Bursa, Mudanya, Trilye Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Anneler Gününe Özel Bursa, Mudanya, Trilye, Cumalıkızık, Uluabat Gölü, Gölyazı Turu

11-12 Mayıs / 1 Gece 2 Gün

İki ve üç kişilik odada kişi başı
399 TL

Tur Programı

11 MAYIS 2019  Cumartesi

Sabah  05.00 Foça Pazar yerinden 05.30’da Menemen Kubilay İlk okulu önünden 06.00’da Karşıyaka ‘da da belirli noktalardan  siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra hareket ediyoruz. Akhisar’da verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, Gelenbe, Balıkesir Susurluk üzerinden; bütün mimari zenginliği koruma altında olan TRİLYE’de ( Zeytinbağ ) duruyoruz. Sofralık zeytinin en iyisinin buradan çıktığı bilinir. Trilye’nin en görkemli yapılarından olan Rumlardan kalan Taş Mektep, Trilye Evleri ve Kemerli Kilise’yi görüyor, sahilde kısa bir kahve molası vererek, cennet ve tarihi bir köşeye, Mudanya Mütarekesi’nden de bildiğimiz MUDANYA’ya geliyoruz. Mütareke Binası, eski Mudanya evleri ve sokakları, Mudanya İstasyonu göreceğimiz yerler arasındadır…

Buradaki gezimizi tamamlayarak, Yeşil BURSA’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğinde meşhur İskender Kebabı yemeniz acentamız tavsiyesidir. Yemeğimizin ardından Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olan Bursa’yı, keyifli bir şekilde dolaşmaya başlıyoruz. Bursa’nın en ünlü anıtsal eseri olan Ulu Camii ziyaretmizi yapıyoruz… Bursa’nın merkezindeki meşhur ve otantik çarşı, irili ufaklı eski Osmanlı Hanları’ndan oluşur. Koza Han’da alışveriş için verdiğimiz serbest zaman sonrasında, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde… ( 5* ALMİRA HOTEL BURSA vb. )

 

12 MAYIS 2019 Pazar

Kahvaltımızın ardından, Osman ve Orhan Gazi Türbeleri ve Tophane’de sabah kahve keyfimizin ardından, CUMALIKIZIK’a doğru yola çıkıyoruz. Osman Gazi’nin yedi oğlu ve onların eşleri için Bursa bölgesinde yedi köy kurduğu söylenir. Cumalıkızık ayakta kalan beş köyden en iyi korunmuş olanıdır. Köyde 750 yıldan daha yaşlı, yarı ahşap evleri görüyor, sokaklarında yürüyoruz, öğleden sonra saatlerinde Bursa’ya veda ediyoruz. Yolumuz üzerindeki ULUABAT GÖLÜ, GÖLYAZI KÖYÜ’ne de uğradıktan sonra, Balıkesir, Manisa yoluyla kısa molalar vererek, gecenin ilerleyen saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks otobüsle ulaşım,               
  • Profesyonel rehberlik hizmeti,                      
  • Belirtilen tüm çevre gezileri,                
  • Ampuria Tour refakati,
  • Otelde bir gece YP konaklama,
  • Tursab zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otellerde yapılan ekstralar,
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
  • İlk gün sabah kahvaltısı,
  • Öğlen yemekleri, dönüş günü akşam yemeği

 

Tur Fiyatı

399.-TL  ( İki ve üç kişilik odalarda kişi başı )

Notlar