AMPURIA TOUR :: Çanakkale - Bozcaada - Gökçeada Turu

Çanakkale - Bozcaada - Gökçeada Turu


Çanakkale, Bozcaada, Gökçeada Turu

19 - 21 Eylül 2018
Çanakkale - Bozcaada - Gökçeada - Şehitlikler - Kazdağları Köyleri - Ayvalık Cunda Adası


TUR PROGRAMI:

19 Eylül 2018 Çrş.

Sabah saat 06:00’da belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak; hareket ediyoruz. Verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, Edremit – Ezine – Geyikli üzerinden, 11.00 feribotuyla ( büyük otobüslerin adaya girişi yasaktır ) ortalama 45 dakika süren deniz yolculuğu sonrasında, BOZCAADA’ya geçiyoruz. Merkezde verdiğimiz serbest öğle yemeği molasının ardından; tarihi evleri, plajları, üzüm bağları, doğal havası ve filmleri ile ün yapmış olan Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. Türk Mahallesi, Rum Mahallesi, Meryemana Kilisesi ve deniz kıyısındaki iyi korunmuş Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Adanın nostaljik ambiyansını yakalayabilmek için yapılması gereken, ada sokaklarında kaybolana kadar dolaşmaktır. Tahta sandalyeli balık lokantaları, adaya özgü çavuşüzümü, tarihi Rum Evleri, çiçekli renkli sokakları, lezzetli badem kurabiyeleriyle ünlü Çiçek Pastanesi adanın en belirleyici özelliklerindendir. Bozcaada üzüm ve şarap adası olup, adanın bademli domates reçeli ve gelincik şurubu da çok ünlüdür. Ada meydanından ve ara sokak butiklerinden el yapımı hediyelik eşyalar, çeşitli otlar ( özellikle dağ kekiği), bitki çayları, kekik balı, seramik işlemeler ve çeşitli takılar alabiliriz. Sokakları sakin ve huzurlu olan Bozcaada’ya veda ederek, Geyikli İskelesi’nde bizleri bekleyen otobüsümüzle, ÇANAKKALE’ye hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme Çanakkale’deki otelimizde. ( 3* ÇANAK HOTEL www.canakhotel.com vb. )

20 Eylül 2018 Prş.

Otelimizdeki kahvaltıdan sonrasında, sabah feribotlarıyla Çanakkale – Eceabat ve Kabatepe İskele üzerinden, keyifli deniz yolculuklarıyla, Cittaslow” ünvanı ile ilk ve tek sakin adası olan GÖKÇEADA’ya ulaşıyoruz. Bozulmamış doğası, toprakları, organik ürünleri, keçileri, köyleri ile burada hayat sakin ve yavaş akıyor. Adaya ayak bastığınız anda “Yavaşlayın Gökçeada’dasınız” sloganı bizleri karşılıyor. Her ne kadar tatil merkezi gibi görünse de; burası bir köy aslında. Adada, vaktimiz yettiğince; Kaleköy, Zeytinliköy ‘’ Madamın Yeri ‘’ Tepeköy gezeceğimiz ve göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Efi Badem Kurabiyesi ( dükkan sahibi, 'aradığım lezzeti yapan kadının adını kurabiyelere vereceğim' diyerek, yıllarca birçok Rum kadına kurabiye yaptırmış. Sonunda Efi adındaki Rum kadının yaptığını o kadar beğenmiş ki; kurabiyelerin adı Efibadem olmuştur.) Suvla Şarapları, İmroza sabunları, bal, zeytinyağı, yöresel reçeller ve keçi peyniri alışverişlerimizin ardından, Gökçeada’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ( 3* KALE PALACE HOTEL GÖKÇEADA vb. )

21 Eylül 2018 Cuma

Kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyor, Gökçeada – Kabatepe vapuruyla GELİBOLU’ya geçiyoruz. Şehitlik ve Abide ziyaretlerimizin ardından, feribotla Eceabat’tan Çanakkale’ye geçerek, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ezine – Ayvacık üzerinden, Yeşilyurt Köyü’ne geliyoruz. Ülkemiz köylerinin en güzellerinden olan, huzuru ve dinginliğiyle bizleri sarıpsarmalayan bu güzel köyde geçirdiğimiz keyifli zamanların ardından; Ege Denizi’nin muhteşem manzaraları ve uçsuz bucaksız zeytin ağaçları eşliğinde Adatepe Köyü’ne geliyoruz. Edremit Körfezi’ne bakan bir tepeye kurulmuş çok eski bir köy olan Adatepe, doğal sit alanı içerisinde yer aldığından ülkemizin en iyi korunmuş köylerinden biri... Tarihi taş evlerinin arasında dolaştıktan sonra, meydandaki büyük çınarlar altındaki kahvelerde oturup; yeşil doğanın, bol oksijenin keyfini çıkarıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, Ayvalık Cunda Adası’na doğru yolumuza devam ediyoruz. Bu güzel adada tarihle iç içe geçmiş sokaklarında kısa bir gezi yapıyoruz. Dileyenler sahildeki balık restoranlarında keyifli ve lezzetli bir yemek alabilirler. Belirlenen saatte buluşuyor, İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. Keyifle geçen üç güzel günün ardından, akşam saatlerinde İzmir’deyiz. Misafirlerimizi aldığımız noktada bırakıyor, başka bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR FİYATI:  560 TL ( İki ve üç kişilik odada kişi başı)

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER 

 • Çanakkale Çanak Hotel’de 1 gece YP konaklama
 • Gökçeada Kale Hotel’de 1 gece YP konaklama
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri 
 • Otobüsle ulaşım hizmeti
 • Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu TURSAB seyahat sağlık sigortası
 • Geyikli - Bozcaada - Geyikli feribot geçiş ücretleri
 • Çanakkale - Eceabat - Çanakkale feribot geçiş ücretleri ( Gökçeada gidiş ve dönüş için )
 • Kabatepe - Gökçeada - Kabatepe feribot geçiş ücretleri 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 • Öğle yemekleri, ilk gün sabah kahvaltısı
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • 65 yaş üstü sigorta farkı
 • Bozcaada minibüs ücretleri, dönüş günü akşam yemeği
 • Adalar geçiş ücreti

Acenta ve rehber, programda hava, yol, vb. nedenlerle - gerekli gördüğü takdirde - değişiklik yapabilir.
Maliyetler, bugünkü değerler üzerinden hesaplanmıştır. Ülkemizdeki ekonomik kriz nedeniyle, gelebilecek zamlar, fiyata yansıtılacaktır.