Kurban Bayramında Thy İle İtalya'nın 3 As'ı

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Roma (2) - Floransa (2) - Pisa - Siena - Venedik (2)

11 - 17 Ağustos 2019

2 Kişilik Odada Kişi Başı
1.430 €

Tur Programı

01.gün / 11 ağustos 2019 / izmir-istanbul-roma 

sabah saat 06.00’de izmir adnan menderes hava limanı türk hava yolları kontuarında  buluşuyor,check- in işlemlerimizi tamamlayıp tk 2905 sefer sayılı uçuş ile 08.10’da istanbul sabiha gökçen hava limanına uçuyoruz. saat 09.15’de istanbul’dayız. pasaport işlemlerimizi tamamlıyor tk 1837 sefer sayılı uçuş ile  saat 11.05”de roma ‘ya uçuyoruz. yerel saat ile 12.45’de roma’dayız. gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor havaalanında bekleyen otobüsümüzle roma şehir turuna başlıyoruz. piazza venezia, victor emanuel anıtı, piazza republica, forum, colloseum, titus, costantin zafer takı, cordanato merdivenleri,  aşk çeşmesi (fontana trievi), piazzo novano, hadrianus tapınağı, piazza esapiola,  ispanyol merdivenlerini görerek roma’ya merhaba diyoruz..şehir turumuz sonrasında  bir kahve molası verebilir ünlü tarihi el greco cafe’de bir yorgunluk kahvesi içebiliriz. akşama doğru otelimize yerleşiyoruz.


2.gün / 12 ağustos 2019 / roma 

sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra vatikan’a gidiyoruz. dünyanın en büyük katedrali st.pier’i ziyaret ediyor, rönesansın dehası olan pek çok mimarın  yapımında görev aldığı bu şahaseri görüyoruz. michelangelo’nun pieta heykel kompozisyonu hakkında bilgi alıyoruz. st.pier meydanı’nı, st.angel kalesi’ni, ıı.emanuel köprüsü’nü, tiber nehri’ni gördükten sonra via corsa’da serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz.  geceleme roma’da.. akşam yemeği serbest

 

3.gün / 13 ağustos 2019 / roma – floransa

sabah kahvaltımızın ardından floransa’ya hareket ediyoruz. öğle saatlerinde floransa’dayız. michelangelo tepesinden floransa’yı kuşbakışı  seyrediyor,  ardından bu güzel kenti gezmeye başlıyoruz. santa crose kilisesi, piazza del signora, palazzo vecciho, arno nehri, uffizi, pont vecciho, floransa katedrali (santa maria del fiore), piazza republica göreceğimiz yerler arasında .. geceleme otelimizde.

 

4.gün / 14 ağustos 2019 / floransa – sıena – pısa  – floransa

sabah kahvaltısından sonra (extra) pisa’ya gidiyor, ünlü pisa kulesi, katedral ve vaftizhane’yi ziyaret ederek, siena’ya gidiyor ve toskana bölgesinin bu  güzel şehrinde dolaşıyoruz. öğle yemeği siena’da.

siena’dan pisa’ya hareket ediyoruz. pisa’yı ziyaret ediyor floransa’ya geri dönüyoruz. akşam yemeği serbest.

 

5.gün / 15 ağustos 2019 / venedik

sabah kahvaltısından sora  bologna üzerinden venedik’e gidiyoruz. akşam saatlerinde venedik’teyiz.

 

06 gün / 16 ağustos 2019 / venedik – murano-burano adaları

sabah kahvaltısı sonrasında kent merkezine iniyor tranchetto meydanı’ndan özel tekne ile san marco meydanına geçiyoruz.  san marco kilisesi, dükler sarayı, kütüphane, darphane’yi görüyor, avrupa’nın en zarif meydanı olan san marco’dan rialto köprüsüne, kanalları ve köprüleri aşarak gidiyoruz. kanal grande’yi görüyor istiyenlere gondol gezisi yaptırdıktan sonra özel teknemiz ile murano, burano adalarına  (extra) gidiyoruz. murano’da cam eşya yapım atölyelerini, burano’da rengarenk evleri , el işi dantelleri ve diğer üretilen eşyaları görüyor, alışveriş yapıyor, öğle saatlerinde tranchetto meydanına dönüyoruz. geceleme venedik’deki otelimizde..

 

7.gün / 17 ağustos  2019 / venedık – bologna - istanbul – izmir

sabah kahvaltısından sonra sizlere biraz serbest zaman tanıyoruz. saat 11.00 ‘de otelimizde buluşuyor ve bologna  hava limanına hareket ediyoruz. gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra tk 1326 sefer sayılı uçuş ile saat 18.55’te istanbul’a uçuyoruz. yerel saat ile 22.25 ‘de istanbul atatürk hava limanındayız. ,gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor  saat 01.35’de tk2354 sefer sayılı  uçak ile de izmir’e uçuyoruz.  yeni bir ampuria tour gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Şehir merkezinde, 4*otellerde oda-kahvaltı konaklama
 • İzmir-İstanbul- Roma/ TÜRK Hava Yolları ile gidiş
 • BOLOGNA  -İstanbul– İzmir/  Türk Hava Yolları ile dönüş
 • Belirtilen şehirlerdeki panaromik  turlar
 • Venedik’te San Marco Meydanı’na tekne ile gidiş
 • Roma –Floransa-Şehir girişleri
 • Tüm transferler
 • Ampuria Tour rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize ücreti: 125.-€
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu:   15.-TL(Bankalara ödenir)
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Seyahat Sigortası:
  65-70 Yaş arası sigorta farkı : 20.-€
  70-75 Yas arası sigorta farkı : 30.-€
  75 -80 yas arası sigorta farkı : 40.-€
  Seyahat Güvence Paketi : 35.-Euro

Tur Fiyatı

2 Kişilik Odada Kişi Başı peşin 1.430 €
Tek Kişi Oda Farkı: 250 €

* Bonus ve Maximum kartlara taksit yapılabilir.

 

EXTRA TURLAR

Pizza Turu : 25.-€
Brano - Murano : 45.-€

Notlar

 • Fiyatlarımız 20 kişi üzerinden hesaplanmıştır.
 • Katılım uçak koltuk sayısı ile sınırlıdır.
 • Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 • Acentamız zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
 • Acentamız havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.11.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız tüm bu detayların değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın alırlar.
 • Acentamız, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan esas havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir
 • Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir
 • Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 • Acentamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 • Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında  bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Acentamız ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Acentamız herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 • İtalya için vize gerekmektedir.  Vize  alımında Acentamız sadece aracı konumundadır. Konsolosluklar verilmeyen vize durumlarında ücret iadesi yapmamaktadırlar. Acentamız verilmeyen vizelerden sorumlu tutulamaz.