Kütahya Eskişehir Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Kütahya ve Eskişehir Turu; Sazova Bilim Kültür Parkı, Odun Pazarı, Şelale Park, Kentpark ve diğerleri

23-24 Nisan / 1 Gece 2 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
335 TL

Tur Programı

23 NİSAN 2019  Salı
Sabah saat 06.00 da Karşıyaka’da belirlenen noktalardan siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula, Uşak, üzerinden yoldaki molaların ardından KÜTAHYA’ya ulaşıyoruz. Kütahya’da alacağımız öğle yemeğinin( ekstra ) ardından, tarihi evlerin bulunduğu eski sokakları geziyoruz. 18. yüzyıl Kütahya Evleri’nin topluca korunduğu Germiyan Sokak, arnavut kaldırımları, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya'daki tarihi kent dokusunun en güzel örneğidir. Çini Kütahya’nın simgesidir. Çiniciler Çarşısı’nda verdiğimiz alışveriş molasının ardından, Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz.

ESKİŞEHİR’e Avrupai kent görünümü veren ve şehrin akciğeri olan SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR PARKI’nda yaratılan güzellikleri görüyoruz. Parkta, Korsan Gemisi, 25 bin metrekarelik gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, gözlemevi, masal şatosu, hayvanat bahçesi, Türk Dünyası Şaheserleri ve 2 bin kişilik tiyatroyu da görerek, akşam çayımızı içiyor, ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra, gezintiye çıkarak, Eskişehir’in renkli gece manzarasını, Porsuk Çayı üzerindeki köprüleri, kenarındaki kafeleri görerek, otelimize geri dönüyoruz. Geceleme, otelimizde. ( 3* EN KARACA HOTEL )

 

24 NİSAN 2019 Çarş.
Kahvaltımızın ardından, ŞELALE PARK’a gidiyor, kuşbakışı Eskişehir’i seyrederek, sabah kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında, tarihi ODUN PAZARI MAHALLESİ’nde, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli, bitişik düzenli cumbalı evleri dolaşırken tarihe tanıklık ediyoruz. Cam Müzesi’ni ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı, KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ’ni ve KURTULUŞ MÜZESİ’ni de gördükten sonra; Köprübaşı’na gidiyor, dileyen konuklarımızla, (ekstra) motorlarla Porsuk Çayı’nda nehir sefası yapıyoruz. Şimdi gezip göreceğimiz bir başka cennet durağı, KENTPARK.

Eskişehir Belediyesi’nin yarattığı bu güzellikleri, Türkiye’nin ilk yapay plajı, havuzları ve havuzlarındaki dillere destan süs balıkları, oyun grupları görüyor, gül bahçeleri, spor alanları, heykel ve anıtları, restoranları, eğlence mekanları, gölet ve at binme alanlarında keyifli serbest zamanlar geçiriyoruz. Eskişehir’in ünlü çiğ böreği ve ayrandan oluşan öğle yemeğimizi de yedikten sonra, bu güzel kente veda ediyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e ulaşıyor, başka bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks otobüsle ulaşım
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Belirtilen tüm çevre gezileri
  • Ampuria Tour refakati
  • Tursab zorunlu seyahat sigortası 
  • Eskişehir 3* EN KARACA Hotel’de bir gece YP konaklama (kahvaltı açık büfe, akşam yemeği set menü)      

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otellerde yapılan ekstralar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Programda olmayan tüm yemekler
  • Porsuk Nehri’nde tekne turu

 

Tur Fiyatı

335.-TL  ( İki ve üç kişilik odalarda kişi başı )

Notlar