AMPURIA TOUR :: İskeçe Festivali Turu

İskeçe Festivali Turu

Selanik - Kavala - İskeçe

15-17 Şubat 2019 / 1 Gece - 2 Gün

 

15 ŞUBAT 2019 / İZMİR – İPSALA

Akşamüzeri saat 18.00’da Üç Kuyular Shell Benzin İstasyonu, 18.30’da Alsancak Atatürk Lisesi, 19.00’da Karşıyaka Yunuslar önünden hareket ederek, Ayvalık, Çanakkale, Keşan, İpsala üzerinden Yunanistan sınır kapısına gidiyoruz…

 

16 ŞUBAT 2019 / İPSALA – GÜMİLCİNE – KAVALA - SELANİK

Sabah erken saatlerde  sınırda gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor , Gümilcine’ye varıyor ve kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından Kavala üzerinden otobüsümüz ile  Selanik’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrasında Selanik şehir turuna başlıyoruz.  Sırası ile. Roma Su Kemerleri, 7 Tepe Surları, Kastra Kastra bölgesi ve Beyaz Kule , Aristotales Üniversitesi Kampusi,  Zafer Takı, Rotanda,  Bey Hamamı, II.Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı, Osmanlı dönemi  en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzel bedesteni diye tanımladığı “Bedesten”, Aristotateles Meydanı  göreceğimiz yerler arasındadır. Selanik şehir turumuzu tamamlıyor Arisitotales Meydanı’nda alışveriş ve öğlen yemeği için sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molası ardından Ana Poli (Yukarı Şehir ) bölgesine gidiyor, Eski Türk evlerini ve Bizans kalesini görüyor. Şehri panaromik olarak tepeden seyrediyoruz. Ardından ATA’mızın evini ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize gidiyor, biraz dinleniyoruz. Öğleden sonra serbest zaman . Akşam yemeği otelimizde…. Arzu edenler ile felekten bir gece çalabilir, Tavernada kah ortak ezgilerimiz kah Yunan ezgileri eşliğinde yemeğimizi yiyebilir, kah  sirtaki yapabiliriz…

 

17 ŞUBAT  2019 Pazar / SELANİK - XANTİ (İSKEÇE) - SELANİK

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yapıyor ve İskeçe’ye  hareket ediyoruz. İskeçe’de festival için ayrılmış olan otoparka otobüsümüzü park edip, belediye servisleri ile şehir merkezine gidiyoruz.. Halk arasında Bin bir rengin şehri olarak adlandırılan XANTİ (İSKEÇE)‘de dünya standartlarında bir karnavala tanık oluyoruz.  Karnavalın bir parçası olarak çok sayıda halk ve kültür kutlamasına denk gelebilir , Rio Karnavalı ya da Almanya’da düzenlenen ünlü Oktoberfest ile boy ölçüşen bu karnavalda rengarenk korteji izleyip, bölgenin gelenekleri ve folklörünü tanıma  şansını bulabilirsiniz. Sokaklarda dans ediyor, şarkı söylüyor  yerel halk ile ortak bir noktada “Sevgi ve neşe”de buluşuyoruz. İskeçe’deki günümüzü tamamlayıp Dedeağaç üzerinden Kipi Sınır kapısı - İpsala üzerinden İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varıyoruz.. Sizleri aldığımız noktalara bırakıp yine YENİ BİR AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


TUR FİYATI

Lütfen fiyat sorunuz.

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 1 Gece Selanik’te otelde OK konaklama
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 65 Yaşa kadar zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize ücreti 120 € ( Konsolosluk kanalıyla )
 • 15.- TL Yurtdışı çıkış fonu
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • 66 Yaş sonrası kademeli olarak artan seyahat sağlık sigortası

 

Yunanistan’ın hatta Balkanlar’ın en keyifli festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, sizi komşu ülkede keyifli bir deneyim davet ediyor. 40’tan fazla derneğin ve oluşumun katıldığı, kostümlerle ve geleneksel giysilerle sokakların festival havasına büründüğü İskeçe Festivali döneminde eğlencenin yanı sıra yerel lezzetlerin ve şarapların servis edildiği tezgâhlar da sokakları süslüyor.

Keyifli geçit törenlerinin ve eğlencelerin yanı sıra sayısız konser, tiyatro gösterileri, müzik ve dans geceleri, sergiler ve çeşitli oyunları da gerçekleştiği festival boyunca kentin tarihi geleneklerini yansıtan olayların canlandırmaları da yapılıyor.

Şubat ve Mart ayları arasında gerçekleşen karnavaldaki geçit törenleri de oldukça etkileyici. Yunanistan’ın dört bir yanından gelen grupların değişik kostümlerle sokakları doldurduğu geçit törenlerinin en etkileyicisi ise Karnaval Geçidi Gecesi. Müzik eşliğinde çılgınca dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz geçit, şehrin merkezindeki meydanda büyük bir partiyle sona eriyor. 2019 İskeçe Karnavalı'nda yerinizi hemen ayırtın!

Binlerce kişinin bir renk cümbüşü yarattığı, eğlencenin ve müziğin doruklarına varıldığı bu festival, geçmiş ve gelecek arasında bir neşe köprüsü kurmayı başarıyor. Siz de bu unutulmaz deneyimin parçası olmak istiyorsanız İskeçe Karnavalı’nı ziyaret edin, sokakları dolduran mutlu kalabalığın arasına karışın. 

NOTLAR:

 • Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
 • Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumundadır. Vize müracaatı için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
 • Yolcumuzun sigortası olsa bile, zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile feribot tarifelerinde olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.