AMPURIA TOUR :: Lale ve Erguvan Zamanında Keyif İstanbul Turu

Lale Ve Erguvan Zamanında Keyif İstanbul Turu


Ateşler yakılacak, dilekler dilenecek, yemekler yenip, oyunlar oynanacak. Her yöredeki şenliğin kendine göre bir rengi var ama Edirne’deki şenlikler rengarenk… Kakava Şenlikleri’nde kent bütün sokakları ve meydanlarıyla tam bir şenlik yerine dönüyor. ‘’ 

EDİRNE’Yİ BÖYLE GÖRMEDİYSENİZ, ŞİMDİ ORAYA GİTMENİN TAM ZAMANIDIR…

Lale ve Erguvan Zamanında Keyif İstanbul Turu

Şale Köşkü – Pierre Loti – Minia Türk – Panorama Fetih – Dolmabahçe Sarayı - Galata Kulesi – Boğaz Turu – Adalar Turu

4-7 Mayıs 2018 / 3 Gece 3 Gün

04 MAYIS 2018 cuma ( 1. Gece )
Gece saat 19.30’da Muğla’da belirlenen noktadan misafirlerimizi alarak; yola çıkıyoruz. Aydın, İzmir, Aliağa, Edremit, Küçükkuyu üzerinden Çanakkale’ye ulaşıyor, feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Sabah saatlerinde Keşan - Uzunköprü üzerinden yıllarca Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan EDİRNE’ye varıyoruz.

05 MAYIS 2018 cmt. ( 1. Gün )
Meriç Köprüsü ve Meriç Nehri üzerinden geçerek, Karaağaç yakınlarındaki kır kahvesinde ( serbest ) sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından, Lozan Anıtı ve tarihi Karaağaç İstasyonu’nu görüyoruz. Meriç Nehri kenarında sabah kahvelerimizi içerek, Edirne gezimize başlıyoruz. Mimar Sinan’ın şaheseri, Türk mimarı sanatının doruk noktasını gösteren ve dünya kültür ve mimarisinin de gıptayla baktığı SELİMİYE CAMİİ, Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’sini geziyor ve bilgi alıyoruz. Semiz Ali Paşa Bedesteni’nde badem ezmesi ve kurabiye alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Ardından da; Edirne'nin meşhur ciğer tavasını tatmadan olmaz diyerek, ciğer ve köfte menülü öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası, şenlik yürüyüşüne katılıyoruz. Yürüyüş, Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi’nde sona eriyor. Çeribaşının yaktığı Kakava Ateşi’nin başında yerimizi alıyor, ateşten atlayanları, oynayanları, bu güzel günüı, burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Şarkının dansa, tozun dumana, dileklerin gökyüzüne karıştığı bir bayram yerine dönen Sarayiçi Meydanı’nda, serbest zaman veriyoruz. Edirne Kakava Şenliği'nin bugünkü bölümünü tamamlayarak, İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık üç saat süren keyifli bir yolculuktan sonra, otelimize yerleşip, dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

06 MAYIS 2018 Pazar ( 2. Gün )
Otelimizde aldığımız kahvaltımızın adından, İstanbul’daki ilk günümüzün ilk gezisine, YILDIZ SARAYI ŞALE KÖŞKÜ ve Bahçesini gezerek başlıyoruz. Buradaki gezimizi tamamlıyor, Boğazın nadide mücevheri, Atatürk’ün son günlerini geçirdiği DOLMABAHÇE SARAYI’nı gezmek ve tarihini dinlemek üzere, saray turumuzu yapıyoruz. İstanbul programımız devam ediyor… Gezeceğimiz yerler: Şişhane üzerinden Galata Kulesi ( dileyen misafirlerimiz asansörle kuleye çıkarak, muhteşem İstanbul manzarasını seyredebilirler ) ve civarı, Voyvoda Caddesi’yle Banker Sokağı’nı birleştiren Kamondo Merdivenleri, görkemli antik binalar, şık butik dükkanlar, kafeler, çay evleri, Karaköy ve iskele Buradan otobüsümüze binerek, Eminönü’nden teknemize gidiyor, BOĞAZİÇİ - YALILAR  - TARİHİ BİNALAR turuna çıkıyoruz. İstanbul’un eşsiz güzelliğine bir de denizden bakmak istiyor, adına şarkılar, şiirler, romanlar yazılmış, resimler yapılmış bu muhteşem şehri içimize doyasıya sindiriyoruz. Son olarak, Haliç'e nazır tepesi olan Pierre Loti'de sabah kahvelerimizi içiyor, misafirlerimizle birlikte Eyüp Sultan Camii ve Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Keyifli geçen günümüzün ardından, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

07 MAYIS 2018 pzt. ( 4. Gün )
Otelde aldığımız kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Otobüsümüzle Beşiktaş İskelesi’ne geliyor, adalar vapuruyla, ADALAR TURU’na çıkıyoruz. Kınalı, Burgaz ve Heybeli Ada’yı görüp, Büyükada’da vapurdan iniyor, isteyenler fayton sefası veya yürüyerek köşkleri görmek için adayı geziyor, tanıyorlar. Serbest öğle yemeğinden sonra, belirlediğimiz saatte, vapurla Bostancı’ya geçiyor, bizi bekleyen otobüsümüzle, İstanbul’la vedalaşmaya hazırlanıyoruz. Yolda verdiğimiz molalar sonrasında, Muğla’ya ulaşıyor, siz değerli konuklarımızla başka bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER

 • 5* Hilton Topkapı Hotel’de 2 gece YP konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otobüsle ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • Çanakkale gidiş feribot geçişi

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • Tekne ile boğaz turu, Pierre Lotti teleferik ücreti
 • Adalar Vapur bileti
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 20 TL
 • Gidiş günü sabah kahvaltısı, tüm öğle yemekleri

KONAKLAMA: 5* İSTANBUL DOUBLE TREE BY HİLTON TOPKAPI HOTEL

FİYAT: Lütfen sorunuz

 

HIZIR GÜNÜ ’’ Hızır ile İlyas’ın yeryüzünde buluştuğu gün kabul edilen 6 Mayıs’ta, bahar başlangıcının müjdecisi olarak, bolluk ve bereket dilekleriyle kutlanır. KAKAVA ŞENLİKLERİ de, aynı tarihlerde ve aynı iyi niyetlerle kutlanmaktadır. Geleneğe göre; Hıdrellez ateşinden üç kez atlamanın uğur, ertesi sabah Tunca Nehri’nde yüzmenin ise bereket getirdiğine inanılmaktadır. Gece boyunca, maniler eşliğinde dilekler yazılıp, niyet çömleğine atılır. Ertesi gün, çömlek açılarak yine maniler eşliğinde okunur. Genç kadınlar gelinlik veya en yeni elbiselerini giyerek, Sarayiçi'nde ellerinde ve başlarında söğüt dallarıyla yürüyüş yaparlar. Şafak vaktinde günahlardan arınmak, zinde kalmak için ve yılın bereket, bolluk getirmesi adına, Tunca Nehri’nin sularında yüzenler de vardır. Ayrıca, hıdrellez süresince evlerin kapılarına söğüt dalları asılması da gelenektendir.

* Acenta, programda hava, yol, vb. nedenlerle gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.