AMPURIA TOUR :: Kurban Bayramı Midilli Adası Turu

Kurban Bayramı Midilli Adası Turu


Kurban Bayramı
MİDİLLİ ADASI TURU / BLUE SEA HOTEL KONAKLAMALI

20-22 Ağustos / 22-24 Ağustos / 24-26 Ağustos / 2 GECE - 3 GÜN

NOT: PASAPORTUNDA KIBRIS GİRİŞİ OLAN MİSAFİRLERİMİZ YUNANİSTAN'A GİRİŞ YAPAMAZLAR

Midilli hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.midillitour.com


MİDİLLİ TUR PROGRAMI

3 TAM GÜN ADA TURU ve MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DAHİLDİR

1. GÜN / İZMİR - AYVALIK - MİDİLLİ - AGIASOS

Sabah saatlerinde belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak, hareket ediyoruz. Kendi araçlarıyla gelen misafirlerimizle saat 08.00’de Ayvalık Limanı’nda buluşuyor, 09.00’da kalkan Feribotla Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından, Ermo Caddesi boyunca yürüyerek, şehir turumuzu yapıyoruz. Agios Therapondas Kilisesi, Çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, Cami, Hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor, bilgi alıyoruz. Öğle yemeğinizde, kalamar ya da kurutulmuş ahtapot istemeyi, kızarmış kabak çiçeğinin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Midilli aşçıları bu lezzetlerde gerçekten ustadır. Midilli merkez şehir turu ve öğle yemeğinin ardından, otobüsümüze binerek, AGIASOS’a doğru yol alıyoruz. Agiasos geleneklerini özenle koruyan, yemyeşil bir dağ köyüdür. Çiçekli balkonlar, sarmaşıklar, şirin kafeler, geleneksel tahta oyma mobilyalar, seramik ve dantel işleri arasında bir yaşam sürer. Ancak Agiasos’nun en önemli özelliği bir ikonaya ev sahipliği yaptığına inanılan Meryem Ana ( Panaya ) Kilisesi’dir. Kiliseyi ziyaret ediyor, çarşıda verdiğimiz kahve ve alışveriş molasının ardından, Midilli merkeze doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği serbest. Geceleme Blue Sea Hotel’de. 

2. GÜN / ERASOS - SİGRİ - FOSİL ORMAN TURU

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, ERASSOS’a gidiyoruz. Erassos, antik çağın lirik kadın şairi Sappho’nun yaklaşık olarak İ.Ö 630 veya 612 ile 570 yılları arasında yaşadığı kenttir. Sahil boyunca duvarlar Sappho'nun dizeleriyle doludur. Dünyanın her yerinden 10 binlerce kadın turist Sappho’yu anmak ve eşsiz deniz manzarasını seyretmek için buraya gelir. Dilerseniz, bugün öğle yemeğimizi Eressos’ta deniz kıyısında ( ekstra )  yiyebilir, bu arada Erasos plajının keyfini de çıkarabiliriz. Erassos’un ardından, SİGRİ’ye gidiyoruz. Burada, taş evleri, otantik sokakları ve 1757 yılında inşa edilen Osmanlı Kalesi’ni görüyoruz. Ardından Fosil Ormanı’nı ve Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Fosilleşmiş ağaçlar, yaklaşık 20 milyon yıl öncesine ait izler taşımakta olup, ‘’ Unesco tarafından dünyanın en önemli geo parklarından birisi ‘’ olarak korunmaktadır. Gezimizi tamamlıyor, akşama doğru Midilli merkezdeki otelimize dönüyoruz. Eğlenceli akşam yemeğimiz Midilli’nin en ünlü tavernasındadır. Lezzetli yemekler ve canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz. Geceleme otelimizde. 

3. GÜN / MOLYVOS - PETRA - MANDAMADOS - MİDİLLİ - AYVALIK - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından, otelden ayrılıyor, Molyvos Turu’na çıkıyoruz. Dik bir yamaca kurulu olan rengârenk evleri, görkemli ortaçağ kalesi, göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki sularıyla Molyvos’u geziyoruz. Daracık sokakları, küçük bakkal dükkânları, hediyelik eşyaları, sanat galerileri, kayalardan Ege Denizi’ne sarkan balkonları, tavernaları, kahveleri, lokantaları, hele hele mor salkımlarla örtülü agorası derken, bu turun tadı damağımızda kalarak, Petra’ya hareket ediyoruz. Adanın batı ucundaki Petra’yı, kayalıklarda yükselen Panagia Glykofilousa Kilisesi’ni ve Türk Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Midilli’ye doğru yol alıyoruz. Yolda, Mandamados’un, ünlü lokması ile ballı yoğurdunun tadına bakıyor, kiliseyi geziyoruz. Saat 17.00’de Midilli gümrüğe gelerek, pasaport işlemlerimizi tamamlayarak, saat 18.00’de kalkan feribotta yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süren deniz yolculuğu sonrasında Ayvalık Limanı’na geliyor, pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve bizi bekleyen otobüsümüz ile İzmir’e hareket ediyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI: BLUE SEA HOTEL (MİDİLLİ MERKEZ)

İki kişilik odada kişi başı:199.-€
Tek kişi: 249.-€
07 -12 yaş çocuk: 109 € ( çocuk indirimi ebeveyn ile aynı odada geçerlidir )
00 - 03 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 15 €  sigorta öder.
04 - 06 Yaş çocuk ebeveyn ile aynı odada ücretsiz. Sadece 35 € feribot ve sigorta öder.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Blue Sea Hotelde OK konaklama
 • Şehir vergisi
 • Ayvalık – Midilli - Ayvalık arası Feribotla ulaşım / Liman vergileri
 • Midilli şehir turu ( yürüyerek )
 • Molyvos –Petra – Mandamados turu
 • Erasos - Sigri - Fosilleşmiş Orman Turu
 • Agiasos Dağ Köyü Turu
 • Taverna’da müzikli yemek ( içki hariç )
 • Türkçe rehberlik hizmeti + Ampuria Tour refakati
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaşa kadar fiyat dahilindedir )


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Ayvalık - İzmir arası ulaşım ( Minimum 15 kişi olduğu takdirde )
 • Müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğle yemekleri ve ilk gece akşam yemeği          
 • Vize ücreti 120 € ( İzmir konsolosluk ücretidir. )
 • Yurt dışı çıkış fonu 15.-TL
 • Kapı vize ücreti 55 €
 • 65 Yaş sonrası seyahat sağlık sigortası: 20 €


YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

NOTLAR:

* Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
* Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
* Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
* Hava muhalefeti nedeni ile feribot tarifelerinde olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
* Acenta ve rehber, program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.

* Geçerli süresi olsa bile, 10 yıldan eski pasaportlara ülkeye giriş izni verilmemektedir.
* Pasaportun geçerlilik süresi, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay olmalıdır.
* KKTC doğumlu TC pasaportlu Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin verilmez.

Kapıda vize almak için gerekli evraklar:

Yunanistan Vize Başvuru Formu, Pasaport fotokopisi, Kimlik fotokopisi, 2 adet biometrik vesikalık fotoğraf, otel ve feribot rezervasyonu.

* Bayram ve yoğun dönemlerde, kapıda vize alacak konuklarımızın bekleyebileceklerini anımsatmak isteriz. Yoğunluk nedeniyle çok bekleme olmakta ve bu durum sıkıntılara neden olabilmektedir.

 

SERVİS BİNİŞ YER VE SAATLERİ

05.45    Üçkuyular Shell Benzin istasyonu,
06.00     Alsancak Atatürk Lisesi Önü, 
06.15     Karşıyaka Yunuslar,
06.30     Mavişehir Ege Park ve Mavibahçe önü