Alsace Şarap Vadisi ve Romantik Yol Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

İzmir'den Uçakla Strasburg, Colmar, Salzburg, Halstatt-Bled, Ljublıjana, Zagreb, Belgrad

22-28 Haziran / 6 Gece 7 Gün

'dan başlayan fiyatlarla
1.299 €

Tur Programı

22 HAZİRAN 2020  İZMİR – STUTGART – STRASBURG

Sabah saat 09.30’da Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar Terminali Sun Express kontuarında buluşuyor ve check  in işlemlerimizi tamamlıyoruz..  Yerel saat ile  saat 11.50 ‘de   XQ 972 sefer sayılı sefer ile İzmir’den Stuttgart’a direk uçuyoruz.   Yerel saat ile 13.55’de  de Stuttgart ‘dayız.   Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor bizi bekleyen otobüsümüz ile  Pforzheim  ,Baden – Baden yolu üzerinden  yaklaşık 1 saat 55 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile Strasburg’a varıyoruz.   Otobüsümüz ile panaromik şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa Birliğinin Brüksel’den sonra en önemli ikinci şehri olan Strasbourg’ta yoğun Alman ve Fransız kültürüne tanıklık edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi,  ardından şehir merkezinde otobüsten iniyor,  Strasbourg Notre Dame Katedralini Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik Katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439’da tamamlanmıştı, Kleber Meydanı, Jahn Gutenberg Meydanı ,Rohan Sarayı’nı görüyoruz. . Ardından yürüyerek şehrin en göz alıcı mahallesi Petit France’e gidiyor  Tarihi evleri, kanalları , çiçek bahçesi gibi olan St. Martin Köprüsü’nü görüyor , fotoğraflarını çekiyor ardından otelimize gidiyoruz. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır

 

23 HAZİRAN 2020 STRASBURG – COLMAR – STRASBURG Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor. Fransa'nın Alsace Bölgesi denilen Şarap Vadisi üzerinden Colmar’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde çiçekleri ile ünlü Ribeauville, Şarapları ile ünlü  Riquewlhr köylerini ziyaret ediyor, sabah kahvelerimizi içiyor  Fransa ile Almanya arasında sık sık el değiştiren Colmar’a varıyoruz. Alman ve Fransız mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Colmar müthiş bir kent!  St. Martin Katedrali, Colmar’ın simgesi  olan Petite Venice , çiçekleri ve kanalları ile bizi büyüleyecek bir görsele sahip.  Market Center, Tarihi Gümrük Binası göreceğimiz yerler arasında .. 

 

24 HAZİRAN 2020 STRASBURG - SALZBURG

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor  ve seyr-ü sefa ile manzaralar ve güzel yerleşim yerleri eşliğinde Stuttgart -, Münih üzerinden  uzun bir otobüs yolculuğuna başlıyoruz.  Akşam üzeri saatlerinde Salzburg’a varıyoruz. Salzach nehrinin kenarında yer alan bu kent, adını buranın ilk sakinlerinin hayatını kazandıkları zengin tuz madeninden almıştır.

Avusturya’nın 4. Kalabalık şehri olan Salzburg’da sırası ile Residentplatz Meydanı, Mozart’ın doğduğu ev, Salzburg Kathedrali , St. Peter  Klisesi göreceğimiz yerler arasında . Yürüyerek yaptığımız Salburg Şehir gezimizi tamamlayıp, Cafe Tomaselli’de bir yorgunluk kahvesi içebilir ve otelimize gidebiliriz.

 

25 HAZİRAN 2020 SALZBURG -  HALSTATT – BLED – LJUBLIANA

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıp otelden ayrılıp Göller bölgesi üzerinden Avusturya topraklarında ilerleyip Hallstatter gölü kenarındaki Hallstat kentine varıyoruz. Dağların arasında saklanmış bir inci güzelliğindeki bu kent  UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. 2001 nufus sayımına göre 946 nüfusu olan bu kentti 1 saat içinde dolaşarak tamamlamak mümkün. Halstatt  gezimizi tamamlıyor ve Slovenya’daki gizli cennet Bled’e hareket ediyoruz. Eski zamanlarda padişah Abdulhamit’in de bir Avrupa seyahati sırasında burada mola verdiği ve bölgeyle özdeşlemiş kremşanti tatlısını denediği bilinmektedir. Bled gezimizi tamamlıyor Slovenya’nın başkenti Ljublijana ‘ya hareket ediyoruz. Geceleme Ljublijana’daki otelimizde.

 

26 HAZİRAN 2020  BLED- LJUBLJANA – ZAGREB

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor, Ljubljana şehir turuna çıkıyoruz. Sırası ile Ejderha Köprüsü, Preseren Meydanı, Belediye Binası, Tivoli Parkı ve kanalları görüyor Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Zagreb kentine varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Gotik ve Barok mimari tarzı Binaları, cafe ve barları ile süslü sokakları ile Zagreb çok güzel bir kent ..  Şehir iki ana bölgenin çevresinde yayılmış. Upper town (üst şehir) yani Grad ile Lower Town (alt şehir) yani Kaptol en eski yerleşimleri. Bir de modern kısım Gradec bulunuyor. Üst şehir Zagreb’in siyasi bölgesi. Yani hükümet binaları, parlamento ve bakanlıklar burada yer alıyor. Ama burası aynı zamanda eski şehri.. Burada bulunan St. Marco meydanı Her gün öğlen saat 12:00’de top atışının yapıldığı Lotrscak Kulesi ve kutsal kabul edilen geçit Kamenita da mutlaka gezilmeli.  Kaptol’ de ise göz kamaştıran Zagreb Katedrali ve Kaptol meydanı sizleri büyüleyecek güzellikte. Hemen yanı başında yer alan Dolac pazarı her gün taze ürünler satılan büyük bir Pazar. Ben Jelacic meydanı ise Zagreb’  liler için bir buluşma noktası. Şehrin adının nereden geldiğini simgeleyen havuz da bu meydanda yer alıyor (Zagreb Hırvatça bana su ver anlamına geliyormuş). Tkalciceva adlı sokak ise Zagreb’lilerin bir şeyler yiyip içmek için gittiği en popüler yerlerinden biri. Zagrep turumuzu tamamlıyor ve otelimize gidiyoruz. Geceleme Zagreb otelimizde...

 

27 HAZİRAN 2020  ZAGREP - BELGRAD

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor  , Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saat süren otobüs yolculuğumuz sonrası ve sokakları Türk kahvesi kokan, , yemyeşil nehir kıyıları  olan  Belgrad sehrini gezmeye çıkıyoruz. ... Sırbistan’ın başkenti, Eski Şehir (Stari Grad) ve Yeni Şehir (Novi Grad) olmak üzere iki ana bölgeye ayrılmış. Turistik mekânların tamamı kentin tarihi kısmında yer alıyor. Yeni Belgrad ise alışveriş merkezleri ve gökdelenleri ile kentin modern yüzünü temsil ediyor. Belgrad’da sırası ile Kalemegdan , Knez Mihailova Caddesi, Skadarlija, Aziz Sava Katedrali, Ada Cigalija, Cumhuriyet Meydanı , Nikola Tesla Müzesi , Zemun Bölgesi , Parlemento Meydanı , Taş Meydan, Gardos Kulesi , Avala Kulesi, Savamala , Yeni Belgrad gezip göreceğimiz yerler arasında Geceleme Belgrad’daki otelimizde

 

28 HAZİRAN  2020 BELGRAD-İSTANBUL-İZMİR

Sabah otelde erkenden kahvaltımızı yapıyor ve  Belgrad Hava Limanına hareket ediyoruz.  Gümkür ve pasaport işlemlerimizi  tamamladıktan sonra  TK 1082 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile  saat 09.15’de Belgrad’tan İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 12:00’de İstanbul Hava Limanı’ndayız.  Gümrük kontrolünden geçiyor ve TK 2332 sefer sayılı uçuş ile  saat 17:00’de İstanbul’dan İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na uçuyoruz.  Akşam üzeri 18:20’de İzmir’deyiz. Valizlerimizi alıyor ve sizlere yine yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere HOŞÇAKALIN diyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sun Expres Hava Yolları ile İzmir- Stutgart Gidiş
 • THY ile Belgrad İzmir Dönüş
 • 4* otellerde  Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Strasburgh‘da ve Belgrad’da birer akşam yemeği
 • Tüm Şehir Vergileri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Ampuria Tour Refakati
 • Rehberlik Hizmeti
 • Hava Limanı Vergileri
 • 65 Yaş’a kadar zorunlu seyahat sigortası
 • Hammaliye Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde yapılan ekstralar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu: 50.-TL
 • Vize Ücreti: (Konsoloslukların yeni belirlemeleri bekleniyor)
 • 65 Yaş üzeri Zorunlu seyahat sigortası farkı: 20.-Euro

 

Tur Fiyatı

İki ve  Kişilik Odada Kişi Başı OK : 1299.-EURO
Tek Kişilik Oda Farkı OK : 250.-EURO

 • Strasbourgh Otelimiz IBIS STRASBOURGH CENTRE PETITE FRANCE 
 • Salzburgh Otelimiz DORINT CITY HOTEL SALZBURG
 • Ljublijana Otelimiz  HOTEL LEV www.hotellev.si
 • Zagreb Otelimiz  PALACE HOTEL  www.palace.hr
 • Belgrad Otelimiz  BEOGRAD ART HOTEL www.beogradarthotel.com

 

Notlar

 • Acentemizın yükümlülüğü, gezi programını hazırlayıp, düzenlemekle, yerel acente ile konaklama tesisleri ve ulaşım araç firmaları arasında aracılık faaliyetleri ile sınırlıdır.
 • Acentemiz ile ulaşım firmaları arasında yapılan anlaşmalar gereği bildirilen saatlerde hareket yerlerinde olunması gereklidir. Olası gecikmeler ve sorunların giderilmesinde acentemiz çözüm getirmeye uğraşır, ancak gecikmelerden, kazalardan, şoför hatalarından, hava muhalefetinden, burada yazılı olmayan diğer mücbir sebeplerden dolayı ve acentemizin suiistimali  bulunmayan her türlü olay ve sorundan sorumlu tutulamaz.
 • Petrol fiyatlarındaki değişimler doğrultusunda uçak şirketleri havayolu uçuş vergilerine, hareket anı dahil olmak üzere zam koyabilmekte ve uçuş sırasında bu farkı talep edebilmektedir. Biletlerin önceden alınmış olması zammı etkilememektedir.
 • Acentemiz uçak şirketi ile müşteri arasında aracı konumundadır ve bu farkı aynen katılımcıdan talep edecektir.
 • Acentemiz misafirlerimize  seyahat sigortası yaptırır.. Yolculuk esnasındaki kaza, hırsızlık v.b yükümlülükler Sigorta şirketine aittir. Acentemiz sorumlu değildir.         
 • Konaklama tesislerinin standartları ülkemiz standartlarından farklıdır. Bu nedenle ülkemiz standartları ile değerlendirilmemesini, 4* ların zaman zaman  3* ayarında olabileceğini peşinen belirtmek isteriz. Konaklama tesisinin değişimi gündeme geldiğinde, acentemiz aynı standartta ya da bir üst standartta konaklama tesisi ayarlar.
 • Olası şikâyetlerinizi tur esnasında Rehber ve Acente yetkilisine bildirmenizi, Tur esnasında Acente yetkilisine bildirilmeyen, tur bitiminde şikayet konusu edilen sorunlardan acentemizin sorumlu tutulamayacağını belirtiriz.
 • THY Hava yollarında bagaj hakkı maksimum 20 kg, el bagaj hakkı ise 9 kg'dır. Fazla kg.lar ücretlendirilmektedir.       
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açıksa görüşme yapabilirsiniz.
 • Sağlık sorunlarınız varsa, ilaçlarınızı yanınıza almayı ve bu konuda acente görevlisini bilgilendirmeyi unutmayınız.            
 • Fotoğraf makinenizle ilgili şarj, pil, yedek pil, film almayı unutmayınız. Pek çok müzede fotoğraf çekmek yasak olup, bazılarında ücrete tabidir.
 • Akşamları nadirde olsa serin olacağı için yanınızda uygun giysi ve muhakkak ince bir yağmurluk bulundurunuz.          
 • Zorunlu durumlarda, programımızda belirtilen tur akışı ve düzenlenmesi,  program aynı kalmak şartı ile Rehber ve Acente Görevlisi tarafından değiştirilebilir.
 • Rezervasyonun yapılması ile yolcunun yukarıdaki maddeleri okuyup kabul ettiği, kabul edilir.
 • Tur sözleşmesinin ve programının imzalanması zorunludur.
 • Daha detaylı bilgi için acentemizi arayabilirsiniz.