Bulgaristan Romanya Transilvanya Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

4* Otellerde Konaklama... Ekstra tur yok... Dış mekanda müzikli ve özgün akşam yemekleri dahil...

24-29 Haziran / 5 Gece 6 Gün

iki ve üç kişilik odada kişi başı
649 €

Tur Programı

1.Gün:  24 Haziran 2019  İzmir – İstanbul – Burgaz – Varna

Sabaha karşı saat 04.50 ‘de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’nda buluşuyor TK 2307 sefer sayılı uçuş ile saat 06.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz.  Saat 07.55’de İstanbul Hava Limanı’ndayız. Valizlerimizi alıyor hava limanı otoparkında bizi bekleyen otobüsümüz ile Edirne, Kapıkule üzerinden  Bulgaristan’a hareket ediyoruz.. Sınır geçişimiz  ardından devam eden yolculukla ilk ziyaret noktamız Karadeniz’e kıyısı olan Burgas.  Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Bulgaristan’ın  en önemli Limanı olan Burgas’da panoramik kent turu ‘muzu yapıyor Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nessebar antik kentine gidiyoruz. Nessebar Bulgaristan’ın Burgas şehrine bağlı Karadeniz Sahili’nde bulunan minik şirin bir kasabadır. 3000 yıl önce yarımada üzerine kurulmuş olan Nesebar Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunan Nessebar 13.yy ve 14.yy’ lar dan kalma kiliseleri ile ünlüdür ve bu kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Bir anlamda Bulgaristan’daki Amasra olarak da tanımlanan Nessebar ziyaretlerimiz sonrası Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip otelimize gidiyor ve biraz dinleniyoruz.  Dinlenme sonrasında akşam yemeği için restorana gidiyoruz.

 

2.Gün 25 Haziran 2019 Varna

Sabah otelimizde yaptığımız kahvaltı sonrasında  panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüşümüzü yapıyor ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize gidiyoruz. Kısa dinlenmenin ardından akşam yemeği için restorana gidiyoruz. . Alınacak Müzikli Akşam Yemeği programının ardından geceleme otelimizde.

 

3.Gün: 26 Haziran 2019 Varna – Bükreş

Sabah kahvaltısından sonra Varna’dan ayrılarak Bükreş ‘e hareket ediyoruz. Şumen – Rusçuk güzergahı ile ilerleyen yolculukta sınır kapısına varıyor ,  Romanya sınır geçişini tamamlıyor  Bükreş’e gidiyoruz. Küçük Paris diye adlandırılan BÜKREŞ Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi’ni sayabiliriz. Turumuz sonrasında sizlere  serbest zaman veriyor ve akşam yemeği için restorana gidiyoruz. Alınan akşam yemeğinin ardından otelimize gidiyoruz. . Geceleme otelimizde.

 

4.Gun 27 Haziran 2019  Bükreş - Bükreş- Sinaia - Bran - Brasov – Bükreş

Sabah kahvaltısından sonra Transilvanya-Drakula Şatosu ve Sinaia-Bran-Braşov turunu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyor , Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya'ya doğru ilerliyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından birisi olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabası’nda Drakula Şatosu’nu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor,  Piata Sfatului,  Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Bükreş’te alınacak olan akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

 

5. Gün 28 Haziran 2019 Bükreş – Plevne – Sofya

Sabah kahvaltısından sonra otelimiz ile ilişiğimizi kesiyor Bulgaristan’a hareket ediyoruz. . Sınır geçişi sonrasında Bulgaristan topraklarında devam eden yolculukla Plevne’ye varıyoruz.  Plevne’de Osmanlı-Rus savaşını anlatan Panorama müzesini ziyaret edip bölgede gezi ve söyleşiler yapıyor, sizlere serbest zaman.veriyoruz. Belli bir zaman diliminde rehberimizin söylediği yerde buluşuyor başkent Sofya’ya hareket ediyoruz. Sofya’ya varışımız sonrasında otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. . Kısa dinlenmenin ardından Bulgar Tavernası kapsamında alınacak akşam yemeği için restorana gidiyoruz Akşam yemeği sonrası otele dönüş. Geceleme Sofya’daki otelimizde.

 

6. Gün  29 Haziran 2019 Sofya – Plovdiv – Edirne – İstanbul-İzmir

Sabah kahvaltımız  ardından otelimiz ile ilişiğimizi kesiyor Sofya panoramik şehir turuna çıkıyoruz.  St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda göreceğimiz  yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından  Filibe’ye doğru hareket ediyoruz . Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olan Filibe  günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv”dir. . Burada göreceğimiz yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.  Bu gün yine uzun ince bir yoldayız. Akşam saatlerinde İstanbul’a varıyor, İstanbul Hava Limanı’ndan  TK 2346 sefer sayılı  uçuşu ile saat 23.00’de İzmir’e hareket ediyoruz. 00.05 ‘de 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir  İstanbul  İstanbul İzmir THY ile ulaşım 
 • Lüks Turistik otobüs ile ulaşım
 • Yerel ve profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
 • Varna 2 Gece, Bükreş 2 Gece ve Sofya 1 Gece olmak üzere toplam 5 gece oda – kahvaltı konaklama
 • Varna’da bir akşam yemeği
 • Bulgar Gecesi Programı kapsamında alınacak olan Müzikli Akşam Yemeği (Varna / 2 alkollü – alkolsüz içecek dahildir)
 • Bulgar Tavernası kapsamında alınacak olan Müzikli Akşam Yemeği (Sofya / 2 alkollü – alkolsüz içecek dahildir)
 • Bükreş dış mekanlarda alınacak akşam yemekleri (2 Adet / Su ve 1 Soft içecek dahildir)
 • Transilvanya Programı kapsamında ziyaret edilecek Şatolar, Plevne Panorama Müzesi giriş ücretleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.
 • Araç içi su ikramı
 • Ampuria Tour refakati
 • Zorunlu seyahat sigortası (65 yaşa kadar)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar 
 • Öğle yemekleri
 • SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
 • Yurtdışı seyaha güvence paketi  (Ani gelişen hastalık ve dolayısı ile iptaller için geçerlidir) : 15.-Euro
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu

Tur Fiyatı

İki ya da üç kişilik odalar da kişi başı           : 649 EUR
Tek kişilik oda da konaklama                       : 740 EUR

Notlar