AMPURIA TOUR :: Göbeklitepe Turu

Göbeklitepe Turu


İŞTE, UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİNİZ GÖBEKLİTEPE TURU...

17-19 Nisan 2019 / 2 Gece 3 Gün


TUR PROGRAMI:

17 NİSAN 2019 Çrş.

Sabah saat 10.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sun Express kontuarında buluşuyor, saat 11.25 uçağıyla Gaziantep’e hareket ediyoruz. Havaalanı’na iniş saatimiz 13.05 civarındadır. Tura zinde başlayabilmek için, Gastronomi dalında UNESCO“ Yaratıcı Şehirler Ağına” giren Antep’te öğle yemeğimizi, Halil Usta’da alıyoruz. Yemek sonrası, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne sahip, dünyaca ünlü Antep Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında gezeceğimiz yerler:  Antep Kalesi civarında restore edilen evler, Hamam Müzesi, Ali İhsan Göğüş Evi, Almacı Pazarı’nda yerel ürünler alışverişi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi… Keyifli geçen bir günün ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği serbest ve geceleme otelimizde. ( 4* JALERİZ HOTEL GAZİANTEP vb. )

 

18 NİSAN 2019 Prş.

Kahvaltının ardından, HALFETİ’ye hareket ediyoruz. ( Antep - Halfeti arası 100 km. 1,5 saat ) HALFETİ’de, baraj gölünde tekneyle muhteşem bir gezi yapıyoruz. Rum Kale ve Halfeti’nin su altında kalan ev ve camisini görerek, URFA’ya doğru yola devam ediyoruz. (Halfeti – Urfa arası 125 km. 2 saat) Urfa’da, ilk yapacağımız, yerel lezzetlerden oluşan bir sofraya oturmak olacaktır. Ardından, 5 bin yıllık tarihi ile ayakta duran, üç semavi dinin de kabul ettiği Hz. İbrahim’in ana vatanı olan, HARRAN’a doğru yola çıkıyoruz. Tipik koni evleri, höyüğü, üniversitesini ve kalesini görüyoruz. Nihayet, UNESCO 42. Dünya Mirası Listesi’ne alınan, İnsanlık tarihinin en kıymetli bu kazısı GÖBEKLİTEPE !!! Mısır piramitlerinden 7 bin 500 yıl daha yaşlı olan, 12 bin yıl önceki insanların yaptığı, arkeoloji bilgilerimizi altüst eden kazı alanını heyecanla ziyaret ediyoruz. İnsanlık tarihi hakkında bildiklerimizi yeniden düşünmemizi sağlayacak bu anlamlı gezi sonrasında, otelimize yerleşiyor, dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  Dileyen misafirlerimizle Urfa Sıra Gecesine ( ekstra ) gidebiliriz. ( 5*EL RUHA HOTEL vb.)  

 

19 NİSAN 2019 Cuma

Kahvaltının ardından, URFA şehir turumuza başlıyoruz. İslamiyet, Musevilik ve Hıristiyanlık tarafından tanınan ve kutsal kitaplarda adı geçen Hz. İbrahim’in, Urfa’da doğduğu rivayet edilir. Diğer bazı Peygamberlerin de bu bölgede yaşaması, Hz. İsa'nın bu şehri kutsaması ve peygamberlerin makamları, bu tarihi şehrin “Peygamberler Şehri” adıyla anılmasını sağlamıştır. İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer olan Balıklıgöl ( Halil -ül Rahman Gölü - Ayn-El Zeliha Gölü ) ve civardaki tarihi – dini binalar, bugün gezeceğimiz yerler arasındadır. Göbeklitepe’den çıkan eserleri de barındıran Şanlıurfa Müzesi ve dünyada teknik olarak eşi ve benzeri bulunmayan AMAZON SAVAŞÇILARI’nın resmedildiği Halepli Bahçe Mozaik Müzesi de bugün ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Ardından vereceğimiz serbest zamanda, Bakırcılar Çarşısı ve Gümrük Han’da gezip, alışveriş edebilir ve hasır tabureler üzerinde, menengiç kahvesi içebilirsiniz. Keyifli bir günün ardından; ANTEP’e doğru yola çıkıyoruz. ( Urfa – Antep arası 160 km. 1 saat 45 dk. ) Dünyaca ünlü baklavalarından tatma ve alışveriş yapma fırsatı için, Antep Çarşıları’nda serbest zaman veriyoruz. Sonra, Antep Havaalanı‘na doğru yola çıkıyoruz. Sun Express Hava Yolları 22.25 uçağıyla İzmir’e hareket ediyoruz. Gece yarısı 00.15 saatlerinde İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR FİYATI:  1.380.-TL   ( İki ve üç kişilik odada kişi başı - İZMİR GRUBU İÇİNDİR )

FİYAT960.-TL   ( İki ve üç kişilik odada kişi başı - İSTANBUL GRUBU İÇİNDİR, UÇAK BİLETİ HARİÇTİR )

Ön Ödeme 250 TL tutarın 14 ARALIK 2018 Saat 12.00’a kadar ödenmesi gerekmektedir.
Hesap Adı: DİBO TURİZM / İŞBANK – FOÇA ŞUBE / IBAN NO: TR38 0006 4000 0013 4720 2397 08


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER 

 • Antep’te 1 gece OK konaklama
 • Urfa’da 1 gece YP konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen turlar, otobüsle ulaşım hizmeti
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )
 • Halfeti tekne turu
 • İzmir – Antep – İzmir uçak bileti 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 • Urfa Sıra Gecesi
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 20 TL
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Antep’teki akşam yemeği ve 19 Nisan akşam yemeği

 

Dış nedenlerden dolayı AMPURIA TOUR her zaman program akışını değiştirme hakkına sahiptir. Otellerde yemekler set menü olabilir ve yöre şartları ile bağlantılı alkol bulunmayabilir.  

**Acenta, tur fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ülkemizdeki ekonomik belirsizlik nedeniyle, fiyatı etkileyecek zamlar, tur ücretine yansıtılabilir.