AMPURIA TOUR :: Yılbaşında Brugge - Ghent

Yılbaşında Brugge - Ghent


NOT: Bu tur şu an kapalıdır. İsterseniz ileri tarihli benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.


Bir Yılbaşı Masalı Brugge - Ghent

29 Aralık 2018 - 1 Ocak 2019 / 3 Gece 4 Gün

15 KASIM 2018 Tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda  50.-Euro erken rezervasyon indirimi


1.Gün 29 ARALIK 2018 İstanbul-Brüksel- Brugge “ Brüksel Şehir Turu “

Sabah saat 04.00’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve valiz işlemlerimizi tamamlayıp TK 2301 sefer sayılı uçuş ile saat 07.20’de İstanbul Atatürk Hava Limanına hareket ediyoruz.  İstanbul’da gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayıp TK 1937 sefer  sayılı uçuş ile Brüksel’e hareket ediyoruz.  Sabah saat 11:00’de Brüksel Hava Limanındayız. Belçika’nın başkenti olan Brüksel de şehir turu yapıyoruz . Göreceğimiz yerler arasında ; şehrin en önemli ve en hareketli Meydanı olan Grand Palace , 13. yüzyılda Gotik tarzda yapılan önemli bir yapı. Günümüzde komün meclisi olarak kullanılan yapının bazı kısımları kraliyet ailesinin düğün gibi özel günlerinde kullanıma açık. 96 metre uzunluğundaki kule olan Hotel De Ville , Manneken Pis ya da bizim daha çok kullandığımız tabirle İşeyen Çocuk Heykeli, Brüksel’in en ünlü simge yapısı. Atomnium, Brüksel’in bir diğer ünlü simge yapısı. Sahip olduğu sıra dışı tasarım ile Brüksel gezilecek yerler listemizin en ilginç gezi noktalarından. 1958 yılında Dünya Fuarı için inşa edilen yapı demir kristalinin 165 milyar kez büyütülmüş halinin tasvir edilmiş hali. 18 metre çapında 9 bölümden oluşan Atomium çok çeşitli amaçlarla kullanılıyor. Yapının gece ışıklandırması ise ayrı güzel. 12. yüzyılda yapılan ve 1962 yılında katedral unvanına kavuşan St. Michael ve St. Gudula Katedrali, Brüksel’in en ünlü dini yapılarından biri.  Belçika Kraliyet Sarayı ve Belçika Karikatür Müzesi görülecek yerler arasındadır. Çikolata şehri olarak bilinen Kuzey Denizi’ne kıyısı olan aynı zamanda Flaman bölgesinin başşehri olan  Brugge’e dogru yola çıkıyoruz . 1 saatlik yolculuk sonrası otelimize transfer ve geceleme otelde.

 

2.Gün 30 ARALIK 2018  Brugge “Brugge Şehir Turu”

Sabah otelimizde yaptığımız kahvaltı sonrasında,  zarar görmeden günümüze kadar gelmiş Ortaçağ mimari yapıları ve kanalları ile tanınan Brugge gezilecek yerler bakımından Avrupa’nın en önemli turistik şehirleri arasında yer alıyor.  Merak uyandıran mimarisinin yanı sıra çikolataları, birası ve danteliyle de ünlü Brugge  “Köprüler” demek .. Bu gezimizde bir çok köprü göreceğiz. Kent tarihi dokusu, mimari yapıları , görülmeye değer kanalları ve kültürel değerleri ile dikkat çektiği gibi romantik atmosferi nedeni ile aşıklar   şehri olarak da anılıyor. 2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesine alınan Brugge’da gezip göreceğimiz yerler arasında  Grote Markt (Büyük Meydan)( bu meydana doğru yola koyulduğunuzda Brugge’un en eski mabetlerinden birisi olan 13. Yüzyıla tarihlenen  St.Salvator Katedrali karşımıza çıkıyor),  Belfry of Bruges (Brugge Çan Kulesi), Basilica of the Holy Blood ( Kutsal Kan Bazilikası), The Church of Our Lady ( Meryem Kilisesi) ki bu kilisede Michelangelo’ nun  İtalya dışında bulunan en önemli eserlerinden birisi olan “Meryem ve İsa” özel bir bölümde sergilenmektedir, rengarenk ortaçağ evleri,  Burg Meydanı ve ortasında Jan Breydel ve Pieter de Conink heykeli olan Town  Hall (Belediye Binası), Doğa ile baş başa kalmak isteyenler için oldukça uygun bir yer olan Minnewaterpark, Choco-Story (Çikolata Müzesi) görebileceğimiz yerler arasında. Öğlen ve akşam yemeği serbest , geceleme otelimizde…

 

3.Gün  31 ARALIK 2018 Brugge “Brugge Christmas Market Gezisi'

Sabah kahvaltısını otelimizde yapıyor  Brugge Christmas Markt ‘ı gezmeye gidiyoruz… Geceleme otelde.  Bu gün Brugge’da serbest zaman. Arzu ederseniz ektra Ostend’e gidebiliriz. Arzu edenler için otelimizde ekstra bir yılbaşı yemeği organize edebiliriz…

 

4.Gün 01 OCAK 2019  Pazartesi Pazartesi  Üç Kuleli Şehir Ghent – İstanbul “Ghent Şehir Turu”

Sabah kahvaltısından sonra  otelimiz ile ilişiğimizi kesiyor çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ardından otobüsümüz ile Ghent’e hareket ediyoruz.  Orta Çağlarda kuzey Avrupa'nın en büyük ve en zengin şehirlerinden biri olan Ghent’i keşfediyoruz. Ghent, günümüzde de bir limanı ve üniversitesi olan önemli bir şehirdir. Tarihi şehir merkezi ve çevresi eski konakların ve tarihi mirasın merkezi olduğu gibi alışverişin de merkezi durumundadır. Göreceğimiz yerler arasında ;  Graslei ve Korenlei ‘yi (Ghent Kanalının iki yakasının isimleri) gezeceğiz. St.Michael Köprüsü , Korenmarkt (Şehir merkezi), Üç Kuleden bir tanesi olan St.Bravo Katedrali , Şehrin semboli ve 3 kulenin 2.ci olan Belfry Çan Kulesi , St.Nicholas Kilisesi üç kulenin sonuncusu ve Roma mimarisinin çok güzel bir örneği  göreceğimiz yerler arasında, Gravensteen “Kontlar Şatosu”, Vrijdag Markt Şehrin Pazar alanı, Ghent’in en popüler alışveriş caddeleri Bennesteeg ve Veldstraat Caddesi bu gün görebileceğimiz yerler arasında ..  Turumuzun ardından Brüksel Hava Limanına hareket ediyoruz. TK 1940  sefer sayılı uçuş ile  saat 18.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz.  Yerel saat ile 23.40’da İstanbul Atatürk Hava Limanındayız.

 

5.Gün 02 OCAK 2019 Salı sabaha karşı İstanbul - İzmir

Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor TK 2354 sefer sayılı uçuş ile saat 02.00’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 03.25’de İzmir’deyiz.. Sizler ile vedalaşıyor yine yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere HOŞÇAKALIN diyoruz. 


TUR FİYATI

2 Kişilik Odada Kişi Başı peşin 1.150 €
 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İzmir – Bruksel – İzmir uçak bietleri
 • 4* otellerde OK konaklama
 • Rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm transferler ve şehir içi turları
 • Ampuria Tour Refakati
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 yaşa kadar)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılan ekstralar
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu
 • Vize Ücreti : 135.-Euro
 • 65 Yaş sonrası zorunlu seyahat sigortası farkı
 • Yılbaşı Akşam Yemeği

 

NOTLAR

 • Tur bedeli ödeme yapacağınız günkü Efektif  Döviz Satış Kuru üzerinden TL’ye çevrilerek alınır.
 • Pasaportların süresinin minimum 6 ay olması gerekmektedir.
 • Yolcularımızın Seyahat sağlık ve iptal sigortası yaptırması tarafımızdan önerilir
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Ampuria Tour gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Ampuria Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır.
 • Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez. 
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 6 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Ampuria Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Bu seyahate  katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 olması gerekmektedir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Ampuria Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat biletinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Ampuria Tour sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Ampuria Tour’a ödenen meblağ vize alınamadığı takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.