AMPURIA TOUR :: Selanik-Yanya-Parga-Kavala Turu

Selanik-Yanya-Parga-Kavala Turu


21-26 Ağustos 2018

Selanik - Yanya - Parga - Kavala Turu


TUR PROGRAMI:

1. Gece 21 AĞUSTOS 2018  İZMİR- ÇANAKKALE – İPSALA –KOMOTINI (GÜMÜLÇİNE)

Saat 19.00’da Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu, 19.30’da Alsancak Atatürk Lisesi ,20.00’de Karşıyaka Yunuslar’dan  yolcularımızı alarak hareket ediyoruz. Çanakkale-Keşan yoluyla İpsala sınır kapısını geçiyor, gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan’ a geçiyoruz.

 

1.Gün  22 AĞUSTOS 2018 KOMOTİNİ-SELANİK

Sabah Komotini (Gümülcine) de sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Selanik’e hareket ediyor, öğle saatlerinde Selanik’ e varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz.. Sırası ile  Atatürk’ün Evi’ni, Beyaz Kule’yi İskender Anıtı’nı, Aya Dimitri, Roma Su Kemerleri, 7 Tepe Surları, Kastra Kastra bölgesi ve Rotondo’yu  görerek şehir turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği serbest, Geceleme Selanik’teki otelimizdeArzu edenler ile tavernaya gidebilir ve Yunan müziği ile mezelerinin keyfine varabiliriz…

 

2.Gün 23 AĞUSTOS 2018 SELANİK-KALAMBAKA-METEORA-YANYA

Erken sabah kahvaltısının ardından, Kalambaka’ya hareket ediyoruz. Lamia, Trikala yolu üzerinden yaklaşık 3 saatlik  bir yolculukla Kalambaka’ya varıyoruz. Önce kısa bir kahve molası veriyoruz.

Ardından Yunanistan’ın orta bölgesinde, Kalambaka yakınlarında, doğa ve insanın el ele vererek yarattığı bu mucizevi yerde, Meteora’da, diğer bir deyişle “Gökyüzüne asılı duran manastırlar” bölgesinde, yerden 550 metre yükseklikteki manastırları ziyaret ediyoruz. Eskiden rahiplerin birbirlerini ipten yapılmış file asansörlerle çıkardıkları bu manastırlara şimdi patika yollar ve merdivenlerle gidilmekte. Meteora’yı geziyor , fotoğaraflıyor ve Metsova otobanı üzerinden Yanya’ya gidiyor ve Yanya ‘daki otelimize yerleşiyoruz.  Geceleme otelimizde , akşam yemeği serbest..

 

3.Gün  24 AĞUSTOS 2018 YANYA - PARGA

Sabah kahvaltıdan sonra bu şirin sahil kasabasını geziyor tarihi Bizans ve Osmanlıdan kalan kalesini,saat kulesini,Fethiye Camii, Tepedelenli Ali Paşa Sarayı, eski Osmanlı evlerini görüyor isteyenlerle tekne turu yapıyoruz, göl kenarında keyifli saatler geçiriyor Makbul İbrahim Paşa’nın doğduğu Parga’ya hareket ediyoruz. Parga’da Tepedelenli   Ali Paşa Kalesi’ni geziyoruz. Ion denizinin kenarında güneş batımını izliyor  ve Yanya’ya geri dönüyoruz. Geceleme Yanya’daki otelimizde..

 

4. GÜN 25 AĞUSTOS 2018 YANYA – KAVALA

Sabah  kahvaltısı sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz.  Uzun bir otobüs yolculuğumuz sonrasında akşamüzeri saatlerinde  Kavala’ ya geliyor ve Kavala manzarasına hakim otelimizde geceliyoruz Akşam yemeği serbest…

 

5.GÜN 26 AĞUSTOS 2018 KAVALA – DRAMA - İPSALA

Sabah kahvaltımız sonrasında  Kavala’da Sırtını bir amfi tiyatro gibi dağa vermiş olan bu güzel kenti geziyoruz. Geniş meydanları çağdaş binaları ve şehrin sağ tarafında bu çağdaşlığa hoş bir kontrast yaratan geleneksel eski evleri, minicik bahçeleri ve asfaltlanmış dar sokakları olan Kavala’daki gezimizi tamamlıyor, son olarak Kavalalı Mehmet Ali Paşa Anıtı’nı, imaretini ve evini görüyoruz.

Kavala ziyaretimizi tamamlayıp ünlü Kavala kurabiyemizi alıp  Drama’ya hareket ediyoruz. Drama’yı gezip İzmir’e doğru yol alıyoruz.  Sabaha karşı saatlerinde İzmir’deyiz. Sizleri aldığımız noktalara bırakıyor yine yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere HOŞÇAKALIN diyoruz.

 

FİYAT
İki ve üç kişilik odada kişi başı: 479.-€
Tek kişilik oda: 599.-€

15 MAYIS 2018'E KADAR YAPILAN  REZERVASYONLARDA KİŞİ BAŞI 50.- EURO ERKEN REZEREVASYON İNDİRİMİ

Fiyata Dahil olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Belirtilen tüm turlar
 • 4 ve 5 yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Çanakkale Feribot geçişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 yaş üstü yolcularımızdan fark alınır)
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI : Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın ön gördüğü şartları taşımakta olup Acenta veya Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde yapılan ekstralar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • İlk Gün sabah kahvaltısı
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt dışı çıkış fonu: 15.-TL
 • Seyahat güvence paketi (isteğe bağlı): 15.-€
 • Seyahat Güvence paketi (Misafir dilerse; TURU SATIN ALDIĞI GÜN yapılmak kaydıyla, ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli, 1.derece yakınların hastalığı, vefatı vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.) Paketlerimize dahil olan zorunlu seyahat sigortası,  bu teminatları kapsamamaktadır.