AMPURIA TOUR :: Batı Karadeniz Turu

Batı Karadeniz Turu


Batı Karadeniz Turu

Bolu - Eskişehir - Kütahya


TUR PROGRAMI:

30 EKİM 2018 Salı  
Sabah saat 07.00 de belirlenen noktadan misafirlerimizi alarak, Denizli, Uşak, Kütahya, Bilecik, Pamukova, Kaynaşlı üzerinden, yolda verdiğimiz ihtiyaç molaların ardından; gün sonunda, Abant Gölü kıyısındaki otelimize yerleşiyoruz. Her mevsim güzel olan ama sonbaharda ayrı güzel olan doğa harikası ABANT GÖLÜ etrafını geziyoruz. Harika manzaralar sunan gölün, güzelliklerine hayran kalarak, fotoğraflar çekiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…( 5* BÜYÜK ABANT OTELİ – Göl kıyısı )

 

31 EKİM 2018 Çrş. 
Kahvaltının ardından, göle karşı keyif kahvelerimizi içiyor, göl etrafında yürüyüş yapıyoruz. Cevizden Peynire, bala birçok yöresel ürünün satıldığı Abant köy ürünleri satış reyonuna da uğramayı ihmal etmiyoruz.Sabah keyfinin ardından, otobüsümüzle YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI’na doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in yeşilden sarıya, Sarıdan kızıla değişen renkleriyle bezenmiş ormanlar içinde yaptığımız yolculuk sonrası Yedigöller’e ulaşıyoruz. Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’ü görmek üzere minibüslerle ( ekstra ) ormanın içine doğru yol alıyoruz. Göllerin etrafında kayın, meşe, gürgen, ıhlamur,  karaçam, sarıçam, köknar ağaçlarının altında yürüyüş yapıyor, sonbahar günlerinde sarıdan kızıla kadar her renge bürünen ağaçları seyrediyoruz. Doğa tüm güzelliğini buraya vermiş neredeyse. Sarı, turuncu, yeşil ve kırmızının her tonu insana huzur veriyor. Rengarenk ağaçların göle verdiği yansımalar ise anlatılmaz. Burada geçirdiğimiz çok renkli zamanın ardından, yine minibüslere binerek, otobüsümüze gidiyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek, Bolu’ya özgü çikolata alışverişimizi yapmak üzere Bolu merkeze gidiyoruz. Günün sonunda, Abant Gölü kıyısındaki otelimize dönüyor, dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…

 

01 KASIM 2018 Prş. 
Oteldeki kahvaltımızın ardından, Abant Gölü’ne veda ediyor, müthiş güzelliğiyle sonbaharda gidilecek en favori yerlerden biri olan SAPANCA GÖLÜ’ne doğru yola çıkıyoruz. Gölün ruhumuzu dinlendiren sessizliğine karşı, kahvelerimizi yudumluyoruz. Sonbaharın kızıllığını daha iyi yaşayabilmek için, dileyen misafirlerimiz gölün çevresinde yürüyüş yapabilirler. Şimdiki rotamız ise; Kartepe'nin eteklerinde, yemyeşil doğası, masmavi gökyüzü ve bol oksijeniyle en güzel kaçış noktalarımızdan biri olan MAŞUKİYE… Yeşilliklere bürünmüş tepelerin ortasında şırıl şırıl akan su seslerine eşlik eden kuş seslerini dinleyerek, öğle yemeğimizi yiyoruz. Artık bu gizli cennete veda etme vaktidir.  Pamukova – Bilecik – Bozüyük üstünden Eskişehir’e doğru yol alıyoruz. Akşamüstü saatlerinde vardığımız ESKİŞEHİR’de, ona Avrupai kent görünümü veren ve şehrin akciğeri olan SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR PARKI’nda yaratılan güzellikleri görüyoruz. Parkta, Korsan Gemisi, masal şatosu 25 bin metrekarelik gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, gözlemevi, 2 bin kişilik tiyatroyu da görerek, akşam çayımızı içiyor, ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra, gezintiye çıkarak, Eskişehir’in gece manzarasını, Porsuk Çayı üzerindeki köprüleri, kenarındaki kafeleri görerek, otelimize geri dönüyoruz. Geceleme, şehir merkezindeki butik otelimizde. ( ABACI KONAKLARI – ODUNPAZARI )

 

02 KASIM 2018 Cuma 
Kahvaltımızın ardından, ŞELALE PARK’a gidiyor, kuşbakışı Eskişehir’i seyrederek, sabah kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında, tarihi ODUN PAZARI MAHALLESİ’nde, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli, bitişik düzenli cumbalı evleri dolaşırken tarihe tanıklık ediyoruz. Cam Müzesi’ni ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ve diğer önemli müzelerini ziyaret ediyoruz. Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı, KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ’ni de gördükten sonra; Köprübaşı’na gidiyor, dileyen konuklarımızla, (ekstra) motorlarla Porsuk Çayı’nda nehir sefası yapıyoruz. Şimdiki rotamız, KENTPARK. Eskişehir Belediyesi’nin yarattığı bu eşsiz güzelliklerini, Türkiye’nin ilk yapay plajını, havuzları ve havuzlarındaki dillere destan süs balıklarını, oyun gruplarını gül bahçelerini, spor alanlarını, heykel ve anıtlarını, eğlence mekanlarını görüyor, gölet ve at binme alanlarında keyifli zamanlar geçiriyoruz. Eskişehir’in ünlü çiğ böreği ve Balaban Kebabından oluşan öğle yemeğimizi de yedikten sonra, Eskişehir’in şık çarşı ve AVM’lerinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

03 KASIM 2018 Cmt. 
Oteldeki kahvaltımızın ardından, bu güzel kente veda ediyor, KÜTAHYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Kütahya Çavdarhisar Gediz yoluyla Uşak’a geliyoruz. Oradan Ulubey ilçesine geçip Ulubey kanyonunu görüyoruz. Çivril yolu üzerinden Denizli yolu ile akşam saatlerinde Muğla’ya ulaşıyor yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.  


TUR FİYATI:  1150 TL ( İki ve üç kişilik odada kişi başı)
Tek Kişi: 1500 TL


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER 

 • 4 gece otellerde YP konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otobüsle ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaşa kadar )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 • Yemeklerde alınan içecekler, öğle yemekleri
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, milli park, ören yeri giriş ücretleri
 • Yedigöller’de minibüs, Porsuk’ta gondol ücreti vb.
 • 65 yaş üstü misafirlerimizden sigorta farkı 25 TL

 

 • Maliyetler,  bugünkü değerler üzerinden revize edilmiştir. Ülkemizdeki ekonomik kriz nedeniyle, gelebilecek zamlar, fiyata yansıtılacaktır.
 • Acenta ve rehber; hava, yol, vb. nedenlerle - gerekli gördüğü takdirde – programda değişiklik yapabilir.     
 • Otellerin yoğunluğu ve konseptine göre yemekler set menü olabilir.