Küba Turu

Ampuria Tour

0 (232) 812 50 42

Türk Havayolları ile Küba Turu, Havana(4), Trinidad (1), Varadero (2)

29 Nisan - 7 Mayıs 2019

2 Kişilik Odada Kişi Başı
3.199 $

Tur Programı

1.gün : 29 nisan 2019 izmir – istanbul

akşam saat 19.50’de izmir adnan menderes hava limanı’nda buluşuyor, giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. tk 2337 sefer sayılı uçuş ile saat 21.50’de istanbul’a hareket ediyoruz. saat 23.05.’de istanbul hava limanı’ndayız.

 

2.gün: 30 nisan 2019 istanbul – havana (öy,ay)

atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.05’te türk havayolları’na ait tk183 sefer sayılı uçak ile havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.35’te havana uluslararası jose marti havalimanı’na varıyoruz. alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. gezimiz esnasında unesco dünya mirası listesi’nde yer alan havana eski kenti, malecon bulvarı, devrim meydanı, colomb mezarlığı, miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz morro kalesi’ni göreceğiz. öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. konaklama havana’daki otelimizde. akşam yemeği otelde.

 

3. gün : 01 mayıs 2019 havana 01 mayıs törenleri( k,öy,ay)

erken bir kahvaltı yapıyor ve saat 07.30’da 1 mayıs kutlamaları ve korteji için devrim meydanı’na gidiyoruz.  jose marti anıtı’nın etrafındaki çoşkulu kalabalığa karışıyoruz. öğle saatlerine kadar meydandayız. öğlen yemeği için rehberimizin dediği yerde buluşma ve öğle yemeği için yerel bir restorana gidiyoruz. yemek sonrasında benzersiz havana turu  için hareket ediyoruz. bu turumuza 1958 yılının sonunda küba devrimine kadar amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan eski amerika arabaları ile başlıyoruz. bu renkli araçlar ile küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası küba’nın picassos’u olarak da bilinen jose fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. bu gezinin ardından ismini fernando hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. ardından havana’yı tepeden görebileceğimiz küba’nın efsanevi kahramanı che guevara’nın evini ziyaret edeceğiz.

öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. yemek sonrası turumuza havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan prado caddesine geçiyoruz. batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan devrim müzesini gezeceğiz. küba’nın en büyük müzesi olan devrim müzesinde, küba bağımsızlık savaşı ve küba devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. tur sonrası otelimize dönüyoruz. akşam yemeği için el tocororo restorana hareket. yemek sonrası otele dönüş.

 

4.gün : 02 mayıs 2019 havana (k,öy,ay)

kahvaltının ardından vinales vadisi ve pinar del rio turumuz için hareket ediyoruz. unesco dünya mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü küba purolarının tütünlerinin yetiştiği vinales vadisi’ne hareket ediyoruz. yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından vinales şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. daha sonra pinar del rio’ya hareket ederek küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. dileyen misafirlerimiz burada orijinal küba purolarını satın alabilirler. günün sonunda vinales vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra havana'ya geri dönüyoruz. akşam yemeği için ernest hemingway’in sürekli zamanını geçirdiği la floridita restorana hareket. yemek sonrası otele dönüş.

 

5.gün : 03 mayıs 2019 havana(k,öy,ay)

kahvaltının ardından, son 20 yılını küba’da geçiren ünlü yazar ernest hemingway turuna katılmak için hareket ediyoruz. havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “ihtiyar balıkçı ve deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği cojimar köyüne gideceğiz. ‘’çanlar kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, muhteşem la vigia çiftliğindeki evi la finca’yı, bugün hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. turun ardından otelimize transfer. akşam yemeği ve buena vista social club show için habana cafe’ye hareket. ünlü kübalı grup compay segundo ile birlikte çalmış kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, plaza de vieja’da ki otantik restoran ’ta, canlı buena vista konseri ile keyifli bir akşam yemeği ve show sizleri bekliyor.

yemek ve show sonrası otele dönüş.

 

6.gün : 04 mayıs 2019 havana – cıenfuegos – trınıdad (k,öy,ay)

sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, küba’nın en güzel şehirlerinden olan cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. yemek sonrası 1819 yılında fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında unesco tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir cienfuegos’u geziyoruz. jose marti parkını parkı çevreleyen tomas terry tiyatrosunu, colegio de san lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. şehri gezdikten sonra trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. keyifli bir yolculuk sonrası trinidad’a varış ve konaklama.

 

7.gün : 05 mayıs 2019 trınıdad – santa clara – varadero (k,öy,ay)

kahvaltı sonrası unesco tarafından koruma altında alınmış, xvııı.-xıx. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, kübalıların gurur duyduğu günümüze koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş unesco tarafından dünya mirası listesine alınan trinidad şehrini yakından tanıyacağız. taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, trinidad’a has limon suyu, bal ve küba rom’unun karışımı canchanchara içerek serinleyeceğiz. turun ardından küba devrim’inin en önemli cephesi olan ve che’yi efsaneleştiren villa santa clara şehrine doğru yola çıkacağız. öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi comandante che guevara tarafından ele geçirilen ve batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski hilton otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü parque vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 ekim 1967’de bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği che guevera’nın mozolesini ve “el che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. santa clara gezimizden sonra varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, otele varış ve konaklama.

 

8.gün :06 mayıs 2019  varadero (hd)

her şey dahil otelimizde tüm gün serbest zaman. bütün gün atlas okyanusunda serinleyebilir, kumsallarında güneşlenebilirsiniz..

 

9.gün : 07 mayıs 2019 havana – ıstanbul-izmir (k, uçakda)

erken kahvaltının ardından saat 04:30’da havaalanına hareket ediyor, yaklaşık 3 saatlik bir otobüs yolculuğu sonrasında tk 183 sefer sayılı uçuş ile saat 09.20’de istanbul’a hareket ediyoruz. yerel saat ile sabah saat 09.00’da istanbul’dayız. gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıyor tk2234 sefer sayılı uçuş ile  saat 13.00”de izmlr adnan menderes hava limanına uçuyoruz. öğleden sonra saat 14.10’da izmir’deyiz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir - İstanbul - Havana ve Havana - / İstanbul –İZMİR THY ile ekonomi sınıf uçak bileti
 • Varadero’da 2 gece herşey dahil konaklama
 • Trinidad’da 1 gece her şey dahil  konaklama
 • Havana’da 4 gece oda - kahvaltı konaklama
 • Havana’da 4 gece otel ve yerel restaurantlarda akşam yemekleri    
 • Tur süresince, toplam 7 öğle yemeği, 7 akşam yemeği
 • Belirtilmiş olan müze giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tur ve transferler sırasında klimalı otobüs
 • Yol boyunca ve Küba'da profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti ve İngilizce  yerel rehberlik hizmeti
 • Havaalanı vergileri
 • Zorunlu yurt dışı seyahat sigortası  (Yasa gereği, 65 yaş ve üstü için fark primi alınmaktadır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Belirtilenler dışında kalan yemekler
 • İçecekler
 • Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL
 • -KUBA VERGİSİ  25.-CUC
 • -KÜBA VİZESİ  50.-USD

Tur Fiyatı

2 Kişilik Odada Kişi Başı 3199.-USD   ya da 2778.-EURO
Tek Kişilik Oda Farkı: 350.-USD   ya da    304.-EURO

ÖDEMELER KASIM AYINDAN BAŞLAMAK ÜZERE 6 EŞİT TAKSİTTE ÖDENEBİLİR

 

Notlar

Para ve kredi kartı kullanımı    

ABD ambargosuna karşılık USD'na özel bir vergi uygulandığından, Küba'da €URO bulundurmak her zaman daha avantajlıdır. Kredi kartları hemen hiç kabul edilmemektedir. Bu anlamda, yanınızda mutlaka nakit €URO bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Kola, bira, mojito, daiquiri vb. içeceklerin fiyatları, 5 - 8 € arasında değişmektedir. Alışveriş için en pahalı kalem, Puro’dur.  

Bagaj Hakkı     

THY uçuşlarında ücretsiz bagaj hakkı; kişi başı 1 parça olup max. ağırlık 30 kg.dır. Bir kişinin iki bavulu olması halinde,  iki parça bagajın ağırlığı 30 kg’ı geçmese bile,  ikinci bagaj daima ekstra bir ücrete tabidir. Ücretsiz kabin içi bagaj hakkı; 1 çanta ( 55x25x35 cm. boyutlarında ) ve 1 aksesuar ( bir el çantası ya da dizüstü bilgisayar) olmak üzere toplam ağırlık max.12 kg. şeklindedir.  Yine de hareket tarihinden önce acentanızı arayıp bagaj hakkınızı öğrenmenizi rica ederiz.     

Vergilerdeki Değişiklik

Bu uçuşa ilişkin Türk  Hava Yolları, Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı tutar, bilet kesim tarihinde değişim gösterebilir.  Biletin kesilmesi aşamasında, söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış, fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.

 

ÖNEMLİ NOT

Tur programı ve ücretler, 01.12.2017 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre DOLAR olarak hazırlanmış olup, bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine, havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Küba ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir

Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Ampuria Tour kesinlikle sorumlu değildir.

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar ( rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler ) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.