AMPURIA TOUR :: Yılbaşında Midilli Adası

Yılbaşında Midilli Adası


YILBAŞINDA MİDİLLİ ADASI
4*ELYSION HOTEL KONAKLAMALI

30 Aralık - 1 Ocak  / 2 GECE - 3 GÜN

NOT: PASAPORTUNDA KIBRIS GİRİŞİ OLAN MİSAFİRLERİMİZ YUNANİSTAN'A GİRİŞ YAPAMAZLAR

Midilli hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.midillitour.com


MİDİLLİ YILBAŞI PROGRAMI

30 ARALIK 2018 Pazar / İZMİR  - AYVALIK – MİDİLLİ - PLOMARİ - AGIASOS 

Sabah saat 05.45’te Üçkuyular Shell Benzin istasyonu, 06.00’da Lozan Alsancak Atatürk Lisesi Önü, 06.15 de Karşıyaka Yunuslar’dan misafirlerimizi alarak, hareket ediyoruz. Kendi araçlarıyla gelen misafirlerimizle saat 08.00’de Ayvalık Limanı’nda buluşuyor, 09.00’da kalkan Feribotla Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dk. süren deniz yolculuğunun ardından, Midilli Limanı’na varıyoruz. Pasaport işlemlerimizi tamamlayarak, valizlerimizi otobüsümüze bırakıyor, rehberimiz eşliğinde, yürüyerek ERMO CADDESİ boyunca şehir turumuzu yapıyoruz. Osmanlı Dönemi Kamu Binaları, Agios Therapondas Kilisesi, Metropolitlik Kilisesi, Cami, Hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor, bilgi alıyoruz.

Turumuzu tamamlayarak, Barbaros Hayrettin Paşa’nın da doğduğu yer olduğu tahmin edilen PLOMARI’ye gidiyoruz. Plomari’nin kendine özgü arka sokaklarında dolaşıyor, öğle yemeği için mola veriyoruz. (ekstra) Yemek sonrası, Agiasos’a doğru yola çıkıyoruz. AGIASOS geleneklerini özenle koruyan, yemyeşil bir dağ köyüdür. Çiçekli balkonlar, sarmaşıklar, şipşirin kafeler, geleneksel tahta oyma mobilyalar, seramik ve dantel işleri arasında bir yaşam sürer. Ancak Agiasos’un önemli özelliği, bir ikonaya ev sahipliği yaptığına inanılan Meryem Ana ( Panaya ) Kilisesi’dir. Tabii ki bu kiliseyi ziyaret ediyoruz. Sonra da çarşıda bir kahve molası vererek, Agiasos’ta olmanın tadını çıkarıyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp, otobüsümüzle Midilli merkeze doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde, akşam yemeği serbest.

 

31 ARALIK 2018 Pazartesi / MİDİLLİ merkez

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, sizlere; yılbaşı için özel dekore edilmiş Midilli çarşılarında dolaşmak ve alışveriş yapmak için, serbest zaman veriyoruz. Meşhur Taş kahvede ya da adanın kendine özgü pastanelerinde keyif kahveleri içebilir, değişik lezzetler tadabilir, sokak müzisyenlerinin şarkı ve danslarına eşlik edebilirsiniz. Pastoral bir Ege Klasiği olan bu güzel adanın merkezinde, liman ve kordon boyunca dizilen sayısız kafeterya, eski evler, sokaklar, renkli dükkânlar arasında keyifli ve özgür saatler sizin… Keyifli geçirdiğimiz bu günün sonunda otelimize dönüyor, akşam için dinleniyor ve hazırlanıyoruz. Otelimizde, yılbaşı konseptine göre hazırlanmış olan gala yemeğimizde, sizleri ağırlıyor olacağız. Yeni yılı Greek Müziği ve dansları eşliğinde hep birlikte karşılıyoruz... MUTLU ve SAĞLIKLI YILLAR

 

01 OCAK 2019 Salı / MOLYVOS - PETRA – AYVALIK - İZMİR

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra; PETRA – MOLYVOS turuna ( Kış mevsiminde dükkanlar kapalıdır. ) çıkıyoruz. Yol üzerindeki Mandamados’un, ünlü lokması ile ballı yoğurdunun tadına bakıyor, kiliseyi geziyor, yolumuza devam ediyoruz. Ardından, adanın belki de en güzel kenti olan MOLYVOS’tayız. Dik bir yamaçtaki rengârenk evleri, görkemli ortaçağ kalesi, göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki sularıyla Molyvos’u en yüksek noktasından, aşağıya doğru, yürüyerek iniyoruz. Daracık sokakları, küçük bakkal dükkânları, hediyelik eşyaları, kuyumcu atölyeleri, kayalardan Ege Denizi’ne sarkan balkonları, tavernaları, kahveleri, lokantaları, Agorası ( kapalı bile olsa ) derken, bu gezinin tadı damağımızda kalıyor. Yolculuğumuza Petra ile devam ediyoruz. Dileyenler, Petra’nın güzel manzarası için, kayalıklarda yükselen Panagia Glykofilousa Kilisesi’ne tırmanabilir.

Petra gezimiz sonrasında, geç öğle yemeğimizin ( ekstra ) ardından artık dönüş yolculuğumuz için, Midilli Limanı’na doğru hareket ediyoruz. Saat 16.00’da gümrüğe gidiyor, saat 17.00’de Ayvalık’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dk. süren deniz yolculuğundan sonra Ayvalık’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından, servisimizle misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakırken, yeni yıl dileklerimizi tekrar paylaşıyor ve yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak ümidiyle sizlere “Hoşçakalın” diyoruz.


TUR FİYATI: 4* ELYSION HOTEL - Şehir Merkezine 6,5 km
İki ve üç kişilik odada kişi başı:209.-€
Tek kişi oda: 259.-€
07 - 12 yaş çocuk: 159 € ( çocuk indirimi ebeveyn ile aynı odada geçerlidir )
00 - 03 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 15 €  sigorta öder.
04 - 06 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 35 € feribot ve sigorta öder.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir - Ayvalık - İzmir arası ulaşım
 • Elysion Hotel’de 2 gece OK konaklama
 • Türkçe rehberlik hizmeti 
 • Plomari – Agiasos Turu
 • Midilli şehir turu (Yürüyerek)
 • Molivos – Petra  – Mandamados Turu
 • Yılbaşı Gecesi otelde Greek müziği eşliğinde yemek ve eğlence (İçki Hariç)
 • Ayvalık – Midilli – Ayvalık Hızlı Feribot
 • 31 Aralık günü otelden Midilli merkeze gidiş transferi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yapılan ekstralar
 • Öğle yemekleri ve ilk gece akşam yemeği ( 30 Aralık ) 
 • Vize ücreti 120 € ( İzmir konsolosluk ücretidir. )
 • Yurt dışı çıkış fonu 15.-TL
 • 65 Yaş sonrası seyahat sağlık sigortası: 15 €

 

NOTLAR

 • Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
 • Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
 • Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile feribot tarifelerinde olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Acenta ve rehber, program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.
 • Pasaportun geçerlilik süresi, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay olmalıdır.
 • KKTC doğumlu TC pasaportlu Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin verilmez.

SERVİS BİNİŞ YER VE SAATLERİ

05.45     Üçkuyular Shell Benzin istasyonu
06.00     Alsancak Atatürk Lisesi önü
06.15     Karşıyaka Yunuslar
06.30     Mavişehir Ege Park ve Mavibahçe önü