AMPURIA TOUR :: Ramazan Bayramı Midilli Adası Turu

Ramazan Bayramı Midilli Adası Turu


Ramazan Bayramı
MİDİLLİ ADASI TURU / BLUE SEA HOTEL KONAKLAMALI

15-17 Haziran 2018  / 2 GECE - 3 GÜN

NOT: PASAPORTUNDA KIBRIS GİRİŞİ OLAN MİSAFİRLERİMİZ YUNANİSTAN'A GİRİŞ YAPAMAZLAR

Midilli hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.midillitour.com


MİDİLLİ TUR PROGRAMI

1. GÜN / İZMİR  - AYVALIK - MİDİLLİ 
Sabah saat 05.45’te Üçkuyular Shell Benzin istasyonu, 06.00’da Alsancak Atatürk Lisesi Önü, 06.15 de Karşıyaka Yunuslar’dan misafirlerimizi alarak, Ayvalık’ahareket ediyoruz. Kendi araçlarıyla gelen misafirlerimizle saat 08.00’de Ayvalık Limanı’nda buluşuyor, 09.00’da kalkan Feribotla Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz. Pasaport işlemlerinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Rehberimizin verdiği saatte otel lobisinde buluşuyor, Ermo Caddesi boyunca şehir turumuzu yapıyoruz. Agios Therapondas Kilisesi, Çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, Cami, Hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor, bilgi alıyoruz.

Öğle yemeğimiz serbest ama kalamar ya da kurutulmuş ahtapot istemeyi, kızarmış kabak çiçeğinin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Midilli aşçıları bu lezzetlerde gerçekten ustadır. Yemek sonrası, konuklarımızı serbest bırakıyoruz. Pastoral bir Ege Klasiği olan bu güzel adanın merkezinde, liman ve kordon boyunca dizilen sayısız kafeterya, eski evler, sokaklar, renkli dükkânlar arasında keyifli saatler sizin.. Akşam yemeği serbest.. Geceleme otelimizde.

2. GÜN / MANDAMADOS - MOLYVOS -  PETRA TURU 
Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Petra - Molyvos turuna çıkıyoruz. Yol üzerindeki Mandamados’un, ünlü lokması ile ballı yoğurdunun tadına bakıyor, kiliseyi geziyor, yolumuza devam ediyoruz. Ardından, adanın belki de en güzel kenti olan MOLYVOS’tayız. Dik bir yamaçtaki rengârenk evleri, görkemli ortaçağ kalesi, göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki sularıyla Molyvos’u en yüksek noktasından, aşağıya doğru, yürüyerek iniyoruz.

Daracık sokakları, küçük bakkal dükkânları, hediyelik eşyaları, sanat galerileri, kuyumcu atölyeleri, kayalardan Ege Denizi’ne sarkan balkonları, tavernaları, kahveleri, lokantaları, Agorası derken, bu gezinin tadı damağımızda kalıyor. Yolculuk devam ediyor ve Petrada mola veriyoruz. Dileyenler, güzel manzara için, kayalıklarda yükselen Panagia Glykofilousa Kilisesi’ne tırmanabilir. Turumuzu bitirince,  Midilli merkezdeki otelimize dönüyoruz. Akşama doğru tavernada ki yemeğimiz için Midilli’nin ünlü bir yerel restoranına gidiyoruz. Grek Müziği ve dansları eşliğindeki yemeğimiz sonrası geceleme otelimizde.

3. GÜN / PLOMARİ - AGIASOS  -  MİDİLLİ -  AYVALIK
Otelimizde aldığımız kahvaltımızdan sonra, Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu yer olduğu tahmin edilen PLOMARIye gidiyoruz. Eski rakı fabrikalarıyla ünlü olan Plomari’nin kendine özgü arka sokaklarında dolaşıyor, sabah kahvemizi içiyor, Agiasos’a gitmek üzere, Plomari’ye veda ediyoruz. AGIASOS geleneklerini özenle koruyan, yemyeşil bir dağ köyüdür. Çiçekli balkonlar, sarmaşıklar, şipşirin kafeler, geleneksel tahta oyma mobilyalar, seramik ve dantel işleri arasında bir yaşam sürer. Ancak Agiasos’nun en önemli özelliği bir ikonaya ev sahipliği yaptığına inanılan Meryem Ana ( Panaya ) Kilisesi’dir. Tabii ki bu kiliseyi ziyaret ediyoruz. Sonra da çarşıda bir kahve molası vererek, Agiasos’ta olmanın tadını çıkarıyoruz.

Gezimizi tamamladıktan sonra dönüş yolculuğu için gümrüğe gidiyor, saat 18.00’de Ayvalık’a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğundan sonra Ayvalık’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından, servisimizle misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakırken, yeni bir Ampuria Tour gezisinde buluşmak ümidiyle sizlere “Hoşçakalın” diyoruz.

TUR FİYATI: BLUE SEA HOTEL (ŞEHİR MERKEZİ)

İki kişilik odada kişi başı:219.-€
Tek kişi: 269.-€
07 -12 yaş çocuk: 159 € ( çocuk indirimi ebeveyn ile aynı odada geçerlidir )
00 - 03 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 15 €  sigorta öder.
04 - 06 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 35 € feribot ve sigorta öder.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Blue Sea  Hotel’de OK konaklama/Kişibaşı gecelik 3 Euro şehir vergisi
 • Ayvalık – Midilli - Ayvalık arası Feribotla ulaşım / Liman vergileri
 • İzmir – Ayvalık - İzmir arası ulaşım
 • Midilli şehir turu ( yürüyerek )
 • Molyvos turu
 • Agiasos Dağ Köyü Turu
 • Müzikli yemek-Taverna ( içki hariç )
 • Türkçe rehberlik hizmeti + Ampuria Tour refakati
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaşa kadar fiyat dahilindedir )


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğle yemekleri ve ilk gece akşam yemeği          
 • Vize ücreti: 120 € ( İzmir konsolosluk ücretidir. )
 • Kapı vize ücreti 55 €
 • Yurt dışı çıkış fonu 15.-TL
 • 65 Yaş sonrası seyahat sağlık sigortası: 20 €


YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

NOTLAR:

* Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
* Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
* Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
* Hava muhalefeti nedeni ile feribot tarifelerinde olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
* Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.

* Geçerli süresi olsa bile, 10 yıldan eski pasaportlara ülkeye giriş izni verilmemektedir.
* Pasaportun geçerlilik süresi, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay olmalıdır.

Kapıda vize almak için gerekli evraklar: Yunanistan Vize Başvuru Formu, Pasaport fotokopisi, Kimlik fotokopisi, 2 adet biometrik vesikalık fotoğraf, otel ve feribot rezervasyonu.

* Yoğun dönemlerde, kapıda vize alacak konuklarımızın bekleyebileceklerini anımsatmak isteriz. Yoğunluk nedeniyle çok bekleme olmakta ve bu durum sıkıntılara neden olabilmektedir.