AMPURIA TOUR :: Sanatçılar Adası Midilli Turu

Sanatçılar Adası Midilli Turu


MİDİLLİ ADASI TURU / BLUE SEA HOTEL KONAKLAMALI

22-24 Eylül 2017 / 2 GECE - 3 GÜN

NOT: PASAPORTUNDA KIBRIS GİRİŞİ OLAN MİSAFİRLERİMİZ YUNANİSTAN'A GİRİŞ YAPAMAZLAR

Midilli hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.midillitour.com


MİDİLLİ TUR PROGRAMI

1. GÜN / AYVALIK - MİDİLLİ

Sabah saat 05.45’te Üçkuyular Shell Benzin istasyonu, 06.00 Alsancak Atatürk Lisesi Önü,  06.15 Karşıyaka Yunuslar’ dan misafirlerimizi alarak, Ayvalık limanına hareket ediyoruz. Kendi araçlarıyla gelen misafirlerimizle saat 08.00’de Ayvalık Limanı’nda buluşuyor, 09.00’da kalkan Feribotla Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 Dakika süren deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Rehberimizin verdiği saatte otel lobisinde buluşuyor ve yürüyerek şehir turumuzu yapıyor, Ayios Therapondas Kilisesi, çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, cami, hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor, bilgi alıyoruz.

Öğle yemeğimizi de yedikten sonra, konuklarımızı serbest bırakıyoruz. Pastoral bir Ege Klasiği olan bu güzel adanın merkezinde, liman ve kordon boyunca dizilen irili-ufaklı sayısız kafeterya, eski evler, sokaklar, renkli dükkânlar arasında keyifli saatler geçiriyoruz. Akşam yemeği için Midilli’nin ünlü bir yerel restoranına gidiyoruz. Size tavsiyemiz,  kalamar ya da kurutulmuş ahtapot istemeyi, kızarmış kabak çiçeğinin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Midilli aşçıları bu lezzetlerde gerçekten ustadır. Geceleme otelimizde.

2. GÜN / MOLYVOS - PETRA TURU

Sabah kahvaltımızı otelde yapıyoruz. Sonra arzu eden konuklarımızla Petra Molyvos Turu’na çıkıyoruz. Adanın batı ucundan başlayarak ilerliyoruz. Petra’yı, kayalıklarda yükselen Panagia Glykofilousa Kilisesi’ni ve Türk Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Son olarak, adanın belki de en güzel kenti olan Molyvos’a gidiyoruz. Dik bir yamaca kurulu olan rengârenk evleri, görkemli ortaçağ kalesi, göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki sularıyla Molyvos’u geziyoruz.

Daracık sokakları, küçük bakkal dükkânları, hediyelik eşyaları, sanat galerileri, kuyumcu atölyeleri, kayalardan Ege Denizine sarkan balkonları, tavernaları, kahveleri, lokantaları, hele hele mor salkımlarla örtülü Agorası derken,  bu turun tadı damağımızda kalıyor. Turumuzu bitirip Midilli merkezdeki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için sizlerle Müzikli Yunan gecesi için tavernamıza  gidiyoruz. Sirtaki biliyor musunuz?

3. GÜN / AGIASOS TURU  –PLOMARİ  MİDİLLİ – AYVALIK

Otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, otelden ayrılıyoruz. Agiasos turuna çıkıyor,. Agiasos geleneklerini özenle koruyan, yemyeşil bir dağ köyüdür. Çiçekli balkonlar, sarmaşıklar, şipşirin kafeler, geleneksel tahta oyma mobilyalar, seramik ve dantel işleri arasında bir yaşam sürer. Ancak Agiaso’nun en önemli özelliği bir ikonaya ev sahipliği yaptığına inanılan Meryem Ana (Panaya) Kilisesi’dir. Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Sonra da çarşıda bir kahve molası vererek, Agiasos’ta olmanın tadını çıkarıyoruz.

Öğle yemeği molamızın ardından Barbaros’un köyüne ve eski rakı fabrikaları ile meşhur olan Plomari’ye gidiyoruz Saat 17.00’de gümrüğe geliyor, saat 18.00’de teknemizle Midilli’den hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakika süren deniz yolculuğundan sonra Ayvalık’a varıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakarak yeni bir Ampuria Tour gezisinde buluşmak ümidiyle sizlere ‘’Hoşçakalın’’ diyoruz.


TUR FİYATI: BLUE SEA HOTEL (ŞEHİR MERKEZİ)
İki kişilik odada kişi başı:199.-€
Tek kişi: 249.-€
Üçüncü kişi: 199 €
07 -12 yaş çocuk: 149 € ( çocuk indirimi ebeveyn ile aynı odada geçerlidir )
00 - 03 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 15 €  sigorta öder.
04 - 06 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 35 € feribot ve sigorta öder.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece 3* BLUE SEA Hotelde ( OK konaklama )
* İzmir-Ayvalık-İzmir ulaşım
* Ayvalık - Midilli - Ayvalık Feribot ile ulaşım
* Midilli şehir turu ( yürüyerek )
* Molivos – Petra Turu
* Agiasos- Plomari  Turu
* Bir gece taverna eğlencesi ( içki hariç )
* Ampuria Tour refakati
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaşa kadar fiyat dahilindedir.66 Yaş sonrası kademeli olarak fark öder)


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*
Müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri
* Otellerde alınan ekstralar
* Öğle yemekleri ve bir akşam yemeği             
* Vize ücreti 120 €
* Kapı vize ücreti 55 € + 10 TL kargo bedeli ( iki girişli Yunan vizesi )
* Yurt dışı çıkış fonu 15.-TL
* 65 Yaş sonrası seyahat sağlık sigortası kademeli olarak sigorta farkı öder


NOTLAR:

Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır. * Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir. * Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir. * Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilir. * Hava muhalefeti nedeni ile feribot tarifelerinde olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir. * Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.

*Kapıda vize almak için gerekli evraklar

İmzalı Yunanistan Vize Başvuru Formu, Pasaport fotokopisi, Kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf, otel ve feribot rezervasyonu.

*Genellikle bayram ve tatil dönemlerini çok yoğun olduğundan, kapıda vize alacak konuklarımızın bekleyebileceklerini hatırlatmak isteriz…