AMPURIA TOUR :: Kurban Bayramı Büyük Balkan Turu

Kurban Bayramı Büyük Balkan Turu


Kurban Bayramında Büyük Balkan Turu

Edirne - Sofya - Üsküp - Belgrad - Saraybosna - Dubrovnik - Budva - Ohrid Struga - Bitola - Selanik

17-26 Ağustos 2018 / 8 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklamalı / 8 Gece - 9 Gün


BALKAN TUR PROGRAMI

17 AĞUSTOS 2018 CUMA / GECE YOLCULUĞU

Akşam saat 19.00’da belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Çanakkale , Lapseki, Gelibolu üzerinden kısa molalar vererek Edirne ‘ye ulaşıyoruz.

18 AĞUSTOS 2018 CUMARTESİ / EDİRNE – SOFYA ( BULGARİSTAN )

Sabah kahvaltı molasını Edirne’de veriyor, Edirne’nin ünlü peynirleri eşliğinde güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında, Kapıkule Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında Bulgaristan’a geçiyor ve Sofya’ya doğru yol alıyoruz. Akşamüzeri saatlerinde Sofya’ya varıyoruz. Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. Banya Başı Camii, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Uzun bir günün ardından otelimize gidiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Sofya’daki otelimizde.

19 AĞUSTOS 2018 PAZAR / SOFYA - ÜSKÜP ( BULGARİSTAN – MAKEDONYA )

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, otelimizden ayrılıyor, Krivapalanka sınır kapısından Makedonya’ ya giriş yapıp, Üsküp’e doğru yol alıyoruz. ( Gümrük kapılarında zaman zaman sistemsel sorunlar yaşanabilir ve zaman kaybına uğrayabiliriz. ) Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan ÜSKÜP’e geliyoruz. Doğal olarak, turumuza Üsküp Kalesi’yle başlıyoruz. Devamında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini koruyan, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısını geziyoruz. Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü, Üsküp Meydanı, devasa Büyük İskender Heykeli, Kral Samuel Heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, tarihi Üsküp İstasyonu göreceğimiz yerlerin başında yer alıyorlar. Akşam yemeği ve Geceleme Üsküp’te ki otelimizde.

20 AĞUSTOS  2018 PAZARTESİ / ÜSKÜP - BELGRAD ( MAKEDONYA – SIRBİSTAN )

Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra yola çıkıyoruz. Kumanova üzerinden keyifli bir yolculuk yaparak, Eski Yugoslavya ve şimdiki Sırbistan’ın başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Belgrad Kalesi’ne çıkıyor, Tuna ve Sava Nehirlerini, Damat Ali Paşa Türbesini, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesini, İstanbul Kapısını, Parlemento Binasını görüyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BELGRAD’daki otelimizde.

21 AĞUSTOS 2018 SALI / BELGRAD - SARAYBOSNA (SIRBİSTAN–BOSNA HERSEK_)

Sabah kahvaltımızın ardından Belgrad’dan ayrılıyor, uzunca bir yolculuk sonrası, Bosna Hersek’in başkenti SARAYEVO’ya geliyoruz. Baş Çarşı’da bulunan Sarayova’nın simgesi Şadırvan, Bedesten, Moriça Han, Burusa pazarı, Hüsrev Bey Camii ve Medresesi ( Kanuni Süleyman’ın halasının oğlu ) İnat Kuça, Tarihi kütüphane ( Avusturya Macaristan İmparatorluğu’ndan kalma ) 1. Dünya Savaşı’nın başlama nedeni sayılan Avusturya veliahtının vurulduğu Latin Köprüsü, Kanlı Pazar yeri, Sinagog, Ferhadiye Camii, Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme SARAYBOSNA’daki otelimizde.

22 AĞUSTOS ÇARŞAMBA  2018 ÇARŞAMBA / SARAYBOSNA - MOSTAR - DUBROVNİK - TREBINJE( BOSNA HERSEK – KARADAĞ – HIRVATİSTAN )

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyor, MOSTAR’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde muhteşem bir kuzu çevirme bizleri bekliyor.. 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesindeki MOSTAR KÖPRÜSÜ, Koska Mehmet Paşa Cami, Tabakhane Camii ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’dan ayrılıyoruz. Keyifli bir yolculukla akşam saatlerinde DUBROVNİK’e geliyoruz. Onorfia Çeşmesi’ni, Stradüz Caddesi’ni, Katedrali, Gunduliç Meydanı, Gümrük Sarayı, Dük Sarayı, Dubrovnik merdivenlerini görüyor, Trebinje’deki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Trebinje’deki otelimizde.

23 AĞUSTOS  2018 PERŞEMBE / TREBINJE - KOTOR – BUDVA ( HIRVATISTAN – KARADAĞ )

Sabah kahvaltısından sonra, 2006 yılında bağımsızlığını ilan eden MONTENEGRO’ya ( Karadağ ) geçerek,  Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası eşliğinde Kotor'a varıyoruz. Gun ( silahlar ) Meydanı, Doç Sarayı, tarihi evleri, Triump Katedrali’ni görüyor, serbest zamanda alışverişimizi yapıyoruz. Son yıllarda Avrupa’nın en gözde tatil mekanlarından olan BUDVA’ya doğru olağanüstü manzaralar eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Küçük tarihi şehrin daracık sokaklarında dolaşıyor, küçük dükkanları, kiliseleri görüyor, bu güneşli tatil beldesindeki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Budva’daki otelimizde.

24 AĞUSTOS  2018 CUMA / TİRAN – OHRİD – STRUGA (ARNAVUTLUK – MAKEDONYA)

Sabah kahvaltısının ardından, ilk durağımız Sv. Stefan Adası. Görüntüsüyle Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv. Stefan’da güzellikleri kameralarımızla kaydediyoruz. Bar, Ulcinj yoluyla, Arnavutluk’a geçiyor, İşkodra - Lehze yoluyla TİRAN’a geliyoruz. Tarihi Saat Kulesi’ni, Ethem Bey Camii’ni, İskender Bey Anıtı’nı, Tarih Müzesi’ni, Opera Binası’nı görüyoruz. Öğle yemeğini yedikten sonra; Yeni yapılan Elbasan Otobanı ile MAKEDONYA sınırına geliyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra, Makedonya’ya geçerek, Ohrid’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde..

25 AĞUSTOS  2018 CUMARTESİ / OHRİD – BİTOLA (MAKEDONYA)

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden olan tarihi konakları, Ayasofya Bizans Kilisesi’ni, Halveti Hayati Baba Tekkesi’ni, tarihi çınarları görüyor, sedef satış mağazalarının olduğu çarşıda serbest zamanın ardından, Ohrid Gölü’nde ( ekstra ) tekne turuna çıkıyoruz.  Ohri turumuzu tamamlayıp  Resne üzerinden  Manastır’a hareket ediyoruz. Resne’de 1908 yılında Enver Bey ile birlikte dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden olan Niyazi Bey’in Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR’a ( Bitola ) geliyoruz Geceleme ve akşam yemeği  Manastır’daki otelimizde..

26 AĞUSTOS  2018 PAZAR / MANASTIR  - SELANİK –KAVALA – İPSALA ( MAKEDONYA – YUNANİSTAN)

Sabah kahvaltısından sonra .. Manastır kentini yürüyerek geziyoruz. Şirok Sokağı, Saat Kulesi, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni ), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadi Mektebini ( Askeri Lise ) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni ziyaret etme şansını buluyoruz. Manastır gezimizi tamamlayıp, Yunanistan’a geçiyoruz. Florina, Edessa yoluyla SELANİK’e gidiyoruz., Selanik’de panaromik olarak Atamızın doğduğu evi, kordonu, Beyaz Kule’yi, Selanik Kalesi’ni, Aristo Bulvarı, Aristo Meydanı’nı görüyor, Öğle yemeğimizi Selanik’de serbest olarak yiyor ve Kavala’ya gidiyoruz  Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında;  Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Anıtı, Kavala Kalesi, Su Kemerleri, Belediye Binası, Pargalı İbrahim Paşa’nın yaptırdığı camiyi sayabiliriz. Ünlü kurabiye alışverişimizi de yapıyor , Komotini ( Gümülcine ), Alexandrapoli ( Dedeağaç ) yoluyla İpsala’ya geliyor, gümrük işlemleri ve Free Shop alışverişlerimizden sonra Keşan - Çanakkale yoluyla yola devam ediyoruz…

27 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ / KAVALA- KOMOTINI – ALEXANDRAPOLI – İPSALA – ÇANAKKALE -İZMİR

Gece yarısı civarında, misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak, Büyük Balkanlar turumuzun sonuna geliyoruz. Başka bir Ampuria Tour gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 

TUR FİYATI

2 ve 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 399.- €
Tek Kişi Oda Farkı: 110.- €
 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Belirtilen şehirlerde ve şehirler arası tüm transferler ve tüm turlar  
 • Sofya Üsküp, Belgrad, Sarajevo, Dubrovnik ( Trebinje ), Budva, Ohrid, Bitola YP konaklama
 • Türkçe ve yerel Rehberlik Hizmeti
 • Tüm ülkeler arası otobüs ve otobüs kişi sayısı kadar  gümrük vergileri
 • Otoban ve feribot ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 Yaşa kadar fiyat dahilindedir 65 Yaş sonrası 20 € fark öder )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılan kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri
 • Kaptan ve Rehber bahşişleri
 • Ohri‘de tekne turu
 • Shengen Vize ücreti - 120 €

 

SİGORTA

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618  Sayılı Yasanın ön gördüğü şartları taşımakta olup Acenta veya Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptali Sigortası dahil değildir.  Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin %80’nine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil tıbbi tedavi teminatları, bagaj teminatları gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır.  Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç , sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
 

NOTLAR

 • Acentemizin yükümlülüğü, gezi programını hazırlayıp düzenlemekle, yerel acente ile konaklama tesisleri ve ulaşım araç firmaları arasında aracılık faaliyetleri ile sınırlıdır.
 • Acentemiz ile ulaşım firmaları arasında yapılan anlaşmalar gereği bildirilen saatlerde hareket yerlerinde olunması gereklidir.
 • Olası gecikmeler ve sorunların giderilmesinde acentemiz çözüm getirmeye uğraşır, ancak gecikmelerden, kazalardan, şoför hatalarından, hava muhalefetinden, burada yazılı olmayan diğer mücbir sebeplerden dolayı ve acentemizin suistimali bulunmayan olay ve sorunlardan sorumlu tutulamaz. 
 • Olası şikâyetlerinizi tur esnasında Rehber ve Acente yetkilisine bildirmenizi, Tur esnasında Acente yetkilisine bildirilmeyen, tur bitiminde şikayet konusu edilen sorunlardan acentemizin sorumlu tutulamayacağını belirtiriz.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açıksa görüşme yapabilirsiniz.
 • Sağlık sorunlarınız varsa, ilaçlarınızı yanınıza almayı ve bu konuda acente görevlisini bilgilendirmeyi unutmayınız.             
 • Fotoğraf makinenizle ilgili şarj, pil, yedek pil, film almayı unutmayınız. Pek çok müzede fotoğraf çekmek yasak olup, bazılarında ücrete tabidir.
 • Akşamları nadirde olsa serin olacağı için yanınızda uygun giysi ve muhakkak ince bir yağmurluk bulundurunuz.          
 • Rezervasyonun yapılması ile yolcunun yukarıdaki maddeleri okuyup kabul ettiği, kabul edilir.
 • Tur sözleşmesinin ve programının imzalanması zorunludur.
 • Daha detaylı bilgi için acentemizi arayabilirsiniz.
 • Zorunlu durumlarda, programımızda belirtilen tur akışı ve düzenlemesi,  program aynı kalmak şartı ile Rehber ve Acente Görevlisi tarafından değiştirilebilir.


VİZE

 • T.C. vatandaşlarına Makedonya, Arnavutluk, Karadağ Bosna Hersek ve Sırbistan’da vize uygulaması yoktur.   
 • Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir.
 • T.C vatandaşlarına Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan'da vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
 • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Ampuria Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
   

PASAPORTLAR
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.