İskeçe Festivali Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Binbir Rengin Şehri İskeçe ve Festivali / 2 Gece 3 Gün / Selanik - Drama - Kavala

7-10 Mart / 2 Gece 3 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
179 €

Tur Programı

Yunanistan’ın hatta Balkanlar’ın en keyifli festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, sizi komşu ülkede keyifli bir deneyim davet ediyor. 40’tan fazla derneğin ve oluşumun katıldığı, kostümlerle ve geleneksel giysilerle sokakların festival havasına büründüğü İskeçe Festivali döneminde eğlencenin yanı sıra yerel lezzetlerin ve şarapların servis edildiği tezgâhlar da sokakları süslüyor.

Keyifli geçit törenlerinin ve eğlencelerin yanı sıra sayısız konser, tiyatro gösterileri, müzik ve dans geceleri, sergiler ve çeşitli oyunları da gerçekleştiği festival boyunca kentin tarihi geleneklerini yansıtan olayların canlandırmaları da yapılıyor.

Şubat ve Mart ayları arasında gerçekleşen karnavaldaki geçit törenleri de oldukça etkileyici. Yunanistan’ın dört bir yanından gelen grupların değişik kostümlerle sokakları doldurduğu geçit törenlerinin en etkileyicisi ise Karnaval Geçidi Gecesi. Müzik eşliğinde çılgınca dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz geçit, şehrin merkezindeki meydanda büyük bir partiyle sona eriyor. 2019 İskeçe Karnavalı'nda yerinizi hemen ayırtın!

Binlerce kişinin bir renk cümbüşü yarattığı, eğlencenin ve müziğin doruklarına varıldığı bu festival, geçmiş ve gelecek arasında bir neşe köprüsü kurmayı başarıyor. Siz de bu unutulmaz deneyimin parçası olmak istiyorsanız İskeçe Karnavalı’nı ziyaret edin, sokakları dolduran mutlu kalabalığın arasına karışın. 

 

07 MART 2019 / İZMİR – İPSALA

Akşamüzeri saat 18.00’da Üç Kuyular  Shell Benzin İstasyonu, 18.30’da Alsancak Atatürk Lisesi, 19.00’da Karşıyaka Yunuslar önünden hareket ederek, Ayvalık , Çanakkale, Keşan , İpsala üzerinden Yunanistan sınır kapısına gidiyoruz…

 

08 MART 2019 / İPSALA – GÜMİLCİNE - SELANİK

Sabah erken saatlerde  sınırda gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor , Gümilcine’ye varıyor ve kahvaltımızı yapıyoruz. Gümilcine’de panaromik bir şehir turumuzu gerçekleştiriyor ,sabah kahvemizi pınar başında içmek ve Drama’yı görmek üzere yola çıkıyoruz. Drama ziyaretimizi tamamlayıp. Ardından yönümüzü Kavala’ya çeviriyoruz. Kavala’da Mehmet Ali Paşa Külliyesi ve İmaret’iniPargalı İbrahim Paşa Camii, Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait Su Kemerleri’ni görüyoruz. Şehir turumuzu tamamlıyor ve öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında önce ünlü Kavala Kurabiye’sini almak için mola veriyor  ve Selanik’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrasında Selanik‘e varıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği otelimizde….

 

09 MART 2019 / SELANİK – XANTİ (İSKEÇE) – SELANİK

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor ve Selanik şehir turuna başlıyoruz. Sırası ile Roma Su Kemerleri, 7 Tepe SurlarıKastra Kastrabölgesi ve Beyaz KuleAristotales Üniversitesi Kampusi, Zafer Takı, Rotanda,  Bey Hamamı,  II.Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı, Osmanlı dönemi  en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzel bedesteni diye tanımladığı “Bedesten”, Aristotateles Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Selanik şehir turumuzu tamamlıyor. Arisitotales Meydanı’ndaalışveriş ve öğlen yemeği için sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molası ardından Ana Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyor, Eski Türk evlerini ve Bizans kalesini görüyor. Şehri panaromik olarak tepeden seyrediyoruz. Ardından ATA’mızın evini ziyaret ediyoruz. Ardından  otelimize gidiyor , biraz dinleniyoruz. Öğleden sonra serbest zaman. Arzu edenler ile felekten bir gece çalabilir, Tavernada kah ortak ezgilerimiz kah Yunan ezgileri eşliğinde yemeğimizi yiyebilir, sirtaki yapabiliriz.. (Ekstra)

 

10 MART 2019 Pazartesi / SELANİK – İSKEÇE - İPSALA – İZMİR

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yapıyor ve İskeçe’ye  hareket ediyoruz.  İskeçe’de festival için ayrılmış olan otoparka otobüsümüzü park edip, belediye servisleri ile şehir merkezine gidiyoruz.. Halk arasında Bin bir rengin şehri olarak adlandırılan  XANTİ  (İSKEÇE)‘de dünya standartlarında bir karnavala tanık oluyoruz. Karnavalın bir parçası olarak çok sayıda halk ve kültür kutlamasına denk gelebilir, Rio Karnavalı ya da Almanya’da düzenlenen ünlü Oktoberfest ile boy ölçüşen bu karnavalda rengarenk korteji izleyip, bölgenin gelenekleri ve folklörünü tanıma  şansını bulabilirsiniz. Sokaklarda dans ediyor, şarkı söylüyor, yerel halk ile ortak bir noktada “Sevgi ve neşe”de buluşuyoruz. Daha sonra Dedeağaç üzerinden Kipi Sınır kapısı - İpsala üzerinden İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakıp yine YENİ BİR AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Selanik’de otelde OK konaklama 
 • 1 Gece Seleanik’de otelde YP konaklama
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 65 Yaşa kadar zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize ücreti : 120 € ( Konsolosluk kanalıyla )
 • 15.- TL Yurtdışı çıkış fonu
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • 66 Yaş sonrası kademeli olarak artan seyahat sağlık sigortası
 • Yunan Tavernası : 45.-Euro
 • 8 Mart sabah kahvaltısı 

Tur Fiyatı

2 ve 3 Kişilik Odada Kişi Başı 179.- €
Tek Kişilik Oda (OK): 250.- €
7-12 Yaş çocuk (OK) 139.- €
0-6 Yaş çocuk (otobüste koltuk alıyorsa): 100.- €

Notlar

 • Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
 • Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
 • Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilir.
 • Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.