AMPURIA TOUR :: Afrodisyas Turu

Afrodisyas Turu


NOT: Bu tur şu an kapalıdır. İsterseniz ileri tarihli benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.


AFRODİSYAS Muhteşem Antik Kent Turu

30 Nisan 2017

İsmi aşk, bolluk ve güzellik tanrıçası Aphrodit’ten gelen, muhteşem antik kent AFRODISIAS için, Karacasu’ya doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en iyi antik şehirlerinden birisi olan Afrodisias, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. 

Kentte, antik çağın en önemli ve çok nitelikli eserlerini veren bir heykel okulu vardı. Dolayısıyla şehirde pek çok heykel sanatkarı bulunmaktaydı. Aphrodisias'ın ünü yalnızca sanatla sınırlı olmayıp, aynı zamanda, bölgenin en gelişmiş felsefe ve kültür merkeziydi. Bu görkemli kentte gezeceğimiz yerler: Stadyum, Afrodit Tapınağı, Piskopos Sarayı, Odeon, Hadrian Hamamları, Tiyatro, Dört sütunlu Yapı, Sebasteion Tapınağı... Hepsi de tamamı ile ayakta olup görülmeye değer eserlerdir. Son durağımız, Aphrodisias’tan çıkan eserlerin sergilendiği Afrodisias Müzesi’dir. Yurdumuzdaki olağan dışı müzelerden birisi olarak kabul edilen Aphrodisias Müzesi’nde pek çok muhteşem eseri görmek mümkündür.

Buradaki gezimizi tamamlayıp, Foça dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli konuklarımızla yeni bir Ampuria Tour gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


TUR FİYATI: Kişi başı 65.- TL

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ        
* Ulaşım
* Rehberlik
* Otopark ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Kahvaltı
* Öğle Yemeği
* İçecekler
* Ören Yeri Giriş Ücretleri