Görkemli Çin Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

THY ile İzmir çıkışlı 10 Gece 11 Gün Görkemli Çin Turu. Neredeyse Herşey Dahil...

12-22 Nisan / 10 Gece 11 Gün

İki kişilik odada kişi başı
2.599 $

Tur Programı

son derece zengin turizm kaynaklarına sahip olan çin‘in her yöresinde eşsiz güzelliklere sahip dağ, ırmak, pınar, şelale, antik kalıntı, ender bulunan hayvan türleri ve bitkiler ile sayısız eski eser görmek mümkündür. bütün bu güzellikler doğa ve insanlar ile uyumlu bir şekilde bir arada bulunmaktadır. çin’de unesco tarafından dünya mirasları listesi’ne alınan eserlerin sayısı 29′u buldu. bunlardan üçü doğal miras, 21′i kültürel miras v e dördü doğal ve kültürel miras olarak kabul edildi. söz konusu doğal ve kültürel mirasların çinlilerin zekasını ve çalışkanlığını yansıttığı söylenebilir.

bu değerli doğal ve kültürel mirasların dışında çin’de güzel manzaraları ve zengin kültürüyle ün kazanan sayısız yer vardır. turistler genel olarak bu yerleri gezerek, çin’in doğal güzelliği ve eskiye uzanan medeniyeti hakkında bilgi sahibi olurlar.

12 nisan 2019 cuma / izmir – istanbul

saat 19.00’da izmir adnan menderes hava limanı türk hava yolları kontuarında buluşuyor saat 21.50’de tk 2337 sefer sayılı uçuş ile istanbul’a hareket ediyoruz 23.05 ‘de istanbul’dayız…

 

13 nisan 2019 cumartesi / (ay) istanbul – pekin

istanbul’da gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor, tk 20 sefer sayılı uçuş ile saat 01.20’de pekin’e hareket ediyoruz. yaklaşık 9,5 saatlik bir uçuş sonrasında  yerel saat ile 15.25’de pekin’e varıyoruz. pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve otelimize transfer oluyoruz. check in işlemlerimizi yapıp odalarımıza yerleşiyoruz. daha sonra yerel bir  restoranda akşam yemeğimizi almak üzere otelden ayrılıyoruz. geceleme pekin’deki otelimizde 5*great wall hotel veya benzeri

 

14 nisan 2019 pazar / pekin - tiananmen meydanı – yasak şehir – cennet tapınağı  (sk,öy,ay)

sabah otelimizde kahvaltımızı yapıyor ve taksim meydanın’dan yaklaşık 13 kat daha fazla alana yayılan ve dünyanın en büyük meydanları arasında kabul edilen tiananmen meydanı’na gidiyoruz.  ardından 1406-1420 tarihleri arasında inşa edilmiş olan 720.000 m²’lik bir alana yayılan  ve 8.707 odasıyla çin hanedanının yüzyıllardır yönetim yeri olan  yasak şehir ‘e gidiyoruz. yasak şehir 1987 yılında dünya kültür mirası listesine eklenmiş ve unesco tarafından korunmuş en geniş antik ahşap yapılar bütünü olarak tescillenmiştir. yasak şehir gezimizi de tamamlıyor öğle yemeğimizi almak üzere lokal bir restorana gidiyoruz. yemek sonrası cennet tapınağı’na gidiyoruz. unesco tarafından 1998'de dünya kültür mirası listesi'ne alınan antik tapınak, başkent pekin'in simgesi olarak kabul ediliyor. ming hanedanlığı döneminde, 1420'de, inşa edilen dini kompleks, dünya'nın kare, cennetin ise daire şeklinde olduğu inancına göre, zemin kısmı kare, üst kısımları da daire şeklinde inşa edildi.  tapınak gezimizi tamamlayıp  hutong turu yapıyoruz. geleneksel çin mahallesi olan hutong’da  bisikletler ile geziyoruz. bu günlük turumuzu tamamlıyor ve otelimize gidiyoruz. akşam yemeğimiz dışarıda quanjude  restoranda, menüde ise  pekin usulü ördek var.

 

15 nisan 2019 pazartesi / pekin - inci üretim merkezi, yazlık saray ve çin setti (sk, öy, ay)

sabah otelimizde kahvaltımızı yapıyor, çin’e özgü  inci üretim merke’zine gidiyoruz. ardından pekinliler’in yazın sıcaklarda rahatladığı oldukça geniş bir alana yayılan ve bir bölümünün kunming gölü kıyısında konuşlandığı yazlık saray’ının (çince adı ile yíhéyuán’ı) bahçelerini  gezmeye gidiyoruz. çin’in en popüler turizm ve rekreasyon merkezi olan yazlık saray 1998’de unesco dünya miras listesi’ne dahil edilmiştir. öğle yemeğimizi lokal bir restoranda yiyor ardından çin’in simgesi haline gelen çin’in kuzeybatısı boyunca uzanan dünyanın en uzun savunma duvarı çin seddi’ne gidiyoruz. çin’in savaşan beylikler döneminde mö 403 – mö 221 yılları arasında yapılan çin seddi’nin temeli 20 den fazla ayrı krallık tarafından kendilerini birbirlerinden korumak amacı ile atılmıştı daha sonra moğol ve türk saldırılarından ülkenin sınırlarını korumak amacı ile çin‘in ilk imparatoru qin shi huang tarafından boydan boya aşılmaz bir savunma duvarı haline getirildi. gezimizi bitiriyor ve akşam yemeği için lokal bir restorana gidiyoruz.

 

16 nisan 2019 / pekin – xian – terrocota army  (sk,öy,ay)

sabah kahvaltımızı yapıyor otelimizden ayrılıyor ve tren istasyonuna gidiyor ülkenin dört tarihi başkentinden ve 3100 yıllık geçmişi ile  en eski şehirlerinden birisi olan xian’a gitmek üzere hızlı trene biniyoruz. yaklaşık beş saatlik bir yolculuk sonrasında ipek yolu doğu ucunun da başlangıcı olan xi’an ‘a varıyoruz. öğle yemeğimizi lokal bir restoranda yedikten sonra “ebedi şehir “ diye de anılan xi’an da qin shi huang’ın mezarını ve onu korumak için inşa edilen terracotta ordusu müzesini ziyaret edeceğiz. terra-cotta ordusu, 1974 yılında bir çiftçi tarafından bulunmuştur. atları, at arabaları, okları ve bronz kılıçlarıyla 2 bin yıldır yerin altında kalan bu “ordu” arkeoloji dünyasında büyük heyecan yaratmıştır. ancak heykellerin birbirine çok yakın olması, kırılgan ve kilden yapılmaları nedeniyle arkeologlar inceleme yapmakta zorlanmışlardır. terrocota savaşçıları 1987 yılında unesco dünya kültür mirası listesine alınmıştır. müze gezimizi tamamlayıp şehir duvarlarını görüp otelimize gidiyor ve akşam yemeği için dinlenip hazırlanıyoruz. akşam yemeği lokal bir restoranda. geceleme xian’daki otelimizde.

 

17 nisan 2019 / xian – hangzhou (sk,öy,ay)

sabah kahvaltımızı yapıp otelimizden ayrılıyor  müslüman cadde’sine büyük camii’yi. ziyarete gidiyoruz. 742 yılı yapımı camii çin mimarisi ve estetiğinin islam sanatı ile bezendiği çin’deki en eski tarihi yerlerden birisi. camii ziyaretimizi tamamlıyor, lokal bir restoranda öğle yemeğimizi yiyor ve akşamüzeri hangzhou’ya gitmek üzere hava limanına gidiyoruz. hangzhou’ya varışımızın ardından akşam yemeği için restorana gidiyor daha sonra da otelimize dönüyoruz. geceleme hangzhou otelimizde.

 

18 nisan 2019 / hangzhou – suzhou (sk, öy,ay)

sabah kahvaltımız sonrasında  batı gölü’ne gidiyoruz. hangzhou için çin’in en güzel şehri diye söylenir. bunda batı  gölü’nün etkisinin olduğu ifade edilir. batı gölü ‘nün tamamen büyüleyici atmosferinde tekne ile gezerken pagodalar ile süslü  tepeler, söğütle kaplı sular, göl kenarlarındaki yürüyüş yolları, mükemmel konumlandırılmış bankları, parkları ve bahçeleri ile göl kusursuz bir manzara sunuyor bizlere… bu doyumsuz manzarayı bırakıyor önce lokal bir restoranda yemek yiyor ardından çin’in en eski ve en önemli antik budist tapınaklarından birisi olan lingyin tapınağı’na gidiyoruz. tarihi yapısı ve büyüleyici manzarasıyla, hangzhou'nun wulin dağları'ndaki birkaç tapınağından en büyüğü olan lingyin tapınağı, her gün binlerce ziyaretçiyi ve budist rahipleri kabul etmekte.. manastır ziyaretimizi tamamlıyor ve çayın hikayesini dinlemek üzere long jing çay tarlalarına gidiyoruz. longjing tea ya da ejderha  çayı hangzhou'da dünyaca ünlü batı gölü'nü çevreleyen bölgede 1200 yıldan fazla bir süredir yetişen bir yeşil çay türüdür çin'deki en iyi 10 ünlü çay arasında 1. olan çaya yeşil kraliçe de denmektedir. yeşil tarlaları bırakıyor ve otobüsümüz ile suzhou’ya gidiyoruz.  akşam yemeği suzhou’da  lokal bir restoranda  geceleme suzhou’daki otelimizde.

 

19 nisan 2019 / suzhou – shangai (sk, öy,ay)

sabah kahvaltımızı yapıyor ve ipek cenneti olarak bilinen, güzel köprüleri, pagadoları, çin bahçeleri ve ipek endüstrisi ile ünlü olan suzhou ‘da önce lingering bahçelerini ziyaret ediyoruz. doğu’nun venedik’i olarak da tanımlanan lingering bahçelerini, golden roster gölü’nü geziyor ve tekne ile  kanal turumuzu tamamlıyoruz. öğle yemeğimizin ardından özel otobüsümüzle çin’in en büyük şehri ve en önemli limanı olan shangay’a hareket ediyoruz. akşam yemeği şangay’da lokal bir restoranda . geceleme şangay’daki otelimizde…

 

20 nisan 2019 / şangay (sk, öy,ay)

kahvaltının ardından  şangay’ ın önemli dini yapıtlarından biri olan zümrüt buda tapınağı’na hareket ediyoruz. tapınağın ana cazibesi oturma pozisyonundaki büyük bir buda heykelidir. neredeyse kapalı gözlerle bakıldığında, shakyamuni meditasyon yaptığı tasvir edilir. heykel 1,95 metre yüksekliğe sahiptir ve 3 ton ağırlığındadır. ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı the bund bölgesini ve asyanın en yüksek, dünyanın en yüksek üçüncü televizyon binası olan oriental pearl tv binasını gezip, çin bahçelerine çok güzel bir örnek olan yu garden’a gidiyoruz . öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. yemek sonrası şangay müzesini geziyor ve gezimizin ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. geceleme otelimizde.

 

21 nisan 2019 / şangay (sk) - istanbul

kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimiz ile ilişiğimizi kesiyor, xintiandi, taobaocheng, huaihai yolu ve nanjing road alışveriş bölgesini geziyoruz. bu gün öğle yemeğimiz serbest akşam saatlerinde sizler ile buluşuyor ve hava limanına gidiyoruz. biriktirdiğimiz anılarımız ile şangay’a veda ediyoruz. hava limanında gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor  tk 27 sefer sayılı uçuş ile  22.45’de istanbul’a hareket ediyoruz.

 

22 nisan 2019 / istanbul - izmir

yerel saat ile 05.20’de istanbul hava limanı’ndayız. pasaport işlemlerimizi tamamlıyor,iç hatlara geçiyor tk 2310 sefer sayılı uçuş ile saat 07.00’de izmir’e hareket ediyoruz. sabah saat 08.10’da istanbul’dayız. sizlere bir başka ampuria tour gezisinde buluşmak üzere hoşçakalın diyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İzmir – İstanbul – Pekin  Şangay – İstanbul – İzmir Uçuşları ve vergileri
 • 4 ve 5* otellerde OK Konaklama
 • Çin Mutfağına dayalı Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Yerel Rehberlik hizmeti
 • Ampuria Tour Refakati
 • Çin içerisindeki lokal hava yolları ile uçuşlar
 • Çin de Hızlı tren ilen ulaşım
 • Zorunlu seyahat sigortası (65 Yaşa kadar)
 • Hangzhou – Suzhou – Şangay arası otobüsle ulaşım
 • Pekin –Xian arası hızlı tren ile ulaşım
 • Xian – Hangzhou arası uçuşlar ve vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Prograamda belirtilmeyen hizmetler
 • 21 Nisan öğle ve akşam yemekleri
 • Çin vizesi
 • 65 Yaş sonrası zorunlu seyahat sigortası farkı
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Yemeklerde alınan içecekler

Tur Fiyatı

2 Kişilik Odada Kişi Başı 2599.- $
Tek kişi Oda Farkı 220.- $

NAKİT ÖDEMEDE ODA BAŞINA  75.-$ İNDİRİM

Notlar

- Sağlık
Çin’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda ise kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

- Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Yeni yapılan düzenleme ile birlikte turistik seyahatlerde sadece gruplara vize vermektedir. Vize işlemi ortalama 8-10 gün arası sürmekle birlikte grup olarak vize başvurusu yapılması gerekliliğinden dolayı, turun başlangıcına yaklaşık 30 gün kala vize başvurusu yapılacaktır. Bu süreçte başka bir seyahatiniz olmamasına özen göstermenizi rica ederiz.

- Gezi Zamanlaması
Çok büyük bir yüzölçümüne sahip Çin’de iklimler bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de genel olarak dört mevsimin görüldüğü bir ülke olduğunu söylemek mümkündür. Ülkede yazlar son derece nemli geçer bu nedenle sıcaklıklar olduğundan fazla hissedilir. İlkbahar ve sonbahar ise ılık havası ile idealdir.

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile Pekin arası uçuş süresi yaklaşık olarak 9 saat 15 dakikadır. İstanbul ile Shanghai arası uçuş süresi ise; 10 saat 10 dakikadır.

- Para Birimi
Çin’in para birimi Yuan’dır. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

CİN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1. Pasaport : Tur tarihinden 1.5 ay önce elimizde olmalıdır..

Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmez.

2. Fotoğraf:

2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi:

 Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.

4. Gruptaki kişi öğrenci ise :

 • Öğrenci belgesi,
 • Arşivli sabıka kaydı,
 • 10 000 TL banka hesabı,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Anne baba dökümleri dahil)
 • Yurt dışı giriş cıkıs belgesi
 • Kişinin ilk pasaportu ise ya da eski pasaportları sunamıyorsa protokol yazısı eklenmelidir.

5. Gruptaki kişi ev hanımı ise

 • Arşivli  sabıka kaydı,
 • 10 000 TL banka hesabı,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği( Anne Baba dökümü)
 • Yurt dışı giriş cıkıs belgesi
 • Kişinin ilk pasaportu ise ya da eski pasaportları sunamıyorsa protokol yazısı eklenmelidir.

6. Gruptaki kişi çalışan ise:

 • SGK hizmet dökümü
 • Sabıka kaydı,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kişinin ilk pasaportu ise ya da eski pasaportları sunamıyorsa protokol yazısı eklenmelidir.

Şirket evrakları olarak;

 1. Antetli kağıdına dilekçe
 2. Şirketin faaliyet belgesinin aslı. ( Son 6 aya ait olmalıdır.)
 3. Şirketin vergi levhası fotokopisi(2017 yılı)
 4. İmza sirküleri
 5. Sicil gazetesi

7. Gruptaki kişi emekli ise

 • Emeklilik belgesi, sabıka kaydı,
 • 10 000 TL Banka hesabı,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kişinin ilk pasaportu ise ya da eski pasaportları sunamıyorsa protokol yazısı eklenmelidir.

 Ankara başvuruları için

 • Ek olarak, İkametgah belgesi

 

AMPURIA TOUR, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir.

Ödemeler, ödeme yapılacak günkü serbest piyasa satış efektif kuru üzerinden hesaplanacaktır. Belirlenen fiyatlar tek çekim ve nakit ödeme için geçerlidir Taksit koşullarını acentamızdan öğrenebilirsiniz.