Çanakkale, Bozcaada, Gökçeada, Kazdağları Köyleri, Ayvalık Cunda Adası

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Çanakkale ve Gökçeada Konaklamalı Kuzey Ege Turu

19-21 Temmuz / 2 Gece 3 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
679 TL

Tur Programı

19 TEMMUZ Cuma

Sabah saat 05.30’da belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak; hareket ediyoruz. Verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, Edremit – Ezine – Geyikli üzerinden, 11.00 feribotuyla ( SEZONDA büyük otobüslerin adaya girişi yasaktır ) ortalama 45 dakika süren deniz yolculuğu sonrasında, BOZCAADA’ya geçiyoruz. Merkezde verdiğimiz serbest öğle yemeği molasının ardından; tarihi evleri, plajları, üzüm bağları, doğal havası ve filmleri ile ün yapmış olan Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. Türk Mahallesi, Rum Mahallesi, Meryemana Kilisesi ve deniz kıyısındaki iyi korunmuş Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tahta sandalyeli balık lokantaları, adaya özgü çavuşüzümü, tarihi Rum Evleri, çiçekli renkli sokakları, lezzetli badem kurabiyeleriyle ünlü Çiçek Pastanesi adanın en belirleyici özelliklerindendir. Bozcaada üzüm ve şarap adası olup, adanın bademli domates reçeli ve gelincik şurubu da çok ünlüdür. Ada meydanından ve ara sokak butiklerinden el yapımı hediyelik eşyalar, çeşitli otlar ( özellikle dağ kekiği), bitki çayları, kekik balı, seramik işlemeler ve çeşitli takılar alabiliriz. Bozcaada’dan 15.00 feribotuna binerek, Geyikli İskelesi’nde bizleri bekleyen otobüsümüzle, ÇANAKKALE’ye doğru hareket ediyoruz. Kısa bir şehir turunun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ( 3* HELEN HOTEL www.helenhotel.com vb. )

 

20 TEMMUZ 2019 Cmt.

Otelimizdeki kahvaltıdan sonrasında, sabah feribotlarıyla Çanakkale – Eceabat ve Kabatepe İskele üzerinden, keyifli deniz yolculuklarıyla, Cittaslow” ünvanı ile ilk ve tek sakin adası olan GÖKÇEADA’ya ulaşıyoruz. Bozulmamış doğası, toprakları, organik ürünleri, keçileri, köyleri ile burada hayat sakin ve yavaş akıyor. Adaya ayak bastığınız anda “ Yavaşlayın Gökçeada’dasınız ” sloganı bizleri karşılıyor. Her ne kadar tatil merkezi gibi görünse de; burası bir köy aslında. Adada, vaktimiz yettiğince; Kaleköy, Zeytinliköy ‘’ Madamın Yeri ‘’ Tepeköy gezeceğimiz ve göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Efi Badem Kurabiyesi ( dükkan sahibi, "aradığım lezzeti yapan kadının adını kurabiyelere vereceğim" diyerek, yıllarca birçok Rum kadına kurabiye yaptırmış. Sonunda Efi adındaki Rum kadının yaptığını o kadar beğenmiş ki; kurabiyelerin adı Efibadem olmuştur.) Suvla Şarapları, İmroza sabunları, bal, zeytinyağı, yöresel reçeller ve keçi peyniri alışverişlerimizin ardından, Gökçeada’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ( 3* KALE PALACE HOTEL GÖKÇEADA vb. )

 

21 TEMMUZ 2019 Pazar

Kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyor, Gökçeada - Kabatepe vapuruyla GELİBOLU’ya geçiyoruz. Yine feribotla Eceabat’tan Çanakkale’ye geçerek, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ezine - Ayvacık üzerinden, Yeşilyurt Köyü’ne geliyoruz. Ülkemiz köylerinin en güzellerinden olan, huzuru ve dinginliğiyle bizleri Sarıp sarmalayan bu güzel köyde geçirdiğimiz keyifli zamanların ardından; Ege Denizi’nin muhteşem manzaraları ve uçsuz bucaksız zeytin ağaçları eşliğinde Adatepe Köyü’ne geliyoruz. Edremit Körfezi’ne bakan bir tepeye kurulmuş çok eski bir köy olan Adatepe, doğal sit alanı içerisinde yer aldığından ülkemizin en iyi korunmuş köylerinden biri... Tarihi taş evlerinin arasında dolaştıktan sonra, meydandaki büyük çınarlar altındaki kahvelerde oturup; yeşil doğanın, bol oksijenin keyfini çıkarıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, Ayvalık Cunda Adası’na doğru yolumuza devam ediyoruz. Bu güzel adada tarihle iç içe geçmiş sokaklarında kısa bir mola vererek, İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. Keyifle geçen üç güzel günün ardından, akşam saatlerinde İzmir’deyiz. Misafirlerimizi aldığımız noktada bırakıyor, başka bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Çanakkale Helen Hotel’de 1 gece YP konaklama
 • Gökçeada Kale Hotel’de 1 gece YP konaklama
 • Otobüsle ulaşım hizmeti, belirtilen çevre hizmeti 
 • Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu TURSAB seyahat sağlık sigortası
 • Geyikli - Bozcaada - Geyikli feribot otobüs geçiş ücretleri
 • Çanakkale - Eceabat - Çanakkale feribot otobüs geçiş ücretleri ( Gökçeada gidiş ve dönüş için )
 • Kabatepe - Gökçeada - Kabatepe feribot otobüs geçiş ücretleri 
 • Gökçeada misafir geçiş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri, ilk gün sabah kahvaltısı
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Bozcaada misafir geçiş ücretleri ( kişi başı 12 TL )
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar, 65 yaş üstü sigorta farkı
 • Bozcaada minibüs ücretleri, dönüş günü akşam yemeği

Tur Fiyatı

679.-TL  ( iki ve üç kişilik odada kişi başı  )

849.-TL  ( tek kişilik konaklama )

Notlar

 • Acenta ve rehber, hava, yol, vb. nedenlerle - gerekli gördüğü takdirde – programda değişiklik yapabilir.
 • Maliyetler,  bugünkü değerler üzerinden hesaplanmıştır. Ülkemizdeki ekonomik kriz nedeniyle, gelebilecek zamlar, fiyata yansıtılabilir.