AMPURIA TOUR :: Ramazan Bayramı Midilli Turu

Ramazan Bayramı Midilli Turu


Ramazan Bayramı
MİDİLLİ ADASI TURU

15-17 Haziran 2018  / 2 GECE - 3 GÜN

NOT: PASAPORTUNDA KIBRIS GİRİŞİ OLAN MİSAFİRLERİMİZ YUNANİSTAN'A GİRİŞ YAPAMAZLAR

Midilli hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.midillitour.com


MİDİLLİ TUR PROGRAMI

1. GÜN / İZMİR - AYVALIK - MİDİLLİ - MANDAMADOS - PETRA 
Sabah saat 05.45’te Üçkuyular Shell Benzin istasyonu, 06.00 Alsancak Atatürk Lisesi Önü,  06.15 Karşıyaka Yunuslar’dan misafirlerimizi alarak, hareket ediyoruz. Kendi araçlarıyla gelen misafirlerimizle saat 08.00’de Ayvalık Limanı’nda buluşuyor, 09.00’da kalkan Feribotla Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından, Ermo Caddesi boyunca yürüyerek, şehir turumuzu yapıyoruz. Agios Therapondas Kilisesi, Çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, Cami, Hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor, bilgi alıyoruz.

Öğle yemeğinizde, kalamar ya da kurutulmuş ahtapot istemeyi, kızarmış kabak çiçeğinin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Midilli aşçıları bu lezzetlerde gerçekten ustadır. Midilli merkez şehir turu ve öğle yemeğinin ardından, otobüsümüze binerek, Mandamados’a gidiyoruz. Ünlü lokması ile ballı yoğurdunun tadına bakıyor, Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni gezerek, Petra’ya devam ediyoruz. Konaklama Petra’daki otelimizde. Otelde biraz dinlenip akşam yemeği için Molyvos Limana gidiyoruz.. Deniz ürünlerinden oluşan bir menü bizleri bekliyor, hem de denizin kıyısında… ( serbest )

2. GÜN / ERASOS - SİGRİ - FOSİL ORMAN TURU Otelde aldığımız kahvaltının ardından, ERASSOS’a gidiyoruz. Erassos, antik çağın lirik kadın şairi Sappho’nun yaklaşık olarak İ.Ö 630 veya 612 ile 570 yılları arasında yaşadığı kenttir. Sahil boyunca duvarlar Sappho'nun dizeleriyle doludur. Dünyanın her yerinden 10 binlerce kadın turist Sappho’yu anmak ve eşsiz deniz manzarasını seyretmek için buraya gelir. Dilerseniz, bugün öğle yemeğimizi Eressos’ta deniz kıyısında ( ekstra )  yiyebilir, bu arada Erasos plajının keyfini de çıkarabiliriz. Erassos’un ardından, SİGRİ’ye gidiyoruz.

Sigri’de bir kahve molası verdikten sonra, taş evleri, otantik sokakları ve 1757 yılında inşa edilen Osmanlı Kalesi’ni görüyoruz. Ardından Fosil Ormanı’nı ve Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Fosilleşmiş ağaçlar, yaklaşık 20 milyon yıl öncesine ait izler taşımakta olup, 'Unesco tarafından dünyanın en önemli geo parklarından birisi' olarak korunmaktadır. Ardından Petra’yı, kayalıklarda yükselen Panagia Glykofilousa Kilisesi’ni ve Türk Konağı’nı ziyaret etmek için yola koyuluyoruz. Gezimizi tamamlayıp otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi müzik eşliğinde tavernamızda yiyoruz…

3. GÜN / PLOMARI - AGIASOS - MİDİLLİ - AYVALIK - İZMİR 
Otelimizde aldığımız kahvaltıdan sonra, Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu yer olduğu tahmin edilen PLOMARIye gidiyoruz. Eski rakı fabrikalarıyla ünlü Plomari’nin kendine özgü arka sokaklarında dolaşıyor, sabah kahvemizi içiyor, Agiasos’a gitmek üzere, Plomari’ye veda ediyoruz. AGIASOS geleneklerini özenle koruyan, yemyeşil bir dağ köyüdür.

Çiçekli balkonlar, sarmaşıklar, şipşirin kafeler, geleneksel tahta oyma mobilyalar, seramik ve dantel işleri arasında bir yaşam sürer. Ancak Agiasos’nun en önemli özelliği bir ikonaya ev sahipliği yaptığına inanılan Meryem Ana ( Panaya ) Kilisesi’dir. Tabii ki bu kiliseyi ziyaret ediyoruz. Sonra da çarşıda bir kahve molası vererek, Agiasos’ta olmanın tadını çıkarıyoruz. Gezimizi tamamlayıp dönüş yolculuğumuz için gümrüğe gidiyor, saat 18.00’de Ayvalık’a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğundan sonra Ayvalık’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından, servisimizle misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakırken  yeni bir Ampuria Tour gezisinde buluşmak ümidiyle sizlere “Hoşçakalın” diyoruz.

TUR FİYATI: Theofilos Hotel PETRA

İki kişilik odada kişi başı:169.-€
Tek kişi: 219.-€
07 -12 yaş çocuk: 129 € ( çocuk indirimi ebeveyn ile aynı odada geçerlidir )
00 - 03 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 15 €  sigorta öder.
04 - 06 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 35 € feribot ve sigorta öder.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Theofilos  Otelde OK konaklama/Kişibaşı gecelik 3 Euro şehir vergisi
 • Ayvalık – Midilli - Ayvalık arası Feribotla ulaşım / Liman vergileri
 • İzmir – Ayvalık - İzmir arası ulaşım
 • Midilli - Petra - Midilli arası transferler
 • Midilli şehir turu ( yürüyerek )
 • Molyvos turu
 • Erasos - Sigri - Fosilleşmiş Orman Turu - Petra turu
 • Agiasos Dağ Köyü Turu
 • Müzikli yemek-Taverna ( içki hariç )
 • Türkçe rehberlik hizmeti + Ampuria Tour refakati
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaşa kadar fiyat dahilindedir )


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğle yemekleri ve ilk gece akşam yemeği          
 • Vize ücreti: 120 € ( İzmir konsolosluk ücretidir. )
 • Kapı vize ücreti 55 €
 • Yurt dışı çıkış fonu 15.-TL
 • 65 Yaş sonrası seyahat sağlık sigortası: 20 €


YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

NOTLAR:

* Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
* Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
* Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
* Hava muhalefeti nedeni ile feribot tarifelerinde olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
* Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.
* Geçerli süresi olsa bile, 10 yıldan eski pasaportlara ülkeye giriş izni verilmemektedir.
* Pasaportun geçerlilik süresi, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay olmalıdır.

Kapıda vize almak için gerekli evraklar: Yunanistan Vize Başvuru Formu, Pasaport fotokopisi, Kimlik fotokopisi, 2 adet biometrik vesikalık fotoğraf, otel ve feribot rezervasyonu.

*  Yoğun dönemlerde, kapıda vize alacak konuklarımızın bekleyebileceklerini anımsatmak isteriz. Yoğunluk nedeniyle çok bekleme olmakta ve bu durum sıkıntılara neden olabilmektedir.