruz. ( Halfeti – Urfa arası 125 km. 2 saat ) Urfa’da, ilk yapacağımız, yerel lezzetlerden oluşan bir sofraya oturmak olacaktır. Ardından, 5 bin yıllık tarihi ile ayakta duran, üç semavi dinin de kabul ettiği Hz. İbrahim’in ana vatanı olan, HARRAN’a doğru yola çıkıyoruz. Tipik koni evleri, höyüğü, üniversitesini ve kalesini görüyoruz. Nihayet, UNESCO 42. Dünya Mirası Listesi’ne alınan, İnsanlık tarihinin en kıymetli bu kazısı

GÖBEKLİTEPE !!! Mısır piramitlerinden 7 bin 500 yıl daha yaşlı olan, 12 bin yıl önceki insanların yaptığı, arkeoloji bilgilerimizi altüst eden kazı alanını heyecanla ziyaret ediyoruz. İnsanlık tarihi hakkında bildiklerimizi yeniden düşünmemizi sağlayacak bu anlamlı gezi sonrasında, otelimize yerleşiyor, dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  Dileyen misafirlerimizle Urfa Sıra Gecesine ( ekstra ) gidebiliriz.

 

13 EYLÜL 2019 Cuma

Kahvaltının ardından, URFA şehir turumuza başlıyoruz. İslamiyet, Musevilik ve Hıristiyanlık tarafından tanınan ve kutsal kitaplarda adı geçen Hz. İbrahim’in, Urfa’da doğduğu rivayet edilir. Diğer bazı Peygamberlerin de bu bölgede yaşaması, Hz. İsa'nın bu şehri kutsaması ve peygamberlerin makamları, bu tarihi şehrin “Peygamberler Şehri” adıyla anılmasını sağlamıştır. İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer olan Balıklıgöl ( Halil -ül Rahman Gölü - Ayn-El Zeliha Gölü ) ve civardaki tarihi – dini binalar, bugün gezeceğimiz yerler arasındadır. Göbeklitepe’den çıkan eserleri de barındıran Şanlıurfa Müzesi ve dünyada teknik olarak eşi ve benzeri bulunmayan AMAZON SAVAŞÇILARI’nın resmedildiği Halepli Bahçe Mozaik Müzesi de bugün ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Ardından vereceğimiz serbest zamanda, Bakırcılar Çarşısı ve Gümrük Han’da gezip, alışveriş edebilir ve hasır tabureler üzerinde, menengiç kahvesi içebilirsiniz. Keyifli bir günün ardından; ANTEP’e doğru yola çıkıyoruz. ( Urfa – Antep arası 160 km. 1 saat 45 dk. ) Dünyaca ünlü baklavalarından tatma ve alışveriş yapma fırsatı için, Antep Çarşıları’nda serbest zaman veriyoruz. Sonra, Antep Havaalanı‘na doğru yola çıkıyoruz. Sun Express Hava Yolları 22.25 uçağıyla İzmir’e hareket ediyoruz. Gece yarısı 00.15 saatlerinde İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Antep’te 1 gece OK konaklama
 • Urfa’da 1 gece YP konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen turlar, otobüsle ulaşım hizmeti
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • İzmir – Antep – İzmir uçak bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Urfa Sıra Gecesi, Halfeti tekne turu
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 25 TL
 • Tüm öğle yemekleri
 • Antep’teki akşam yemeği ve 13 Eylül akşam yemeği

Tur Fiyatı

Lütfen fiyat sorunuz...

Notlar

Dış nedenlerden dolayı AMPURIA TOUR her zaman program akışını değiştirme hakkına sahiptir.
Otellerde yemekler set menü olabilir ve yöre şartları ile bağlantılı alkol bulunmayabilir.