Ramazan Bayramı Kavala - Selanik - Thassos Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Lüks otobüslerle Kavala, Halkidiki, Selanik, Kalambaka, Meteora ve Thassos

4-9 Haziran / 5 Gece 6 Gün

İki kişilik odada kişi başı
550 €

Tur Programı

1.GÜN  04 HAZİRAN 2019  PAZARTESİ  / İZMİR - İPSALA - ALEXANDRAPOLI - KOMOTINI - XANTHI - KAVALA

Sabah saat 06:00’da Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu, 06:15’de Lozan Meydan Atatürk Lisesi, 06:30’da Karşıyaka Yunuslar’dan  konuklarımızı alarak Menemen, Aliağa, Edremit, Çanakkale üzerinden İpsala’ya haraket ediyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz çeşitli molalar sonunda İpsala’ya ulaşıyor gümrük ve pasoport işlemlerimizi  tamamlıyor ve Yunanistan  sınırından giriş yapıyoruz.  Alexandropoli, Komotini, Xanthi üzerinden Kavala’ya gidiyoruz.

Kavala’da hemen limandaki otelimize yerleşiyor , dinleniyor ve Kavala şehir turuna çıkıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu gezide sırası ile  Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Konağı ve İmarethanesi , Belediye Binası, Kavala Kalesi göreceğimiz yerler arasında .Turumuzu tamamlıyor ve otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  4* Air Galaxy Otel

02.GÜN 05 HAZİRAN 2019 SALI / KAVALA - HALKIDIKI - SELANIK

Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimiz tamamlıyor ve Halkidiki'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir otobüs yolculuğu sonrasında Ege Denizi’ne ulaşan üç parmaklı bir el görünümündeki Halkidiki yarımadasına gidiyoruz. Bu üç parmaktan Selanik’e en yakın olan Kassandra’ya gidiyor, güzel plajlarını , kafelerini görüyoruz. Yol üzerinde Nea Phokaia’ya uğruyoruz. Yeni Foça’dan göç edenlerin kurduğu bu küçük yerleşim yerini ziyaret ediyor deliğinden baktığızda Türkiye ve Foça’nın görüldüğüne inanılan taştan onların tabiri ile Küçük Asya’ya bakıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yiyor ve Halkidiki’nin Kasandra parmağından ayrılıyor ve Selanik’e doğru yol alıyoruz.  Geceleme Selanik’de 5* Holiday Inn Otel’de. Akşam yemeği serbest.

03. GÜN 06 HAZİRAN 2019 / SELANIK

Sabah kahvaltımızı yapıyor  Selanik kentini geziyoruz. Sabah kahvaltısından sonra Selanik gezimiz başlıyor; Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev, Roma Su Kemerleri, 7 Tepe Surları, Kastra Kastra bölgesi ve Beyaz Kule göreceğimiz yerler arasında. Selanik  şehir turumuzu tamamladıktan sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. İster Selanik çarşısında vakit geçirir isterseniz Selanik’in İzmir’e benzeyen Kordon Boyunda keyif kahvesi içersiniz.. Geceleme Selanik’deki otelimizde.. Akşam yemeği için arzu edenler ile Selanik gecelerine karışabilir , Yunan müzikleri eşliğinde akşam yemeğimizi yiyebiliriz... Sirtaki biliyor musunuz?

04.GÜN 07 HAZİRAN 2019 / SELANIK - KALAMBAKA - METEORA - KAVALA

Sabah kahvaltısının ardından Kalambaka’ya hareket ediyoruz. Larissa yolu üzerinden yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculukla Kalambaka’ya varıyoruz. Önce kısa bir kahve molası veriyoruz. Ardından Yunanistan’ın orta bölgesinde, Kalambaka yakınlarında, doğa ve insanın el ele vererek yarattığı bu mucizevi yerde, Meteora’da, diğer bir deyişle “Gökyüzüne asılı duran manastırlar” bölgesinde, yerden 550 metre yükseklikteki manastırları ziyaret ediyoruz. Eskiden rahiplerin birbirlerini ipten yapılmış file asansörlerle çıkardıkları bu manastırlara şimdi patika yollar ve merdivenlerle gidilmekte. Ancak yine de yorucu bir parkur. Ziyaretlerimiz sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Geceleme Kavala’daki otelimizde..

05.GÜN 08 HAZİRAN 2019 / KAVALA - THASSOS

Kahvaltı sonrası Keramoti Limanından kalkan feribotumuz ile Thassos Adası’na gidiyoruz. Yunanistan'ın en güzel tatil destinasyonlarından biri olan Thassos plajlarıyla, mermeriyle ve yemyeşil bitki örtüsü ile öne çıkıyor. Taşözü de denilen bu ada Ege ‘nin cennetlerinden bir tanesi. Ağaçları, balı, zeytinyağı, şarapları ile ünlü Ada aynı zamanda müzeleri ve tarihi eserleri ile de güzel bir adadır.  Adayı otobüsümüz ile geziyor geceleme için otelimize gidiyoruz.  4* Ntinas Filoxenia

06.GÜN 09 HAZİRAN 2019 / THASSOS - KERAMOTI - KAVALA - İPSALA - İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor Thassos’da sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğlene doğru otel ile ilişiğimizi kesiyor (Saat 12.00 otelden çıkış tamamlanmalı) ve Thassos Limana gidiyoruz. Öğleden  sonra 13.45 feribotu ile Kavala’ya  geri dönüyor ve Xanthi, Alexandrapoli üzerinden İpsala gümrük kapısına geliyor, gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında İzmir’e doğru yol alıyoruz. Gece geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara geri bırakıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Kavala 4*otelde 1 gece YP, 1 gece OK konaklama
 • Selanik 5* otelde 2 gece OK konaklama
 • Thassos’da 4* otelde 1 gece YP konaklama
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Rehberlik Hizmeti
 • Ampuria Tour Refakati
 • Yurt Dışı Zorunlu Seyahat Sigortası (65 Yaşa kadar)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Vize Ücreti: 120.-Euro (Konsolosluğa bağlı fiyat artışı olur ise yansıtılır)
 • 65 Yaş sonrası zorunlu seyahat sigorta farkı:   20.-Euro
 • Otellerde yapılan ekstralar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri

Tur Fiyatı

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 550.-Euro

Tek Kişi Farkı :  200.-Euro

Üçüncü Kişi:  550.-Euro

Notlar