Adana Portakal Çiçeği Karnavalı

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Silifke, Tarsus, Adana ve Portakal Çiçeği Karnavalı

2-5 Nisan / 2 Gece 2 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
899 TL

Tur Programı

Ayların en güzeli başlıyor Adana’da. Kışın soğuğu çoktan geride kaldı… O meşhur cehennem sıcakları ise, henüz başlamadı. Ve tüm Adana’yı, o büyüleyici portakal çiçeği kokusu sardı. Nisanda Adana’da, bembeyaz açan, mis gibi kokan portakal çiçeklerinin mevsimi başlar. Nisan’da Adana’da, hayatın mevsimi başlar.

Her geçen gün azalan portakal bahçelerine inat….

Kiraz çiçeklerini görmek için, bu aylarda Japonya’ya gidiliyor. Oysa portakal çiçekleri de, en az onlar kadar güzel… Üstelik daha da güzel kokuyor… O halde, portakal çiçeği mevsiminde hep beraber Adana’ya gidiyoruz…

 

2 NİSAN 2020 Prş.
Akşam saat 20.00 de belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak; ve yolda molalar vererek, Afyon, Konya, Karaman, Mut üzerinden yol alıyoruz.

 

3 NİSAN 2020 Cuma
Yolda verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, sabah saatlerinde yurdumuzun gizli cennetlerinden ( 800 km. – 11 saat ) Silifke’deyiz. SİLİFKE, Toros Dağları’nın eteklerinde, Göksu Irmağı’nın iki yanında, kendi halinde sessiz bir güzel… Bugün gezeceğimiz yerler; Cennet ve Cehennem Obrukları, Astım ( Dilek ) Mağarası, turkuaz denizi ve şirin balık lokantalarıyla ünlü bir koy, minyatür cennet Narlıkuyu ve Üç Güzeller Mozaik Hamamı… Soğuk dere suyunun turkuaz denizle, denizin ise yeşilliklerle buluştuğu Narlıkuyu’da, yörenin taze balıkları insanın aklını çeliyor. Sonrasında; Kızkalesi’ni karşıdan görerek ve hazin öyküsünü dinleyerek, yörenin en ilginç antik şehirlerinden biri olan Kanlıdivane’ye geliyoruz. Muhteşem bir doğal güzelliğin, derin ve kızıl bir obruğun etrafına kurulmuş olan ve her taşında ayrı bir öykü saklı olan Kanlıdivane’yi geziyoruz. Kente ait çok eski sıradışı bir felaket masalını, tam da yerinde dinliyoruz. Mersin’de görülmesi gereken yerlerden birini daha  görmenin keyfiyle, güzel bir günün sonunda, Silifke Erdemli’deki 4* otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4 NİSAN 2020 Cmt.
Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, Aristo, Hazreti Danyal, Kleopatra ve Lokman Hekim gibi ünlülerin yaşadığı bilinen 8 bin yıl geçmişli TARSUS’a ( 80 km. ) hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’nde verdiğimiz çay ve fotoğraf molasının ardından, Tarsus merkeze devam ediyoruz. Tarihte medeniyetlerin buluşmasına tanıklık eden Tarsus’ta, taş ve ahşap karışımı eski Tarsus Evleri'ni ve sokaklarını gördükten sonra, Kleopatra Kapısı, Justinianus Köprüsü, Ulu Camii, St. Paul Kilisesi, St. Paul Kuyusu ve Roma Yolu  ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Beyaz Çarşı’da ( Kırk Kaşık Bedesteni ) verdiğimiz serbest zamanda, cezerye alışverişlerimizi de yapabiliriz. Tarih kokan Tarsus gezimizi tamamlıyor, Çukurova’nın bereketli toprakları üzerine kurulmuş olan ADANA’ya ( 45 km. ) doğru yola çıkıyoruz. Seyhan Baraj Gölü kıyısında öğle yemeğimiz için ünlü bir yerel restorana gidiyoruz. Tabii ki; burada Adana lezzetleriyle bezenmiş sofralar bizi bekliyor. Herkese afiyet olsun… Türkiye’nin ilk ‘’ sokak festivali ‘’ olma özelliğini taşıyan Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılmak üzere, serbest zaman veriyoruz. Adana’da neşeli sokaklar, renkli satış standları bizleri bekliyor… Şarkılarla, dans gruplarıyla, sokak müzisyenleriyle çoşuyor, birbirinden ilginç kostümlü katılımcıları keyifle izliyoruz. Rehberimizin belirlediği saat ve yerde buluşuyor, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5 NİSAN 2020 Pazar
Otelimizde aldığımız kahvaltısının ardından, (950 km. – 12 saat) Pozantı – Konya – Afyon yoluyla akşam saatlerinde İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • 4*Hotel’de 2 gece YP konaklama
  • Rehberlik hizmeti, otobüsle ulaşım hizmetleri
  • Programda belirtilen tüm turlar
  • Otobüsle ulaşım hizmetleri
  • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yemeklerde alınan içecekler, öğle yemekleri
  • Otelde yapılan ekstra harcamalar
  • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
  • İlk gün kahvaltı, son gün akşam yemeği
  • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 20 TL

Tur Fiyatı

899.-TL   ( İki ve üç kişilik odada kişi başı  )

200.-TL  (  Tek kişi konaklama farkı )

Notlar

**Ülkemizdeki ekonomik belirsizlik nedeniyle gelebilecek vergi artışı, yeni vergiler ve zamlar, fiyata yansıtılabilir.

**Dış nedenlerden dolayı AMPURIA TOUR her zaman program akışını değiştirme hakkına sahiptir.