Ukrayna Hava Yolları İle İzmir'den İzmir'e Vizesiz Ukrayna Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Vizesiz ve çipli kimlikle pasaportsuz Odesa - Vinnytsia - Lviv - Kyiv

16-22 Kasım / 7 Gün 6 Gece

İki kişilik odada kişi başı
635 €

Tur Programı

 • Ukrayna’nın adı “sınır bölgesi” anlamına gelen bir kelimeden geliyor.
 • Ukrayna’nın ulusal yemeklerinden biri “Salo”, sertleştirilmiş domuz yağıdır. Geleneksel olarak sarımsak, soğan ve turşu ile soğuk olarak servis edilir.
 • Ukraynalılar alyanslarını sol elden ziyade sağ ellerine takarlar.
 • Ukrayna’nın ulusal içeceği, genellikle biberle servis edilen bir alkollü içecek olan “horilka” dır. Horilka ismi “yanan su” anlamına gelir.
 • Ukrayna, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa yeni sınırlarını belirlemek için Churchill, Roosevelt ve Stalin arasındaki ünlü buluşma olan Yalta Konferansı’nın yeri olarak seçilmiştir.
 • Lviv, 1.500 kafeye ev sahipliği yapmaktadır. Bu dünyanın herhangi bir şehrinde kişi başına düşen en fazla kafe sayısıdır.
 • Başkent Kiev’in 1941’de Nazilere karşı direnişinden sonra, Sovyetler Birliği şehre “kahraman statüsü” vermiştir.

 

1. GÜN 16.11.2019 - IZMIR - ODESA -- PS702 ADB/KBP 15:50 17:20 / PS55 KBP/ODS 19:30 20:30

Odessa’ya varışınızın ardından otele transfer. Serbest zaman, geceleme otelimizde.

 

2. GÜN 17.11.2019 – ODESA-VINNYTSIA

Otelde yaptığımız  sabah kahvaltısından sonra  çıkacağımız şehir turunda Avrupa’nın en güzel Opera binalarından biri olan Odessa Operasını, tarihi Filarmoni binasını, Deribasovskaya caddesini, görkemli Transfigürasyon katedralini, 2. Katerina ve Odessa’nın en ünlü valisi Duke heykellerini, görüyoruz. Primorski bulvarı boyunca yürüyerek aşk köprüsünü geçip  Potemkin merdivenlerinde mola vererek, Odessa limanı manzarısına yüksekten bakıyoruz. Turumuzun devamında Odessa halkının gönlünü fethetmiş ünlü şair ve yazar Puşkin’in heykeli ve etnografya müzesini panoramik olarak gördükten sonra otobüsle Vinnytsia’ya yolculuğuna çıkıyoruz. Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna eski devlet başkanı Petro Poroşenko’nun özel ilgi gösterdiği, otomotiv parçaları üretimi ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Vinnytsia’ya varış ve panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer.

 

3. GÜN 18.11.2019 - VİNNYTSIA – LVİV

Sabah kahvaltımız sonrası Otelden çıkış işlemlerimizin ardından 2. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş, nadir şehirlerden biri olan Lviv’e hareket. 13. YY’da Galiçya’nın büyük kralı Danilo Halitsky tarafından oğlu Leo’nun onuruna kurulmuş, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan, aslan şehri Lviv’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, çikolata fabrikası, kahve madeni sarhoş vişne gibi ilginç kafe ve restoranlarla bezeli pazar meydanı, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali,  göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu bitimi otelimize transfer.                             

 

4. GÜN 19.11.2019 VİNNYTSIA – LVİV

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz Ekstra (40 euro) düzenlenecek olan  Çikolata Müzesi+Ermeni Kilisesi Gezi+Lviv Eczane Müzesi, Tadım ve Kahve Madenciliği imalathanesi turu , LYCHAKIV mezarlığı gezisi veya Arsenal silah müzesi turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer.

 

5. GÜN 20.11.2019 LVIV – KYIV

Kahvaltının ardından Otelden Çıkış işlemlerimizin ardından Ukrayna’nın başkenti Kyiv’e hareket, diliyen  misafirlerimiz Ekstra (50 euro) olarak yol üstünde Altın Nal Şatoları olarak adlandırılan şatoları görme imkanına sahip olacağız orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonya’lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir. İkinci durak Pidhirtsi şatosu. Son olarak ise Dubensky kalesine uğruyoruz. 10 YY. İtibaren Polonya, Avusturya-Macaristan krallığı Sovyetler birliği ve Nazi Almanyası ordularının askeri karargahları olarak kullanılan ve kalenin altındaki Demir döküm atölyesinde Ateşli silahlar devrimine tanıklık etmiş bir kaledir.  Kale gezilerinden sonra Rivne’de vereceğimiz yemek molamızın ardından,  Aşk Tüneli. Bir yük treninin günde iki kez sık ağaçlar arasından geçmesiyle oluşan bu romantik noktada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Kyiv’e hareket. Akşam şaatlerinde varış ve otelimize transfer.

 

6. GÜN 21.11.2019 – KYIV

Kahvaltının ardından panoramik Kyiv turu. Dnipro nehri kıyısındaki Lybid anıtı, Volodymyrska Caddesi, Opera Binası, Bale Binası, Altın Kapı, Ayasofya meydanı ve kalpaklardan matruşkalara, pilot kasklarından köstekli saatlere ve asker parkalarına kadar pek çok ilginç hediyelik eşyanın satıldığı Andrievski yokuşu görüldükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mikhaylivskiy Meydanı ve Kilisesi ve Knyagine Olga Heykeli turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen  misafirlerimiz Ekstra (45 euro) olarak “Pecherska Lavra & Microminiatures & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turu için hareket. Pecherska Lavra Manastırı:  

Büyük Volodymyr’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hem de Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir. Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirilmiştir. Microminiatures Galerisi: Tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserlerinden, ziyaretçilerini hayrete düşüren bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi: İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir. Tur bitimi otelimize transfer.

 

7. GÜN 22.11.2019 – KYIV - IZMIR -- PS701 KBP/ADB 11:40 15:00

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından Ukrayna Havayolları PS701 sefer sayılı uçuş ile 11:40’de İzmir’e hareket ediyoruz. 15:00’de varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek dileği ile...

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ukrayna Hava Yolları ile İzmir’den  İzmir’e direk uçuş
 • Odesa, Vinnytsia ,Lviv ve Kiev’de yapılan Panaromik Şehir Turları
 • 3* ve 4* otellerde 6 gece  OK konaklama
 • Yerel Rehberlik Hizmeti
 • Rehberlik Hizmeti
 • Hava Alanı Transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 Yaşa kadar)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde yapılan ekstralar
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Lyviv ‘de Çikolata Müzesi Ekstra Turu  : 40.-Euro
 • Altın Nal Şatoları Ekstra Turu : 50.-Euro
 • Pecherska Lavra &Microminaiature ve 2.Dünya Savaşı Ukrayna Müzesi Turu : 45.Euro
 • Yurtdışı Çıkış Fonu :  50.-TL
 • 65 Yaş sonrası sigorta farı :  20.-Euro
 • Programda belirtilmeyen tüm hizmetler

Tur Fiyatı

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 635.- Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 100.- Euro

 

Notlar