Bursa, Mudanya, Trilye Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Otobüsle Bursa, Mudanya, Trilye, Cumalıkızık, Uluabat Gölü, Gölyazı Turu

7-8 Eylül / 1 Gece 2 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
sorunuz

Tur Programı

1. Gün

Sabah saat 05.00 de Foça Pazar yerinden, 05.30 da Menemen'den, 06.00 da Karşıyaka'dan, siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra hareket ediyoruz. Akhisar’da verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, Gelenbe, Balıkesir Susurluk üzerinden; bütün mimari zenginliği koruma altında olan TRİLYE’de (Zeytinbağ) duruyoruz. Sofralık zeytinin en iyisinin buradan çıktığı bilinir. Trilye’nin en görkemli yapılarından olan Rumlardan kalan Taş Mektep, Trilye Evleri ve Kemerli Kilise’yi görüyor, sahilde kısa bir kahve molası vererek, cennet ve tarihi bir köşeye, Mudanya Mütarekesi’nden de bildiğimiz MUDANYA’ya geliyoruz. Mütareke Binası, eski Mudanya evleri ve sokakları, Mudanya İstasyonu göreceğimiz yerler arasındadır…

Buradaki gezimizi tamamlayarak, Yeşil BURSA’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğinde meşhur İskender Kebabı yemeniz acentamız tavsiyesidir. Yemeğimizin ardından Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olan Bursa’yı, keyifli öğle yemekleri, bir şekilde dolaşmaya başlıyoruz. Bursa’nın en ünlü anıtsal eseri olan Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz… Bursa’nın merkezindeki meşhur ve otantik çarşı, irili ufaklı eski Osmanlı Hanları’ndan oluşur. Koza Han’da alışveriş için verdiğimiz serbest zaman sonrasında, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…( 5* ALMİRA HOTEL BURSA vb. )

 

2. Gün

Kahvaltımızın ardından, Osman ve Orhan Gazi Türbeleri ve Tophane’de sabah kahve keyfimizin ardından, CUMALIKIZIK’a doğru yola çıkıyoruz. Osman Gazi’nin yedi oğlu ve onların eşleri için Bursa bölgesinde yedi köy kurduğu söylenir. Cumalıkızık ayakta kalan beş köyden en iyi korunmuş olanıdır. Köyde 750 yıldan daha yaşlı, yarı ahşap evleri görüyor, sokaklarında yürüyoruz, öğleden sonra saatlerinde Bursa’ya veda ediyoruz. Yolumuz üzerindeki ULUABAT GÖLÜ, GÖLYAZI KÖYÜ’ne de uğradıktan sonra, Balıkesir, Manisa yoluyla kısa molalar vererek, gecenin ilerleyen saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks otobüsle ulaşım,               
  • Profesyonel rehberlik hizmeti,                      
  • Belirtilen tüm çevre gezileri,                
  • Bursa Almira Otel vb. bir gece YP konaklama
  • Tursab zorunlu iflaslı seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otellerde yapılan ekstralar,
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
  • İlk gün sabah kahvaltısı,
  • Öğlen yemekleri, dönüş günü akşam yemeği
  • 65 yaş üstü sigorta farkı: 15 TL

 

Tur Fiyatı

Lütfen sorunuz...  (İki ve üç kişilik odalarda kişi başı)

Notlar