Blog

Yurtdışı Uçuşlarında Kovid-19 Testi

Yurtdışı Turlar | 10.08.2020

Resmi otoritelerin ilgili kararı uyarınca, Türkiye’den Almanya’ya gerçekleştirilecek tüm uçuşlarımızda, 09 Ağustos 2020 Türkiye yerel saati ile 00:01’den itibaren, vatandaşlığı fark etmeksizin tüm yolcularımızdan uçağın kalkış saatine 48 saat veya daha az süre kala yapılmış PCR testi talep edilecektir. Son 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeyen yolcular uçuşlarımıza kabul edilmeyecektir. 2 yaş altındaki yolcular için test yaptırma şartı aranmamaktadır. 
  • Havalimanına elinde geçerli test sonucu olmadan gelen yolcularımızın biletleri, bir defaya mahsus olmak üzere, ücretsiz olarak açığa alınabilecek. Bu yolcularımız, sonraki 30 gün içerisinde, son 48 saatte yapılmış negatif PCR testleri ile bize başvurdukları takdirde, ilk müsait uçuşa kabul edileceklerdir.  
  • Ayrıca mevcut “Corendon Airlines ile Türkiye Tatiliniz Güvence altında” kampanyamız dahilinde, PCR testi sonucu pozitif olan yolcularımız ve ailelerinin dönüşleri ücretsiz olarak açığa alınacak. Bu yolcularımız da son 48 saatte yapılmış negatif PCR testleri ile bize başvurduktan sonraki ilk müsait uçuşa kabul edileceklerdir.  
 İyi yolculuklar dileriz.