Kurban Bayramı 4 Gün Midilli Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

3 Gece Molyvos Sun Rise Hotel Konaklamalı 4 Gün Ada Turları Dahil

11-14 Ağustos / 3 Gece 4 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
199 €

Tur Programı

11 Ağustos 2019       AYVALIK -  MİDİLLİ - MOLYVOS

Sabah saat 08.00’de Ayvalık Gümrüğü önünde buluşuyoruz. Pasaport işlemlerinden sonra; 09.00’da kalkan feribotla Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında Lesvos Adası’nın başkenti olan Midilli’de panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Sakız, Samos ve Limni adalarının da yönetim olarak bağlı bulunduğu sanat, endüstri ve ticaret merkezi olan Midilli’de; şehrin kalbi Ermo Caddesinde boyunca yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. Agios Therapondas  Kiisesi, Çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, Cani, H amam ve sivil mimarinin örneklerini görüyor ve bilgi alıyoruz. Şehir turumuzu tamamlayıp öğle yemeği için mola veriyoruz.Öğlen yemeğinizde ,kalamar  ya da kurutulmuş ahtapot  istemeyi ,kabak çiçeğinin tadına bakmayı ya da ünlü ada köftesinden tatmayı ihmal etmeyin...Öğlen yemeğimizin ardından otobüsümüze biniyor, sonrasında adanın bir başka güzel beldesi olan MOLYVOS’a hareket ediyoruz. Otobüsümüzden Molyvos Kalesi’ne iniyor, yürüyerek kenti gezmeye başlıyoruz. Dik bir yamaca kurulu olan rengârenk evleri, görkemli ortaçağ kalesi, göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki sularıyla Molyvos’u geziyoruz. Daracık sokakları, küçük bakkal dükkânları, hediyelik eşyaları, sanat galerileri, kuyumcu atölyeleri, kayalardan Ege Denizi’ne sarkan balkonları, tavernaları, kahveleri, lokantaları, hele hele mor salkımlarla örtülü Agorası derken,  bu turun tadı damağımızda kalıyor.Geceleme Molyvos‘da ki otelimizde. Akşam yemeği serbest.

 

12 AĞUSTOS 2019  MOLYVOS - ANTISSA – SIGRI – ERASSOS TURU 

Otelde kahvaltımızı yapıyor, adanın batı tarafına Antissa dağ köyüne gidiyoruz. Burada Kafenions meydanında bir kahve molası veriyor ve köyün küçük sokaklarında geziniyoruz. Daha sonra Sigri’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada dünyaca ünlü “Fosilleşmiş Orman Müzesi’ni’’ ziyaret ediyor, 1746 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa edilmiş Türk Kalesi’ni, orijinali cami olan Agia Triada Kilisesi’ni ve kilisenin içindeki sarnıcı görüyoruz. Bir sonraki durağımız, ünlü şair Sappho’nun doğum yeri olan, Skala Erassos. Erassos, lesbiyenlerin popüler rotasıdır. Ayni zamanda muhteşem bir kumsalı ve tahta balkonlu restoranları ile öğlen yemeği için son derece uygun bir yerdir. Bugünkü keyifli gezi programımızı tamamlayarak, Molyvos’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

13 AĞUSTOS 2019  MOLYVOS – PETRA- SKALA SKAMIANA

Sabah kahvaltımızı otelde yapıyoruz ve  otobüsümüz ile Petra’ya hareket ediyoruz. Adanın batı ucundaki  Petra (Yunanca’da ‘’Kayalık’’ demektir.)’yı  kayalıklarda yükselen Pangia Glykofilousa Kilise’sini  ve Türk Konağını ziyaret ediyoruz.  Petra’nın ünlü dondurmasından yiyor öğlen yemeği için adanın en sevimli balıkçı köylerinden biri olan Skala Skamiana’ya gidiyoruz. Köyün kıyı lokantalarının birinde unutamayacağımız bir yemek yiyoruz. Akşamüzeri Molyvos’a geri dönüyoruz. Akşam Molyvos’ta geleneksel bir restorana gidiyor ve Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi yiyor, eğleniyoruz. Sirtaki biliyor musunuz? Geceleme Molyvos’taki otelimizde.

 

14 AĞUSTOS 2019  MOLYVOS – MANDAMADOS – AGIASOS – GERA KÖRFEZİ-AYVALIK

Sabah kahvaltımızı otelde yapıyor, eşyalarımızı otobüsümüze koyarak Agiasos’a doğru yol alıyoruz. Agiasos geleneklerini özenle koruyan, yemyeşil bir dağ köyüdür. Çicekli  balkonlar, sarmaşıklar, şirin kafeler, geleneksel tahta oyma mobilyalar, seramik ve dantel işleri arasında bir yaşam sürer. Ancak Agiasos’un en önemli özelliği  bir ikonaya ev sahipliği  yaptığına inanılan  Meryem Ana (Panaya) Kilisesi’dir. Kiliseyi ziyaret ediyor , çarşısında kahve içiyor,mandıralarından peynir alışverişi yapıyoruz. Ardından öğlen yemeği için Gera Körfezi’ne doğru yola çıkıyoruz.  Sardalya balıkları, deniz ürünleri ve zeytin ağaçları ile ünlü adanın bir başka güzel beldesi olan Gera Körfezi’nde( ekstra ) öğle yemeğimizi yiyor, körfezin keyfini çıkarıyoruz. Yemek sonrasında Midilli’ye dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Saat 18.00’de kalkan teknemizle Midilli’den hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğundan sonra Ayvalık’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından, yeni bir Ampuria Tour gezisinde buluşmak ümidiyle sizlere “Hoşçakalın” diyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Molyvos’da SUN RISE Hotel’de Oda-Kahvaltı Konaklama
 • Ayvalık - Midilli - Ayvalık Feribot ile ulaşım
 • Midilli şehir turu ( yürüyerek ) -  Molyvos turu ( yürüyerek )
 • Antisa, Sigri – Erassos turu
 • Petra turu, Skala Skamiana Turu
 • Agiasos – Mandamados Turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti /  Ampuria Tour refakati
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaşa kadar fiyat dahilindedir.66 Yaş sonrası kademeli olarak fark öder)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğlen yemekleri
 • Tavernada müzikli akşam yemeği 25.-Euro
 • Vize ücreti 120 €
 • Kapı vize ücreti 55 € +10 TL kargo bedeli ( iki girişli Yunan vizesi )
 • Yurt dışı çıkış fonu 50.-TL
 • 65 Yaş sonrası seyahat sağlık sigortası kademeli olarak sigorta farkı öder
 • İzmir – Ayvalık – İzmir ulaşım ( Gidiş Dönüş 165 TL - En az 15 kişi toplandığında ulaşım verilecektir )

Tur Fiyatı

SUN RISE HOTEL MOLYVOS

İki ve üç kişilik odada kişi başı: 199 €
Tek kişilik oda: 275 €
07 -12 yaş çocuk: 125 € ( Çocuk indirimi ebeveyn ile aynı odada geçerlidir )


* 00 - 03 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 15.-€  sigorta öder.
* 04 - 06 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 35.-€ feribot ve sigorta öder.

Notlar

 • Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
 • Yunan Gecesi minimum 20 kişilik gruplar ile yapılmaktadır..
 • Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
 • Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilir
 • Hava muhalefeti nedeni ile feribot tarifelerinde olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.

 

*Kapıda vize almak için gerekli evraklar

İmzalı Yunanistan Vize Başvuru Formu, Pasaport fotokopisi, Kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf, otel ve feribot rezervasyonu.

*Genellikle bayram ve tatil dönemleri çok yoğun olduğundan, kapıda vize alacak konuklarımızın bekleyebileceklerini hatırlatmak isteriz…