AMPURIA TOUR :: Karaburunda Nergis Zamanı Turu

Karaburunda Nergis Zamanı Turu


NOT: Bu tur şu an kapalıdır. İsterseniz ileri tarihli benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.


Karaburun’da Nergis Zamanı Turu

28 Ocak 2018

Dünyanın en yakışıklı erkeği Narkissos,  Karaburun Yarımadası’nda yaşarmış. Erkek güzeli Narkissos, dillere destan güzelliğinden olsa gerek, kendini çok beğenirmiş. Yakışıklı Narkissos’a bütün kızlar, hatta periler bile çok aşıkmış. Ancak kızlar ve periler ne yapıp etseler de, bir türlü Narkissos’tan, aşklarının karşılığını alamazlarmış… İşte o perilerden biri, bir gün, Tanrı Zeus’a yalvararak, Narkissos’un cezalandırılmasını ister. Tanrı Zeus, aşkına karşılık bulamayan perisinin bu isteğini kabul edip “ Başkalarını sevmeyen, kendisini sevsin ” diyerek; Narkissos’a bedduasını gönderir… Erkek güzeli Narkissos bir gün su içmek için eğildiği gölde, suya yansıyan kendi suretini görür… Görür ve beddua da yerine ulaşır… O andan itibaren Narkissos kendine aşık olur… Aşkın yakıcı alevleri bedenini hızla sarmaya başlayınca, sarhoş gibi sallanır yerinde; işte o sarhoşluk anında su içmek için eğildiği göle düşerek boğulur… Narkissos’un bu beklenmedik ölümü kendisini seven iyi yürekli perileri çok üzer. Sevdikleri yakışıklı adamı sudan çıkarıp gömmeyi düşünürlerken, sudan o ana kadar hiç görmedikleri bir çiçek çıkmaya başlar. Periler, rengiyle, kokusuyla çok beğendikleri bu nadir çiçeğe Narkissos adını verirler. Bugün adını Nergis olarak bildiğimiz bu nefis kokulu, güzel renkli çiçeğin adının Narkissos’tan geldiği söylenir.

İşte bu gölün, Karaburun'da olduğu söylenir… Narcissus'un ölümüyle ortaya çıkan nergis çiçeklerinin donattığı Karaburun Yarımada’sına doğru yola çıktık bu defa…

** Yolda kahvaltı molası
** Gülbahçe, Balıklıova üzerinden Mordoğan,
** İnecik, Kösedere, Kaynarpınar, Amberseki Köyleri ( panoramik görüş )
** Karaburun gezisi ve serbest öğle yemeği
** Yeni Liman Köyü
** Saip Köyü kır kahvesinde çay ve manzara molası
** Balıklıova’da kurabiye alışverişi
** Urla İskele

Akşamüstü saatlerinde dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir sonraki AMPURIA TOUR gezisinde yeniden buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

HAREKET

07.00 Foça Pazar yeri
08.00 Karşıyaka Mavişehir
08.20 Karşıyaka Anıt
08.40 Lozan Meydanı Atatürk Lisesi

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER

  • Ulaşım, rehberlik, otopark ücretleri.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

  • Kahvaltı, öğle yemeği, içecekler, ören yeri giriş ücretleri, 

FİYAT:
65 TL
 
(İzmir çıkışlı misafirlerimiz içindir )
75 TL  (Foça çıkışlı misafirlerimiz içindir )