Vizesiz İran Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

THY ile İzmir'den İzmir'e Tüm Turlar Dahil Tahran - İsfahan - Yazd - Şiraz - Mashhad

21 Eylül - 1 Ekim / 9 Gece 11 Gün

İki veya üç kişilik odada kişi başı
1849 $

Tur Programı

1.gün 21 EYLÜL 2019 Cumartesi

Saat 15.25’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve valiz işlemlerimizi tamamlıyor, TK 7507 sefer sayılı uçak ile akşam saat 17.25’de  İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı’na uçuyoruz. 18.35‘de İstanbul  Sabiha Gökçen Hava Limanına varıyor gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 889 ile saat 20.20'de Tahran’a uçuyoruz. Tahran’a inişimiz yerel saat ile 23.55’dir. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle Tahran’daki otelimize gidiyor, dinleniyoruz.

 

2.Gün 22 EYLÜL 2019 Pazar

Sabah kahvaltımızın ardından panoramik Tahran şehir turu sırasında çok zengin arkeolojik buluntunun sergilendiği İran Ulusal Müzesi, Merkez Bankası Ulusal Mücevher müzesi, Unesco Kültür Mirası, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayı  görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği  Tahran’da otelinizde.

 

3.Gün : 23 EYLÜL 2019 PAZARTESİ Tahran – İsfahan

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip, ticaret yollarının kavşağı Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. İsfahan'a 170 km. mesafede, 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ettikten sonra . bu keyifli günü İsfahan'a varışımızı takiben muhteşem meydan  Nakş-ı Cihan'da kapalıçarşı içerisinde otantik kafeleri gezerek tamamlıyoruz. Geceleme  ve akşam yemeği İsfahan’da otelimizdedir.

 

4.Gün : 24 EYLÜL 2019 SALI İsfahan

Sabah kahvaltısı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Nakş-ı Cihan Meydanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan İsfahan Ulu Camii (Jameh Camii')ni geziyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kapalı Çarşı turumuza başlıyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. Akşam ışıltılı köprülerin gece manzarasını fotoğraflıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği İsfahan’da otelimizdedir.

 

5.Gün: 25 EYLÜL ÇARŞAMBA İsfahan 

Sabah kahvaltısı sonrası Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruzZayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khanjou Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gidiyor, Vank Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Şirin kafelerin, ufak büfelerin olduğu mahallede gezinti sonrası tarihi bir kervansarayın restore edilerek yapılmış Abbasi Otel bahçesinde İran usulü çay molası veriyoruz. Geceleme ve akşam yemeği İsfahan’da otelimizde.

 

6.Gün: 26 EYLÜL 2019 PERŞEMBE İsfahan – Yezd 

Sabah kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve Yezd kendine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ediyoruz. Otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Yezd'de otelimizde.

 

7.Gün : 27 EYLÜL 2019  CUMA  Yezd – Şiraz 

Sabah erken kahvaltı sonrası 07.30'da otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargadae Kenti'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve Necropolis’i, Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını, geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur ve Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a varıyoruz ve otantik Kapalıçarşı gezimizi yapıyor, baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkanların keyfini çıkarıyoruz.  Geceleme ve akşam yemeği  Şiraz’da otelimizde.

 

8.Gün  : 28 EYLÜL 2019  CUMARTESİ Şiraz

Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han KalesiNarenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde

 

9.Gün  : 29 EYLÜL 2019 PAZAR Şiraz – Mashhad EP 3857

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımız ardından otelden ayrılıyor Şiraz hava limanına hareket ediyoruz. EP 3857 sefer sayılı uçuş ile sabah  10.40 uçağı ile Meshed’e uçuyoruz. Meshed’de İmam Reza ‘nın türbesini ziyaret ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği  Mashhad’de otelimizde 

 

10.Gün  : 30 EYLÜL  2019 PAZARTESİ  Mashhad

Kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyor önce İran’ın ünlü Şairi Firdevsi’nin mezar anıtı ziyaret ediyoruz. Ardından sizlere serbest zaman veriyoruz.  Akşam yemeği sonrasında Mashhad Hava Limanına gidiyoruz.

 

11.GÜN 01 EKİM 2019 SALI SABAHA KARŞI   

Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 889  ile saat 01.35’de İstanbul İstanbul Hava Limanı’na  uçuyoruz. Varışımız sabah 05.40 ‘da olacak.  Gümrük ve Pasaport işlemlerimizi tamamlıyor TK 2310 sefer sayılı uçuş ile saat 07.00’de  İzmir Adnan Menderes Hava Limanına uçuyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek ümidiyle sizlere HOŞÇAKALIN diyoruz...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY’nın tarifeli seferi ile İzmir - İstanbul – Tahran gidiş ve Mashhad–İstanbul-İzmir  dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • 5* otellerde 9 gece konaklama,
 • Sabah Kahvaltıları,  9 Akşam yemeği,9 Öğle Yemeği
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,
 • Şehirlerarası  tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri
 • Yerel rehberlik hizmeti (Tahran’dan itibaren)
 • Ampuria Tour Refakati
 • Ampuria Tour Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 yaşa kadar)
 • Hammaliye ücretleri ve restoran bahşişleri
 • Otobüslerde 2 şişe su çay ve kahve
 • Şiraz – Mashhad Uçak biletleri
 • İmam Rıza ‘nın  Mezar anıtını ziyaret sırasında Çador verilecektir.
 • Rehber ve Şöfor Bahşişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  : 15.-TL     
 • Kişisel harcamalar,
 • Zorunlu seyahat sigortası 65 yaş üstü farkı : 25.-USD

Tur Fiyatı

2 Kişilik Odada Kişi Başı 1849.- $
Tek Kişi Oda Farkı 300.- $

5* Oteller:

Azadi yada Espinas Palace v.b / Tahran - Standart Oda, Kahvaltı Dahil
Kowsar yada Abbasi Otel 5*v.b / İsfahan - Standart Oda, Kahvaltı Dahil
Safaiyeh * v.b / Yezd. - Standart Oda, Kahvaltı Dahil
Grand Shiraz ya da Chamran Otel vb / Şiraz - Standart Oda, Kahvaltı Dahil
Almas II ya da Pars Hotel v.b / Mashhad

Notlar

Ampuria Tour havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Ampuria Tour sorumlu tutulamaz. Ampuria Tour gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Ampuria Tour, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Ampuria Tour  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.