AMPURIA TOUR :: İzmirden THY ile Vietnam ve Kamboçya Turu

İzmirden Thy İle Vietnam Ve Kamboçya Turu


NOT: Bu tur şu an kapalıdır. İsterseniz ileri tarihli benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.


İzmir'den İzmir'e Vietnam & Kamboçya Turu

Türk Hava Yolları ile 27 Ocak - 8 Şubat 2018, Tayland / Bangkok - Laos ( 2 ) Luang Prabang - Kamboçya / Siem Reap ( 2 ) Angkor Wat - Vietnam / Hanoi ( 2 ) - Halong Bay ( 1 ) - Saigon ( 3 )


TUR PROGRAMI

1. GÜN:27 OCAK 2018 / İZMİR - BANGKOK
Öğleden sonra saat 15.00’de, İzmir Adnan Menderes Hava Limanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında buluşuyoruz. Check in işlemlerimizi yaptırıp saat 17.15 ’de THY 2327 Sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 18.45 ‘de İstanbul Atatürk Hava Limanı’na varıyoruz.  İç hatlardan dış hatlara geçiyor, pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaptırıyoruz. Saat 20.40 dA, THY’nın TK 064 sefer sayılı uçuşu ile Bangkok’a hareket ediyoruz.

2.GÜN: 28 OCAK 2018 / BANGKOK – LUANG PRABANG ( LAOS )
Sabah yerel saat ile 09.45’de Svarnabhumi Uluslararası Hava Limanı’nda uçak değiştirerek, Luang Prabang’a uçuyoruz. Luagn Prabang’da 4 Yıldızlı konaklıyoruz. Akşam yemeğimiz, Dyen Sabai Restoranında.

3.GÜN:29 OCAK 2018 / LUANG PRABANG – PAK OU MAĞARASI
Sabahın erken saatlerinde, Safran rahiplerinin her sabah inananlardan bağış toplamalarına dair fantastik bir ritüeli izliyoruz. Ardından kahvaltımızı yapıp, şehrin en eski tapınakları olan Wat Sene ve muhteşem Wat Xiengthnong görüyor, Mekong Nehri’nde tekne gezisine çıkıyoruz. Binlerce altın Budha heykelinin olduğu Pak Ou Mağarası’nı fotoğraflama imkanını buluyoruz. Coconut Garden’daki Öğle yemeği sonrasında Wat Aham, Wat Mai Tapınakları’nı ziyaret ediyor, Eski Kıral Sarayı’nı, Kraliyet Saray Müzesi’ni ve Laos Sebze pazarını geziyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel bir dans gösterisi eşliğinde, Tamnak Laos Restaurant’da alıyoruz. Konaklama Muang Thong Hotel’de.

4.GÜN: 30 OCAK 2018 / LUANG PRAMANG - SIEM REAP ( KAMBOÇYA )

Sabah kahvaltısı sonrasında; saat 1040 Siem Riep uçuşu için Luanpramang Hava Limanı’na gidiyoruz. Siem Riep’de yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve otelimize gidiyoruz.  Otelde check in işlemlerimizi tamamlayıp biraz dinleniyor ve akşam yemeği için FCC Restorana gidiyoruz. Geceleme Royal Angkor Resort‘da 4* ( Superior odalar )

5.GÜN: 31 OCAK 2018 / SIEM REAP & ANGKOR WAT

Sabah kahvaltısı sonrasında, tüm gün Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Sırasıyla;  Kraven Srah, Strang , Banteay Kdei, Ta Prohm, Neak Pear ve Preah Khan Tapınakları’nı göreceğiz. Öğle yemeğimiz Angkor Cafe’de. Yemek sonrası Angkor Thom güney kapısı, Bayon, Baphuon Tapınakları’nı görüp, Phnom Bakheng Tepesi’ne çıkarak insanoğlunun dehasının ürünü olan ve dünya mirası olarak kabul edilen Angkor Wat’ı güneş batarken muhteşem bir manzara eşliğinde seyrediyoruz.  Akşam yemeğimiz Ankor Köyü Tiyarrosunda Apsara Show ile birlikte .Geceleme Royal Angkor Resort‘da 4*

6.GÜN:01 ŞUBAT 2018 / SIEM REAP – HANOI ( VİETNAM )

Sabah kahvaltımız sonrasında yarım gün Tonle Sap Gölü turuna gidiyoruz.  Gezimiz sırasında Kamboçya’nın en büyük gölü üzerinde sürdürülen yaşama tanık oluyor, 150 km genişliğindeki gölde, Kamboçya’nın kırsal hayatı hakkında da fikir ediniyoruz. Öğle yemeğimiz Square 24’te alıyoruz. Göl gezimizi tamamlayınca REP Hava Limanı’na gidiyoruz ve Vietnam’ın kuzeyinde yer alan Hanoi ‘ye uçuyoruz. Hanoi’de yerel rehber tarafından karşılanıyor ve otelimize gidiyoruz. Check in işlemlerimiz sonrasında akşam yemeğimiz ve geceleme The Ann Hotel Hanoi’de,

7.GÜN: 02 ŞUBAT 2018 / HANOI

Sabah kahvaltımız sonrasında Hanoi şehir turumuzu yapıyoruz; Ho Chi Minh Mozelesi’ni, Savaş Müzesi ya da Etnoloji Müzesi One Pillar Pagoda‘yı görüyor, MAM Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında göreceğimiz yerler arasında, Edebiyat Anıtı, Güzel Sanatlar Müzesi ve Wuan Thanh Tapınağı ve Hanoi Eski Mahallesini sayabiliriz. Akşam yemeğimiz Maison Vie or Au Delice Restaurantda Geceleme The Ann Hotel Hanoi’de.

8.GÜN: 03 ŞUBAT 2018 / HANOI – HALONG BAY

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor ve Hanoi’den Halong’a hareket ediyoruz. Bu akşam Victory Cruise‘de geceliyoruz.  Halong Bay Unesco tarafından 1994’de koruma altına alınan, dünyada eşi benzeri olmayan ve tam 3000 adet minik adacıktan oluşan bir kültür mirasıdır. Güzelliğini anlatmak mümkün değildir… Geceleme VICTORY CRUISE’DA.

9.GÜN: 04 ŞUBAT 2018 / HALONG BAY – HANOI – SAIGON

Sabah kahvaltımız sonrasında Halong Körfezi’nden Hanoi’ye geri dönüyoruz. Yolda verilen yemek paketi ile öğlen yemeğimizi yiyoruz. Hanoi Hava Limanı’na gidiyor, buradan Saigon’a uçuyoruz.  Akşam yemeğimiz Hoa Tue ya da Vietnam Evi Restoranda. Geceleme Paragon Hotel’de.

10.GÜN: 05 ŞUBAT 2018 / SAIGON – CU CHI TÜNELLERİ + ŞEHİR

Kahvaltıdan sonra Vietnam ile ABD arasında yapılan savaşta Kuzey Vietnamlı’ların kazdıkları yaklaşık 200 km uzunluğundaki yer altı tünellerini, son derece mütevazi koşullarda verilen kurtuluş mücadelesinin kamplarını, siperlerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi .BEN NAY’DE alacağız. Yemek sonrasında Saigon şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz sonrasında otelimize gidiyor ve biraz dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi nehirde La Prle De L’Orient‘de Show eşliğinde alıyoruz.  Geceleme yine Paragon Hotel’de..

11.GÜN: 06 ŞUBAT 2018 / SAIGON - MEKONG DELTASI - MY THO

Sabah kahvaltısından sonra, tam gün Mekong Deltası turuna çıkıyoruz. Bu turumuzda Güzel Kent anlamına gelen My Tho’ya gidiyor, oradan da Vietnamlı’ların 9 Başlı Ejder Nehri adını verdikleri, üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu Song Tien Giang nehrindeki Thoi Son adasını, Tinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Mekong Rest Stop Restoranda yiyoruz. (15 dakikalık at binişi dahildir). Akşam Saigon’da serbest zaman veriyoruz. Geceleme Paragon Hotel’de.

12.GÜN 07 ŞUBAT 2018 / SAIGON - ISTANBUL

Turumuzun son gününde sizi Saigon’da serbest bırakıyor ve alış veriş için zaman tanıyoruz. Akşama doğru Saigon Hava Limanı’na hareket ediyoruz.  Gümrük ve Pasaport işlemleri sonrasında TK 166 sefer sayılı uçak ile saat 21.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz.

13.GÜN: 08 ŞUBAT 2018 / İSTANBUL – İZMİR

Sabah saat 05.20’de İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndayız.  Gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında iç hatlara geçiyor ve TK 2310 sefer sayılı uçak ile saat 07.00 ‘de İzmir’e uçuyoruz. Saat 08.05’de İzmir’deyiz. Yine yeni bir Ampuria Tour gezisinde görüşmek üzere sizlere hoşça kalın diyoruz.

 

TUR FİYATI

2 Kişilik Odada Kişi Başı 2.999 $
Tek Kişi Oda Farkı: 495 $
 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İç Hatlarda belirtilen uçuşlar: 825.-USD
  • KK - Luang Prabang
  • Luang Prabang - Siem Rep
  • Siem Rep - Hanoi
  • Hanoi - Saigon
 • Programda belirtilen otellerde OK konaklama
 • 9 Akşam yemeği
 • 6 Öğle yemeği + 1 Lunch Box+1 PİKNİK
 • Programdaki turlar ve ören yeri girişleri
 • Apsara Restoranda geleneksel dans gösterisi
 • Geleneksel su kuklaları gösterisi
 • Cruise‘da showlu akşam yemeği (9 akşam yemeğinin içerisinde)
 • Türkçe rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • THY ile gidiş ve dönüş uçak bileti dahil değildir. Millerinizi kullanabilirsiniz.
 • Otellerde yapılan ekstralar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Yurt Dışı Çıkış Fonu
  • VIETNAM VİZESİ C1 almamız gerekiyor  45.-USD ( C1 için pasaport ve biletin taranması gerekiyor )   Ankara’dan alınır ise 100 €, kapıda alınır ise ( 1 resim gerekiyor, ancak kapıda bekleme olur ) YEŞİL PASAPORTA VİZE İSTEMİYOR
  • LAOS VİZESİ için pasaportların tur tarihinden 40 gün önce elimizde olması gerekiyor 85 $ ( 2 resim gerekiyor. )
  • KAMBOÇYA VİZESİ kapıda 30 $ karşılığında alınıyor ( 1 resim gerekiyor )

NOTLAR

 • Belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve /veya diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerinde gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış tarihinden 2 – 3 gün önce acentemizden  teslim edilecektir.
 • Turumuza gereken çoğunluk sağlanamadığı takdirde, Ampuria Tour belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Acentemiz, tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorisini aynı tutmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Oteller check - in saati 14:00 ila 16:00, check - out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Programa dahil olan yemeklerin alınacağı yerler değişkenlik gösterebilir. ( bu yemekler kalacağınız
 • otellerde veya yerel restoranlarda olabilir, ya da alınacak olan yemeklerin günleri program içinde değişiklik gösterebilir.)
 • Acentemizce yapılan Seyahat ve Sağlık sigortası 65 yaşa kadar geçerli olup, 65 yaş üstü misafirlerimiz için yalnızca “Seyahat Acentesi iflası ve mesleki sorumluluk teminatı” verilerek Sigorta Poliçesi düzenlenmektedir. 
 • Rehberimiz, iklim ve yol şartlarını göz önünde bulundurarak programda değişiklik yapma yetkisine sahiptir.
 • Çocuk indirimleri, çocukların 2 yetişkin ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz
 • Uçak yolculuğu esnasında bu seyahat için, kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg. ile sınırlıdır. (Kişi başına 46 kg sadece okyanus ötesi uçuşlar için geçerli olup, Amerika içi uçuşlarda bu kural geçerli değildir.) Kabin içerisine kişi başı bir parça eşya alabilirsiniz (max.8kg) Uçak içerisine alacağınız valizinizin ebadı 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) şeklindedir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden AMPURİA TOUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.  (Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Ampuria Tour herhangi bir sorumluluk taşımaz)
 • Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir.
 • Vize gerektiren turlarımızda yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Vize gerekmeyen turlarımızda yıpranmış pasaportla bir ülkeye girişte de aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yıpranmış-sayfaları kopmuş veya hasarlı olan pasaportunuzu yenilemenizi öneririz.
 • Kamboçya, Laos ve Vietnam vizeleri girişte sınır kapılarında yani havalimanlarında alınacaktır. Bundan dolayı yanınızda kişi başına lütfen 6 şar adet vesikalık renkli fotoğraf bulundurunuz. Vizelerin zamanında alınabilmesi için tur tarihine en geç 1 ay kala passport scan kopyalarının Acentemize teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Acentemiz Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde 'Türsab Kütahya Çizelgesi' Maddeleri uygulanır.
 • Acentemiz olağanüstü (Force Major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul eder.
 • Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Yanınızda mutlaka mayo, şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet spor yağmurluk bulundurunuz.
 • Bu seyahat esnasında bayanlar yanlarında mutlaka birer adet büyük şal bulundurmalıdırlar. Zira bazı manastır ve tapınaklara şort ya da etek ile girilemez.
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza kesinlikle gerek yoktur. Çünkü seyahat edilecek yerler dünyanın en fazla turist çeken bölgeleri ve uluslararası niteliktedir.
 • Yanınızda arzu ettiğiniz takdirde buradan yiyecek de götürebilirsiniz. Bu bir zorunluluk değil sadece bir tavsiyedir.