Edirne - İğneada - İstanbul Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Tarihi Zenginlikleriyle Edirne ve İstanbul - Dünyanın Ender Ekosistemlerinden Longoz Ormanları

Eylül ve Ekim'de / 4 Gece 4 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
1.149 TL

Tur Programı

06 EYLÜL 2019 / 25 EKİM 2019  ( 1. Gece )

Gece saat 22.30’da Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu, 22.45’de Alsancak Atatürk Lisesi, 23.00”de Karşıyaka Yunuslar’dan misafirlerimizi alarak; hareket ediyoruz. İzmir, Aliağa, Edremit, Küçükkuyu üzerinden Çanakkale’ye ulaşıyor, feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Sabah saatlerinde Keşan - Uzunköprü üzerinden yıllarca Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan EDİRNE’ye varıyoruz.  

 

07 EYLÜL 2019 /26 EKİM 2019  ( 1. Gün )

Serbest olarak aldığımız sabah kahvaltısından sonra, Edirne gezimize başlıyoruz. Mimar Sinan’ın şaheseri, Türk mimarı sanatının doruk noktasını gösteren ve dünya kültür ve mimarisinin de gıptayla baktığı SELİMİYE CAMİİ, Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’sini geziyor ve bilgi alıyoruz. Ardından, Eski Saray içine gidiyor, Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı yerleri görüyor, 2. Bayezıt Külliyesi’ne gidiyoruz.  Tıp Medresesi, Şifahane ve Cami’sini de gördükten sonra, öğle yemeği için Edirne Balık Pazarı’na geliyoruz. Edirne'nin meşhur ciğer tavasını tatmadan olmaz. Ciğer menülü öğle yemeğimizi yedikten sonra, Semiz Ali Paşa Bedesteni’nde serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Çarşı keyfimizin ardından, Meriç köprüsü ve Meriç Nehri üzerinden Karaağaç’a gidiyor, Lozan Anıtı ve tarihi Karaağaç İstasyonu’nu görüyoruz. Meriç Nehri kenarında akşam çaylarımızı içip dinleniyoruz. Keyifli geçen günümüzün ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği serbest ve geceleme otelimizde. ( Dileyen konuklarımız ile güzel bir Edirne Gecesi yaşamak için ünlü Gazi Baba Meyhanesi’ne gidiyoruz. )

 

08 EYLÜL 2019/ 27 EKİM 2019   ( 2. Gün )

Erken Kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyor, Karadeniz’in maviliği ile Trakya Bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan Yıldız Dağları‘nın buluştuğu; İĞNEADA’ya hareket ediyoruz. Yıldız Dağları’nın ormanları içinde kıvrılarak giden yolumuz manzaraları eşliğinde Karadeniz kıyısının en son batı noktası olan İğneada’ya varıyor, deniz kıyısında, lezzetli ve günlük balıklardan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Çevre gezisi ve dünyanın ender ekosistemlerinden olan LONGÖZ ORMANLARI’nı görüyor, bu güzellikleri resimledikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık üç saat sürecek keyifli bir yolculuk sonrası akşam üzeri saatlerinde İstanbul’dayız..  Akşam yemeği ve geceleme İstanbul‘daki otelimizde..

 

09 EYLÜL 2019 /28 EKİM 2019  ( 3. Gün )

Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Haliç'e nazır tepesi olan Pierre Loti'de sabah kahvelerimizi içiyor, misafirlerimizle birlikte Eyüp Sultan Camii ve Türbesi’ni ziyaret ediyoruz.  Ardından Fener & Balat sokaklarında geçmişi soluyor, anılarda dolaşıyor, Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan nam-ı diğer DEMİR KİLİSE  (Bulgar Ortodoks Kilisesi), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-ı Sina Manastıı), Balat, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusunu gözlemliyoruz. Öğle yemeğimizi arzu ederseniz ünlü AGORA Meyhanesi’nde yiyebiliriz. . Akşamüzeri saatlerinde, Sizleri Osmanlı’nın en büyük AVM’si Kapalı Çarşı’da bırakıyor ve biraz serbest zaman veriyoruz.  Keyifli geçen günümüzün ardından, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

10 EYLÜL 2019 /29 EKİM 2019   ( 4. Gün )

Sabah kahvaltı sonrasında Otelde aldığımız kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Otobüsümüzle Beşiktaş İskelesi’ne geliyor, adalar vapuruyla, ADALAR TURU’na çıkıyoruz. Kınalı, Burgaz ve Heybeli Ada’yı görüp, Büyükada’da vapurdan iniyor, isteyenler fayton sefası veya yürüyerek köşkleri görmek için adayı geziyor, tanıyorlar. Serbest öğle yemeğinden sonra, belirlediğimiz saatte, vapurla Bostancı’ya geçiyor, bizi bekleyen otobüsümüzle, İstanbul’la vedalaşmaya hazırlanıyoruz. Yolda verdiğimiz molalar sonrasında, İzmir’e ulaşıyor, siz değerli konuklarımızla başka bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Edirne’de 4* Otelde 1 OK gece konaklama
 • İstanbul’da 4* otelde 2 gece YP konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Çanakkale gidiş feribot geçişi
 • Köprü ve otoban geçişleri
 • Otobüs ulaşım hizmeti
 • Türsab zorunlu seyahat sigortası
 • Ampuria Tour refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • Edirne Gazi Baba Meyhanesi’nde eğlenceli akşam yemeği
 • 65 yaş üstü sigorta farkı 25 TL
 • Gidiş günü sabah kahvaltısı, tüm öğle yemekleri
 • Dönüş günü akşam yemeği
 • Adalar vapur ücreti, Pierre Lotti teleferik ücreti

Tur Fiyatı

1.149.-TL   ( iki ve üç kişilik odada kişi başı )

Notlar

*Rehber, programda hava, yol, vb. nedenlerle - gerekli gördüğü takdirde - değişiklik yapabilir.

*Otellerde yemekler set menü olabilir ve yöre şartları ile bağlantılı alkol bulunmayabilir.