Adana Portakal Çiçeği Karnavalı

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Adana Şehir Turu - Antep ve Lezzetleri Turu - Portakal Çiçeği Karnavalı

4-6 Nisan / 2 Gece 3 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
1.099 TL

Tur Programı

Ayların en güzeli başlıyor Adana’da. Kışın soğuğu çoktan geride kaldı… O meşhur cehennem sıcakları ise, henüz başlamadı. Ve tüm Adana’yı, o büyüleyici portakal çiçeği kokusu sardı. Nisanda Adana’da, bembeyaz açan, mis gibi kokan portakal çiçeklerinin mevsimi başlar. Nisan’da Adana’da, hayatın mevsimi başlar.

Her geçen gün azalan portakal bahçelerine inat….

Kiraz çiçeklerini görmek için, bu aylarda Japonya’ya gidiliyor. Oysa portakal çiçekleri de, en az onlar kadar güzel… Üstelik daha da güzel kokuyor… O halde, portakal çiçeği mevsiminde hep beraber Adana’ya gidiyoruz…

 

04 NİSAN 2019 Prş.

Sabah saat 06.00 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sun Ekspress HY kontuarında buluşuyor, saat 07.00’de Adana’ya hareket ediyoruz. Adana Havaalanı’na iniş saatimiz sabah 08.25 civarındadır. Bizi bekleyen otobüsümüze binerek, kahvaltıya ( ekstra ) gidiyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik Seyhan Baraj Gölü turunun ardından, Adana şehir turumuza başlıyoruz. Gezip göreceğimiz yerler: Sabancı Merkez Camii, Atatürk Evi, Sinema Müzesi, Taş Köprü, Ramazanoğulları Külliyesi, Ulu Cami, Ulus Parkı, Kız Lisesi… Şehir turumuzu burada tamamlıyor, ünlü Adana Kebabını tatmak üzere, bir yerel restorana gidiyoruz. Tabii ki; burada Adana lezzetleriyle bezenmiş sofralar bizi bekliyor. Herkese afiyet olsun… Yemekten sonra, alışveriş için Adana serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

05 NİSAN 2019 Cuma

Otelimizdeki kahvaltının ardından, ANTEP’e doğru yola çıkıyoruz. Gezeceğimiz yerler: Antep Kalesi civarında restore edilen evler ve hanlar, Hamam Müzesi, Ali İhsan Göğüş Evi, Almacı Pazarı’nda yerel ürünler alışverişi ( Antep fıstığı, pul biber, Antep kuruları, cevizli sucuk, salça vb… ) Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi… Buradaki gezi ve anlatımların ardından, çarşıda öğle yemeği molası veriyoruz. Ünü Antep sınırlarını aşmış olan yerel bir Antep lokantasında Ali Nazik, Simit Kebabı vs… gibi yöresel lezzetlerden oluşan keyifli bir yemek yiyoruz. Dünyaca ünlü baklavalarından tatma ve alışveriş yapma fırsatı için, Antep Çarşıları’nda serbest zaman veriyoruz. Keyifli geçen bir günün ardından, Adana’ya dönüyoruz. Adana’da sokakların festival neşesine katılacak ve dilek fenerleri uçuranların keyfine eşlik edeceğiz. Sokak müzisyenlerinin söylediği şarkılarla çoşacak, yoruluncaya kadar sokaklarda dans edeceğiz. Akşam yemeği serbest, geceleme otelimizde.

 

06 NİSAN 2019 Cmt.

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, ‘’ eski ve yeni Adana çarşılarında ‘’ serbest zaman veriyoruz. Öğle saatlerinde otel odalarımızı boşaltarak, valizlerimizi otel emanetine bırakıyoruz. Türkiye’nin ilk ‘’ sokak festivali ‘’ olma özelliğini taşıyan Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılmak üzere, Kortej yürüyüşünün başlayacağı alanda, serbest zaman veriyoruz. Dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri, birbirinden  ilginç kostümlü yürüyüşçülerle birlikte, kortej yürüyüşüne eşlik edip, gönlümüzce eğleniyoruz. Kortej yürüyüşü,  konserler ve ilginç gösteriler sonrasında, rehberimizin belirlediği saatte, havalimanına gitmek üzere, otelimizde buluşuyoruz. Adana’ya veda ederek, Pegasus HY ( PC3015 ) saat 21.00 uçağıyla İzmir’e hareket ediyoruz. 23.30 da İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezinde buluşmak üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Şirin Park Hotel’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Şirin Park Hotel’de bir akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti, otobüsle ulaşım hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Adana gidiş –  dönüş uçak bileti
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde alınan içecekler, öğle yemekleri
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • Antep tur ücreti 40 TL
 • İlk gün kahvaltı, 5 ve 6 Nisan akşam yemekleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 20 TL

Tur Fiyatı

ADANA KONAKLAMA: 4* ŞİRİN PARK HOTEL (merkez)

Lütfen Fiyat Sorunuz...

Notlar

Rehber, hava, yol, vb. nedenlerle - gerekli gördüğü takdirde – programda değişiklik yapabilir.