Alpler ve Göller Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Strasbourg, Colmar, Bern, Cenevre, Lozan, Montrö, Annecy, Milano, Zurih, Liechtenstein, Friedrıchshafen, Stuttgart

23-29 Eylül / 6 Gece 7 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
969 €

Tur Programı

 

1.GÜN :  23 EKİM 2020 ÇARŞAMBA İZMİR-STUTTGART –STRASBOURG

Sabah saat 10.00 ‘da İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar Terminali Sunexpress kontuarında buluşuyor check-in ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor, XQ 972 Sefer sayılı uçuş ile saat 11.50’de İzmir’den Stutgart’a gidiyoruz.  Yerel saat ile 13.55 ‘de  Stutgart’dayız. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor , bizi bekleyen otobüsümüz  ile Pforzheim, Baden –Baden yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 55 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile Strasburg’a varıyoruz. Otobüsümüz ile panaromik şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa Birliğinin Brüksel’den sonra en önemli ikinci şehri olan Strasbourg’ta yoğun Alman ve Fransız kültürüne tanıklık edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi,  ardından şehir merkezinde otobüsten iniyor,  Strasbourg Notre Dame Katedralini Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik Katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439’da tamamlanmıştı, Kleber Meydanı, Jahn Gutenberg Meydanı ,Rohan Sarayı’nı görüyoruz. . Ardından yürüyerek şehrin en göz alıcı mahallesi Petit France’e gidiyor  Tarihi evleri, kanalları , çiçek bahçesi gibi olan St. Martin Köprüsü’nü görüyor , fotoğraflarını çekiyor ardından otelimize gidiyoruz. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır. Akşam yemeği serbest geceleme otelimizde.

 

2.GÜN : 24 EKİM 2020 PERŞEMBE STRASBOURG – RIBEAUVILLE, RİQUEWLHR- COLMAR – BERN-CENEVRE

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor, Fransa'nın Alsace Bölgesi denilen Şarap Vadisi üzerinden Colmar’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde çiçekleri ile ünlü Ribeauville, Şarapları ile ünlü  Riquewlhr köylerini ziyaret ediyor, sabah kahvelerimizi içiyor  Fransa ile Almanya arasında sık sık el değiştiren Colmar’a varıyoruz. Alman ve Fransız mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Colmar müthiş bir kent!  St. Martin Katedrali, Colmar’ın simgesi  olan Petite Venice , çiçekleri ve kanalları ile bizi büyüleyecek bir görsele sahip.  Market Center, Tarihi Adliye Binası göreceğimiz yerler arasında .. Colmar’daki serbest zaman sonrasında  Bern’e hareket ediyoruz.   Dünyada yaşam kalitesi en yüksek 10 şehir arasında gösterilen Bern, aynı zamanda UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.  Biblo misali bu kentte yaptığımız gezi sonrasında , Dünyanın en büyük göllerinden biri olan Leman gölünün masmavi suları üzerindeki sayısız yelkenlileri , gölün kıyısındaki şık binaları,  yemyeşil parkları ve ufuktaki dağları ile kartpostal güzelliğindeki manzaraları ile insanın içini huzur ile dolduran Cenevre’ye varıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

3. GÜN : 25 EKİM 2020  CUMA CENEVRE – LOZAN – MONTRÖ-CENEVRE

 Otelde aldığımız kahvaltımızdan sonra hikayeleri ve çizgi filmleri ile büyüdüğümüz  Heidi’nin köyü, Gravyer peynirinin yapıldığı Gruyeres’e gidiyor Alpler’in büyüleyici güzelliğini görüyor, Gruyeres Şatosu’na çıkıyoruz. Fondü’nun tadına baktıktan sonra Gruyeres’den ayrılıyor Chillion şatosuna gidiyoruz. Leman gölü kıyısında kayalar üzerine inşa edilmiş şatoyu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra Montrö’ye geçiyor burada Montrö antlaşmasının yapıldığı Montreux Palace otelini görüyor sahilde çiçek bahçelerini ve Cenevre Gölü kıyısında yürüyerek Montro Casinosu’na gidiyoruz. Ünlü şarkıcı Freddie Mercury müzesini görüyoruz. Daha sonra Lozan’a geçiyor Lozan antlaşmasının yapıldığı Bourivage Otelini ve Olimpiyat müzesini görüyoruz. Osmanlı ile İtalya arasında Trablusgarp savaşı sonrası imzalanan Uşi antlaşmasının yapıldığı şatoyu da gördükten sonra Cenevre’ye dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

4. GÜN : 26 EKİM 2020 CENEVRE – ANNECY – MİLANO

Otelde aldığımız kahvaltımızdan sonra İsviçre’den Fransa’ya geçiyor Fransa’nın Annecy gölü kenarında kurulmuş Annecy şehrine geçiyoruz. Bir çiçek bahçesini andıran şehri yürüyerek geziyor göl kenarında sabah kahvelerimizi içiyoruz. Buradan Mount Balance geçidini dünyanın en uzun tünelinden geçerek (13 km) ve buzulları görerek İtalya’ya gidiyoruz. Milano’ya gelip Castello Sforzesta Viadante, Doumo, Gallerya Emanuella, Skala operasını görüp serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz.

 

5. GÜN : 27 EKİM 2020 MİLANO – COMO - LIECHTENSTEIN - FRIEDRICHSHAFEN

Sabah kahvaltısından sonra Como’ya hareket ediyoruz. Como’da Piazza Cavour ve Duomo’yu görüyor, Como’da tekne turu yapıyor ardından tekrar İsviçre’ye geçip Lugano’ya gidiyoruz. Göl kenarında yürüyüş ve dinlenme yaptıktan sonra Alpler’e doğru yola çıkıyor, keyifli bir yolculuk sonrası Avrupa’nın en küçük ülkesi LIECHTENSTEIN’a geliyoruz. Şatosunu, parlamentosunu ve bir caddeden ibaret olan ülkeyi görüp Konstans (Bodense) gölü kıyısındaki Almanya kasabası Friedrichshafen’e geliyor, otelimize yerleşiyoruz.

 

6. GÜN : 28 EKİM 2020 BODENSE GÖLÜ –ZÜRİH -FRIEDRICHSHAFEN

Otelde aldığımız kahvaltımızdan sonra Bodense gölü çevresinde dolaşarak İsviçre’nin en güzel şehri Zürih’e gidiyor, Gar binası, Zürih katedrali, St PeterKirch , Bahunoff Strashe ve Zürih gölünü görüyor serbest zamanda ünlü saat mağzalarını gezerek Zürih Gölü kenarında dinleniyoruz. Öğleden sonra St.Gallen şehrine gidiyor hayranlık uyandıran tarihi evlerini, ünlü manastırını, katedralini gördükten sonra Fredichsafen’e geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

7. GÜN : 29 EKİM 2020  FRIEDRICHSHAFEN – STUTTGART - İZMİR

Sabah kahvaltımızdan sonra Stutgart’a hareket ediyor buradaki Mercedes müzesini geziyoruz. Mercedes-Benz firmasının, Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan otomobil tarihi müzesidir. Binanın kendisi de önemli bir mimari yapı olup Unstudio tarafından, Mercedes yıldızını hatırlatan birbirinin sonsuz tekrarı ile oluşan 3 döngü prensibi ile tasarlanmıştır. Müze ziyaretimiz sonrasında, Otobüs ile Stuttgart şehir turu yapıyor ardından hava limanına transfer oluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor Bu yıl “En iyi hizmet veren firma” ödülünü alan Corendon hava yolları ile  17.30’da İzmir’e uçuyoruz. Yerel saat ile saat  22.20’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıyor valizlerimizi alıyor ve sizlere yine yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere Hoşçakalın diyoruz.

 

YAŞANACAK ANLAR

Leman  Gölü : isviçreliler deniz muamelesi yaparlar bu göle, plajları falan vardır, feribot seferi, yelkenli yarışları vs.. aa deniz manzarası olmadan olmaz diyenler için görsel bir şölen yaşıyoruz.

Heidi’nin Köyü : Çocukluk anılarımızı süsleyen, belki de bir çoğumuzun kişiliğinin gelişmesinde etkili olan ünlü Heidi ve büyükbabasının yaşağıdı köyü ziyaret ediyoruz.

Quchy  Şatosu : Lozan antlaşmasının yapıldığı ünlü şatoyu ziyaret edeceğiz.

Chillon Şatosu : gezdiğinizde zaman kayması yaşamanızın kaçınılmaz olduğu şato, kale ve zindan. 11. yyda inşa edilmiş olmakla birlikte, ortaçağda zindan olarak kullanılmasından ve sınırları içinde bulunduğu veud kantonunun avrupa'da en çok cadı avcılığı/yargılaması/infazı yapmış bölge olduğu gerçeğinden hareketle geçmişin çığlıklaını içeride duymamanız imkansızdır. pencerelerinden görülen müthiş göl ve doğa manzarası, içeride bir şekilde ölümü beklemiş olanlar açısından ironiktir.

Gruyeres Turu : Cenevre'den Gruyères'e yapacağınız bu günlük seyahatte çikolata ve peynir sevginizi seyahat tutkunuzla birleştirebilirsiniz. .

Como Gölü :  İtalya'nın ünlü tatil beldesi, muhteşem Como Gölü'nde tüm bir günün keyfini çıkarın.

Lugano Gölü : İsviçre'nin İtalya sınırındaki bu güzel şehir, tahmin edeceğiniz gibi ismini lugano Gölü'nden almış. 60 bin nüfusu ile küçük, sakin ve sevimli.

Bodense Gölü : Almanya, İsviçre ve Avusturya'ya kıyısı olan Almanya'nın en büyük, Orta Avrupa'nın üçüncü büyük gölünü bu gezimizde ziyaret edebileceğiz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir – Stuttgart  Sun Express Hava Yolları gidiş ve Stuttgart – İzmir Corendon Hava Yolları dönüş uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • 4 yıldız otellerde OK 6 gece 7 gün konaklama
 • Mesleki Zorunluluk Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)
 • Rehberlik Hizmeti
 • Ampuria Tour Refakati
 • Hava Limanı Vergileri
 • Lüks otobüsler ile ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde yapılan ekstralar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu : 50.-TL
 • Vize Ücreti : 130.-Euro
 • 65 Yaş üzeri zorunlu seyahat sigortası : 20.€

 

Tur Fiyatı

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı:  969 .- Euro
Tek Kişilik Oda Farkı:  300.- Euro

Notlar

 • Acentemizın yükümlülüğü, gezi programını hazırlayıp, düzenlemekle, yerel acente ile konaklama tesisleri ve ulaşım araç firmaları arasında aracılık faaliyetleri ile sınırlıdır.
 • Acentemiz ile ulaşım firmaları arasında yapılan anlaşmalar gereği bildirilen saatlerde hareket yerlerinde olunması gereklidir. Olası gecikmeler ve sorunların giderilmesinde acentemiz çözüm getirmeye uğraşır, ancak gecikmelerden, kazalardan, şoför hatalarından, hava muhalefetinden, burada yazılı olmayan diğer mücbir sebeplerden dolayı ve acentemizin suiistimali  bulunmayan her türlü olay ve sorundan sorumlu tutulamaz.
 • Petrol fiyatlarındaki değişimler doğrultusunda uçak şirketleri havayolu uçuş vergilerine, hareket anı dahil olmak üzere zam koyabilmekte ve uçuş sırasında bu farkı talep edebilmektedir. Biletlerin önceden alınmış olması zammı etkilememektedir.
 • Acentemiz uçak şirketi ile müşteri arasında aracı konumundadır ve bu farkı aynen katılımcıdan talep edecektir.
 • Acentemiz misafirlerimize  seyahat sigortası yaptırır.. Yolculuk esnasındaki kaza, hırsızlık v.b yükümlülükler Sigorta şirketine aittir. Acentemiz sorumlu değildir.         
 • Konaklama tesislerinin standartları ülkemiz standartlarından farklıdır. Bu nedenle ülkemiz standartları ile değerlendirilmemesini, 4* ların zaman zaman  3* ayarında olabileceğini peşinen belirtmek isteriz. Konaklama tesisinin değişimi gündeme geldiğinde, acentemiz aynı standartta ya da bir üst standartta konaklama tesisi ayarlar.
 • Olası şikâyetlerinizi tur esnasında Rehber ve Acente yetkilisine bildirmenizi, Tur esnasında Acente yetkilisine bildirilmeyen, tur bitiminde şikayet konusu edilen sorunlardan acentemizin sorumlu tutulamayacağını belirtiriz.
 • THY Hava yollarında bagaj hakkı maksimum 20 kg, el bagaj hakkı ise 9 kg'dır. Fazla kg.lar ücretlendirilmektedir.       
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açıksa görüşme yapabilirsiniz.
 • Sağlık sorunlarınız varsa, ilaçlarınızı yanınıza almayı ve bu konuda acente görevlisini bilgilendirmeyi unutmayınız.            
 • Fotoğraf makinenizle ilgili şarj, pil, yedek pil, film almayı unutmayınız. Pek çok müzede fotoğraf çekmek yasak olup, bazılarında ücrete tabidir.
 • Zorunlu durumlarda, programımızda belirtilen tur akışı ve düzenlenmesi,  program aynı kalmak şartı ile Rehber ve Acente Görevlisi tarafından değiştirilebilir.
 • Rezervasyonun yapılması ile yolcunun yukarıdaki maddeleri okuyup kabul ettiği, kabul edilir.
 • Tur sözleşmesinin ve programının imzalanması zorunludur.
 • Daha detaylı bilgi için acentemizi arayabilirsiniz.