AMPURIA TOUR :: Büyük Göç Turu


NOT: Bu tur şu an kapalıdır. İsterseniz ileri tarihli benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.


Büyük Göç Turu

Klimanjaro - Serengeti - Masai Mara - Nairobi - Viktorya Şelalesi


TUR PROGRAMI

1.GÜN 03 EKİM 2017
Günü saat 13.00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor TK 2325 sefer sayılı uçuş ile saat 15.00'de İstanbul'a hareket ediyoruz. saat 16.25'de İstanbul Atatürk Hava Limanı'na varıyor , gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. TK 675 sefer sefer sayılı uçuş ile saat 18.20'de Kilimanjaro Uluslararası Hava Limanına hareket ediyoruz.

2.GÜN 04 EKİM 2017
Sabaha karşı 01.15'de Klimanjaro Hava Limanına varıyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerimiz sonrasında bizi bekleyen rehberimiz ile birlikte otelimize gidiyoruz. Otelde check in işlemlerimizi tamamlıyor ve odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme Lake Duluti Serena Hotel'de

3.GÜN 05 EKİM 2017 ARUSHA-MOSHI -NGORONGORO
Keyifli bir kahvaltı sonrasında Klimanjaro dağını yakından görebilmek için Moshi'ye hareket ediyoruz. Moshi'de ziyaretimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimiz için Manyara Gölü'ne hareket ediyoruz. Yemeğimiz Manyara Serena'da .. Öğle yemeği sonrasında Ngorongoro Koruma Bölgesine gidiyoruz. Geç vakitlerde Ngorongoro Sopa Lodge'da Krater gölünün panaromik görüntüsü eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz..

Siyah gergedanları ve siyah yeleli muhteşem erkek aslanları görmek için Tanzanya'da buradan daha iyi bir seçim olamaz.. Filler, Leoparlar, Buffalolar, Zebralar,Çitalar,Afrika yaban domuzları , düzinelerce Antilop ve nerede ise Serengeti'de bile bulunmayan yüzlerce çeşit kuş türü bu bölgede yaşamaktadır. Kreterin çevresi orman dokusu ile çevrilidir.

4.GÜN 6 EKİM 2017 NGORONGORO CRATER
Kahvaltımız sonrasında şoför rehberimiz bizi aracımız ile Kreterin 2000 feet derinliklerine götürecek.. Tam gün keşif halindeyiz. Krater gözlemi sonrasında, Soda gölü kıyısındaki olağanüstü kuş yaşamlarını gözlemek için , karşı ormanın derinliklerine giriyoruz. Bugün öğlen kraterde piknik yapacağız. Ardından Lodge'a dönecek , akşam yemeğimizi yiyip dinleneceğiz.

5.GÜN 7 EKİM 2017 NGORONGORO-SERENGETI
Kahvaltı sonrasında insanlığın beşiği ,1,75 milyon yaşında ki Homo Habilis fosillerinin bulunduğu, Olduvai Gorge'ye gidiyoruz. Öğlen piknik yapıyor ardından tekrar aracımız ile Serengeti Parkındaki gezimizi yapıyor ,akşam yemeği ve konaklama için Serengeti Sopa Lodge'a gidiyoruz. Otelimiz, birçok vahşi ve nadir hayvan topluluklarını içinde barındıran güney batı Serenegeti Milli Parkı'na yukarıdan bakan kayalıkların üstünde.

6.GÜN 8 EKİM 2017 THE SERENGETI
Erken bir kahvaltı sonrasında muhteşem Afrika güneşi eşliğinde tam günlük safariye çıkıyoruz. Görselliğin, binlerce yıldır devam eden doğa harikası yaşamın resmigeçiti eşliğinde vahşi hayatı izlemeye gidiyoruz. Hayvanlar öğle güneşinden kaçınmak için gölgelere sığındıklarında biz tenha bir nokta bulup pikniğimizin keyfini çıkarıyoruz.

7.GÜN 9 EKİM 2017 MAASAI MARA
Yine erken bir kahvaltının ardından Kenya'ya ve Masai Mara Milli Parkına geçmek üzere Isebania sınır kentine gidiyoruz. Şoförümüzün desteği ile gümrük ve geçiş işlemlerimizi hallediyoruz. Öğle yemeğimizde yine piknik yapıyor ve aracımıza binip Mara Sopa Lodge'a gidiyoruz. Geceleme Mara Sopa Lodge'da Mara doğal hayatın evi.. Sonsuz otlaklarda zebra sürülerinin, zürafalarının , ceylanların yaşamlarına tanık oluyoruz. Maymunlar, kuşlar, filler ve Musiara bataklığında çamurda yuvarlanan bufaloları görüyor. Mara ve Talek nehirlerinin ağzına kadar hipopotam ve timsahlar ile dolu olduğunu izliyoruz.Temmuz ile Ekim ayları arasında Tanzanya'dan Kenya'ya geçen milyonlarca Afrika Antilopunu, zebrayı ve ceylanları gözlüyoruz. İşte buna BÜYÜK GÖÇ diyoruz. Safari eşliğinde otelimize dönüyor , Şömine eşliğinde dinleniyoruz.

8.GÜN 10 EKİM 2017 MAASAI MARA
Günümüzü Mara'nın görkemini keşfederek , sabah ve akşam üzeri safarileri ile geçiriyoruz. Öğlen yemeğimiz ve akşam yemeğimiz otelimizde...

9.GÜN 11 EKİM 2017 MASAI MARA- NAIROBI
Sabah erken safarinin ardından otelimize dönüyor ve kuvvetli bir kahvaltı yapıyoruz . Kahvaltının ardından Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme Naiorobi Safari Club'da. Otelimizde check in işlemlerimizi yapıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği serbest.

10.GÜN 12 EKİM 2017 VICTORIA FALLS
Kahvaltı sonrasında Viktorya Şelalesi'ne gitmek üzere Jomo Kenyatta Uluslararası Hava Limanı'na hareket ediyoruz. Zimbave'ye vardığımızda Ilala Lodge'a transfer oluyoruz. Bu gün otelin fasilitelerinden faydalanabilir, özgürce dolaşabilir, uzaktan gürleyen şelalenin sesini işitebilirsiniz.. Akşam üzeri sizler ile tamamen romantik bir tekne gezisine çıkıyoruz. Teknede arkanıza yaslanıp favori içkinizi yudumlayabilir, kuşların, timsahların , hipopotamların muhteşem görüntülerini hafızanıza kaydedebilirsiniz...

11.GÜN 13 EKİM 2017 VICTORIA FALLS
Kahvaltı sonrasında yerel rehberimiz ile buluşuyor ve dünyanın 7 doğa harikasından biri olan Viktorya Şelalesi'ne gidiyoruz. Viktorya Şelalesi hacim olarak dünyadaki en geniş şelale.. Şelalenin yerli dilindeki adı MOSI-OA-TUNYA .. Anlamı ise Gürleyen Duman......Öğle saatlerinde otelimize geliyor, dinleniyoruz. Öğleden sonra saat 15.00 de tekrar Şelaleye gidiyoruz. Şelale 5,500 ft genişlikte ve 340 ft yükseklikte.. Serpintiler 1km yükseğe çıkabilir ve 30 km uzaklıktan görülebilir.. Tarihi Viktorya Şelalesi Hotel şelalenin tam yanındadır.

12.GÜN 14 EKİM 2017 NAIROBI
Sabah kahvaltısından sonra Nairobi 'ye gitmek için otelimizden ayrılıyoruz. Nairobi'de geceleme Nairobi Safari Klub'de. Akşam yemeği serbest..

13.GÜN 15 EKİM 2017
Kahvaltı sonrasında Jomo Kenyatta Uluslararası hava limanına gidiyor check in gümrük işlemleri sonrasında TK 608 sefer sayılı uçuş ile saat 05.00'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Varışımız aynı gün sabah 11.30'da... Hava limanında biraz bekliyor, TK 2330 sefer sayılı uçuş ile saat 14.00'de İzmir' e hareket ediyoruz. Varışımız saat 15.15.. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor , yine yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere sizlere HOŞÇAKALIN diyoruz.

 

TUR FİYATI

2 Kişilik Odada Kişi Başı 6.599 $
Tek Kişi Oda Farkı: 455 $
 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İzmir-İstanbul-Klimanjaro Nairobi-İstanbul-İzmir Uçuşları
 • Nairobi -Zimbave-Nairobi uçuşları
 • 4x4 Land Cruiser ile seyahat
 • Safari sırasında tam pansiyon konaklama
 • Viktorya Şelalesi ve Nairobi 'de oda+kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tüm Tanzanya ve Kenya vergileri, servis ücretleri
 • Flying Doctors hizmeti
 • Park ve Krater girişleri
 • Tam donanımlı yerel rehber ve rehber şoförler eşliğinde gezi
 • Tansu Uygun Rehberlik hizmeti
 • Zimbave'deki turlar ve giriş ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 Yaşa kadar)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde ve tur boyunca yapılan şahsi harcamalar
 • Telefon konuşmaları
 • Vizeler
 • Seyahat sigortası
 • Balon Safari (Serengeti 'de kişi başı 550$, Masai Mara kişi başı 500$)
 • Programda belirtilmeyen tüm hizmetler