İzmir'den Pegasus ile Klasik İtalya Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Roma (2) - Floransa (1) - Siena - Verona - Venedik (2)

24-29 Ekim / 5 Gece 6 Gün

2 Kişilik Odada Kişi Başı
999 €

Tur Programı

1. GÜN : 24 Ekim 2019  İZMİR – İSTANBUL - ROMA

Adnan Menderes Hava Limanı iç hatlar Pegasus  Kontuarı önünde saat 03.30’da buluşuyor check in işlemlerimizi tamamlıyor PC2213  Sefer sayılı uçuş ile saat 05.50’de İzmir’den İstanbul Sabiha Gökçen  Hava Limanı’na uçuyoruz . Saat 06.55 ‘de İstanbul’dayız. Pasaport ve gümrük işlemlerimiz sonrasında  PC 1221 sefer sayılı uçuş ile  Saat 08.50’de  Roma’ya uçuyor yerel saat ile 10.40’da Roma hava limanına iniyoruz. Roma hava limanında pasaport işlemlerinden sonra bizi bekleyen otobüsümüzle şehir turumuza başlıyoruz. Aurelya kapısından girerek Vatikan’ a gidiyor. Dünya’nın en küçük ülkesini ve Papa’nın yaşadığı Vatikan saraylarını dışarıdan görüyoruz. St. Pietro meydanında toplanıyor, Carlo Moderno’nun düzenlediği Dünya’nın en büyük meydanını görüyor, sonrasında Dünya’nın en büyük bazilikası St. Pietro’yu geziyoruz. 120 yılda bitirilen katedral sanat şaheseri olarak Bramante, Rafaello, Mikelenjelo, Bernini, Carlo Moderno gibi mimar ve sanatçılar tarafından yapılan büyüleyici eser Roma’nın baş yapıtıdır. Ardından Victor Emanuella caddesinden Piazza Venezia, Victor Emanuella anıt mezarı, Mikelenjelo’nun Kordonato merdivenleri, Roma Forum, Collesium, İmparator Titus Kemeri’ni görüyor, otelimize yerleşiyoruz.

Geceleme otelimizde, akşam yemeği serbest.

 

2. GÜN : 25 Ekim 2019  ROMA

Otelde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından ; Vianazianole caddesini, Fontana di Trevi (Aşk Çeşmesi), Adrian Tapınağı’nı, Partenon Tapınağı’nı ve içini, Piazza Novano, Fontana Quatro Fuimini , Piazza Colona, Parlamento Binası, Viadelcorso, Piazza Ispaniola ve İspanyol merdivenlerini, Fontana Barcaggio’yu görüyor. Öğleden sonraki serbest zamanda Roma sokaklarını geziyor Viadel Corso’da alışveriş imkanını buluyoruz. İsteyen misafirlerimiz Vatikan müzelerini gezebilir. Geceleme Roma’da ki otelimizde.

 

3. GÜN : 26 Ekim 2019 ROMA – FLORANSA

Otelde aldığımız sabah kahvaltısından sonra; Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Rönesans’ın doğduğu Floransa’dayız. Önce Mikelenjelo tepesine çıkıyor, Floransa’yı kuş bakışı seyrediyoruz. Sonrasında ünlü İtalyan Yazarı Dante’nin mezarının olduğu Santa Crose Kilisesi’ni görüyor. Piazza Della Signora Meydanı’na geliyoruz. Burada ünlü İtalyan sanatçıların yaptığı heykelleri ve 14.yy da yapılan Palazzo Vecchio, Santa Maria Delfiore (Floransa Dom), Vaftizhane, Piazza Repablicca, Uffuzi, Loggia, Arno Nehri, Ponte Veccio göreceğimiz yerler arasında. Serbest zaman sonrası Montekatini’de ki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

4. GÜN : 27 Ekim 2019 FLORANSA-SIENA- BOLOGNA- VERONA

Sabah erken kahvaltı sonrasında 60 km’lik bir yolculuk ile Siena’ya varıyor, serbest şehir gezimizin ardından tekrar  Floransa - Bologna yolu ile Verona’ya ulaşıyoruz. Verona’da Collesum’u görüyor, Romeo ve Juliet ‘in evini ziyaret ediyor, Agide Nehri’ni, Üniversite Meydanı, tarihi Üniversite Binası, Piazza Dante görüyor, ardından sizlere serbest zaman tanıyoruz. Rehberimizin dediği yer ve saatte buluşuyor ve Venedik Mestre’ye doğru yol alıyoruz.

 

5. GÜN 28 Ekim 2019 VENEDIK – MURANO – BURANO

Otelde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Tronchetto’ya geliyor, özel teknemizle Murano Burano adalarına ekstra turumuzu yapıyoruz. Rengarenk evleri, ünlü el işi dantelleriyle Burano, cam ve kristal imalathaneleriyle ünlü Murano adalarını geziyor. Sular ve kanallar şehri Venedik’e teknemizle ulaşıyoruz. St. Marco meydanı, St Marco Katedrali, Günahkar Tövbe Köprüsü, Darphane, Aziz Teodosius sütunu, Çan kulesi (100 metre), Bizans’dan getirilen bronz atlar, Rialto Körüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.

 

6. GÜN 29 Ekim 2019 VENEDIK – BOLOGNA- ISTANBUL – IZMİR

Otelde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Bologna’ya hareket ediyor. Kısa şehir turundan sonra havalimanına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp PC 1218 Sefer Sayılı uçuş il e saat 13.20’de  İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 17.50’da İstanbul Hava Limanı’ndayız. Pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve PC 2210 sefer sayılı uçuş ile  saat 20.30’da İstanbul’dan İzmir’e hareket ediyoruz. Gece 21.40’da İzmir Adnan Menderes Hava Limanındayız.  Sizlerle vedalaşıyor yine yeni bir Ampuria Tour gezisinde görüşmek dileği ile HOŞÇAKALIN diyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İzmir – İstanbul – Roma gidiş, Bologna-İstanbul-İzmir dönüş biletleri
 • Programda belirtilen tüm geziler (Murano ve Burano Hariç)
 • 3 ve 4* otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Ampuria Tour  Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 Yaşa kadar)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize Ücreti : 120.-Euro
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 65 Yaş farkı : 20.-Euro
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Murano ve Burano adası  Gidiş ücretleri: 45.-Euro
 • Venedik’de Gondol Gezintisi :  25.-Euro
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu : 50.-TL

Tur Fiyatı

2 Kişilik Odada Kişi Başı peşin 999 €
Tek Kişi Oda Farkı: 250 €
Üçüncü Kişi: 999 €

Notlar

***Acenta programın içeriği aynı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

*** Genel ekonomik belirsizlik nedeniyle fiyatı etkileyebilecek (Uçak Bileti ve Oteller) zam ve vergi artışları,tur programına yansıtılabilir.